Tatlı Bela Beautiful Serisi 1

7,9/10  (127 Oy) · 
388 okunma  · 
83 beğeni  · 
3.920 gösterim
Abby Abernathy karanlık geçmişiyle arasına mesafe koymuş olan, alkol kullanmayan, küfür bile etmeyen kendi halinde bir kız, fakat hayatını dövüşerek kazanan ve vücudu dövmelerle kaplı yakışıklı Travis Maddox onun hayatını değiştireceğe benziyor.

İyi kız ve kötü çocuk… Bu birliktelik bir aşkın mı habercisi yoksa bir felaketin mi?

Tatlı Bela sadece bir “bestseller” değil, uluslararası bir fenomen. Yayımlandığı günden beri tüm dünyada büyük yankı uyandıran bu kitabı okumayan kalmayacak.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2013
 • Sayfa Sayısı:
  424
 • ISBN:
  9786056370823
 • Orijinal Adı:
  Beautiful Disaster
 • Çeviri:
  Boran Evren
 • Yayınevi:
  Yabancı Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Nisa Nur 
11 Haz 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

İyi kız ve kötü oğlanın hikayesiymiş. Bu kızın neresi iyi ki? Geçmişini geride bırakmış falan filan ve geçmişine dönmemek için çocukça hareket ediyor. Baş karakter olan kızı sevmedim yani. Erkek de her kızın aşık olduğu ama baş karekterimiz Abyy'e ilk görüşte aşık olup bir kız için 180 değişen tiplerden.

Klasikleşmiş bir hikayeden başka bir şey değildi. Bu kitabı okumayı çok uzun süredir bekliyordum(belkide bu yüzden beğenmedim) ve büyük bir hüsrana uğradım. Olay akışı güzeldi, okurken eğlendim ama yinede aşk kitabı deyince iyi kız ve kötü oğlan olayının anlaşılması, zaten aynı türde çok kitap olmasına rağmen yazarların hala bu yönde kitaplar yazmasını anlam veremiyorum. Çok bir şey beklemeyin kitaptan derim.

taha 
05 Tem 14:20 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yazın sahilde okuyabileceğiniz, sürükleyici maceraları olan güzel bir roman . Roman da bir kızın okulun daki havalı çocukla nasıl tanışdığı ve yaşadıkları olayları güzel ve sürükleyici aynı zamanda romantik bir şekilde anlatmış

İlayda Buyruk 
06 May 23:43 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

İyi kız kötü çocuk hikayesi klişe ama zaten kitabın dış kısmında koca yazılarla belirtmiş belirtmesine rağmen alıp okuyup bu yönde eleştirmek saçma olurdu.
Aslında kızı toplumun 'iyi' olarak nitelendirdiği sigara, alkol kullanmayan seks dendiğinde yüzü kızaran ve kanatlı melek misali değil tahmin edilenin aksine ve kötü çocuk denmesine rağmen ben o kadar kötü görmedim sadece şiddet eğilimi var ama bu suçu olmayan biri için değil. Kitap aslında güzeldi ama bana parça parça geldi ve duyguyu aktaramadı gibi kız karakterin tutarsızlığı yüzünden de olabilir sonunu pek beğenmedim saçma geldi ayrıca erkek karakterin sürekli yalvarma, çok aşık olduğunu belirtme gibi huyları kitap bir kurgu değilde yazarın hayalleriymiş gibi hissettirdi.

PINAR DEĞİRMENCİ 
19 Kas 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 7/10 puan

Uzun uzun bir aradan sonra yeni bir kitap okudum . Kitapları bırakmadım tabiki tekrar ediyordum serileri neyse dönüs kitabim nedense işkence gibiydi.
Kötü demiyorum ama sonuna kadar bildiginiz işkence çekiyorsunuz gerçekten
Özellikle abby
Kızı Böyle tutup saçlarını çekip yahu sen nasıl bir kızsin yeter yedin hem maddoxu hem bizi demek geldi içimden
Kız adamın yatağına kadar giriyor ama yok arkadaşız yok başka birseyiz göbeğim çatladi ya hahaha
Travis de yavrum gördüğü andan beri nasıl bir sabır nasıl bir sevgiydi /güvercin //dedikçe yağlarım eridi sevdim aşkını birde kötü adam diye yazmışlar tanıtımlarda o kötü ise diğer adamlar sanırım şeytan
Neyse böyle sinirlenmek istiyor iseniz buyrun kitap bu

Güler Bilkay Aygün 
16 Haz 15:48 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Üç kitaplık serinin ilk kitabı. Sadece bu kitabı okudum diğerlerini okumadım. Sürükleyici ve güzel bir kitap aslında. Konu fazla klasik. İyi kız, kötü çocuk aşkı. Kitabın başından sonunu tahmin edebiliyorsunuz.

kenan 
17 Nis 22:17 · Kitabı okudu · 23 günde · 1/10 puan

Hiç bu kadar içi boş bir kitap okumadım.çok pişman oldum.hatta yarıda bırakmak istedim lakin huyumdur başladığımı bitirmek.bu kitap için 150 harf bile kullanmakta zorlanıyorum.

irem seçkin 
19 Oca 21:39 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

bu kitap serisini taa liseden arkadaşım almıştı ve ben lisede güya okuyacaktım bu seriyi fakat ancak 3 yıl sonra okuyabildim konusu klişe olsa bile şahsen klişeleri seven birisiyim aynı anda bir çok gerilim kitabı okuduğum zaman bir beyin bunalması yaşıyorum araya böyle tatlı kitaplar ekliyorum hoş oluyor

Fatma Koçoğlu 
26 Kas 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitabı bir çekilişte kazandıktan sonra hemen okumuş, internette kısa bir araştırma sonucu seri olduğunu öğrenmiş ve ikinci kitabı alıp hemen okumaya başlamıştım. Okuduğum dönemde beni, hayatımdan soyutladığı için minnettar olduğum kitaptır.

ALEYNA YILMAZ 
03 Haz 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Konu basit bir konuydu.Bence yazar bu kadar basit ve genel olan konuyu bile farklılaştıramamış. Yanlış anlamayın kitap sürükleyici ama eğer iyi kız kötü çocuk ikilemli kitapları çok seviyorsanız okuyun derim.

Değişik Gezegen 
25 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitap için çok fazla "klişe" kelimesi kullanılmış. Bence değil, yani evet 'İyi kız-kötü çocuk' kitabı ama konu farklı işlenmiş. Bazı kötü yanları elbette vardı; Mesela kız arka kapakta anlatıldığı gibi masum biri değil. Yani bana göre masum bir kız değildi hatta biraz bencildi.(Kitabı okuyanlar ne demek istediğimi anladılar.) Benim ısınamadığım karakter çok nadir olur ve şaşırtıcı bir şekilde Abby'e hiç ısınamadım. Travis'e gelirsek, en başından beri kötü biri değildi bence. Kötü çocuk dediğin daha böyle, nasıl anlatılır 'Kötü' olur. Daha kötü şeyler yapan insanlara söylenir. Umursamaz falan, ama Travis gayette umursayan bir tip. Karakterler yanlış tanıtılmış. Sevdiğim bir yanı iki karakterin de ağzından olayları dinlemiş olmamız. Ben şunu söylemek istiyorum okumadıysanız ve düşünüyorsanız, bence alıp bir deneyin. Hiçbir zararınız olmaz :)

3 /

Kitaptan 11 Alıntı

Ece Çelik 
 04 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Sen de mi burada uyuyacaksın?"
"Yani evet. Bu benim yatağım."
"Biliyorum, ama ben..."
Travis sırıtıp başını salladı. "Bana güvenmiyor musun? Yemin ederim çok uslu olacağım," derken izci sözüyle uzaktan yakından ilgisi olmayan birkaç parmağını kaldırdı.

Tatlı Bela, Jamie McGuireTatlı Bela, Jamie McGuire
Şeyma 
01 Nis 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

'Bu kadar emin olamazsın' dedi, sesinde endişeden eser kalmamıştı. Bir kaşımı kaldırdım ve dudaklarımın aynı tarafıyla güldüm. 'Var mısın iddiasına?'

Tatlı Bela, Jamie McGuireTatlı Bela, Jamie McGuire

"Neredeyse her gece senin uyumanı seyrediyorum. Öyle huzurlu oluyorsun ki. Bende öyle bir huzur yok. İçimde her zaman kaynayan bir kazan gibi öfke, hiddet var - senin uyumanı izlediğim zamanlar hariç."

Tatlı Bela, Jamie McGuireTatlı Bela, Jamie McGuire

''İşte bu. '' dedi.
''Ne?''
''Seninle tanıştığım ilk andan itibaren sende ihtiyacım olan bir şeyin olduğunu anlamıştım. Şu işe bak ki sende olan bir şey değilmiş. Senmişsin. ''

Tatlı Bela, Jamie McGuireTatlı Bela, Jamie McGuire
Nur D. 
14 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Abs mi? Nesin sen, kondisyon aleti mi?" dedi aşağılayarak.
Aynı aşağılayıcı sesle "Güvercin ne peki?" dedim. "Kaldırımlara sıçan can sıkıcı bir kuştan başka?"
Savunmaya geçip "Güvercin senin hoşuna gidiyor" dedi. "O bir kumru, çekici bir kız, pokerde kazanan bir el istediğini seç. Sen benim güvercinimsin"

Tatlı Bela, Jamie McGuire (Sayfa 111)Tatlı Bela, Jamie McGuire (Sayfa 111)
Gülce ERİŞMİŞ 
02 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Travis beni iki metre arkasına itti ve dimdik durdu.
"Benny, umarım adamlarını indirirken sana saygısızlık etmek istemediğimi biliyorsundur. Ama bu kıza aşığım ve ona zarar vermene izin veremem."

Tatlı Bela, Jamie McGuire (Sayfa 281 - Yabancı Yayınları)Tatlı Bela, Jamie McGuire (Sayfa 281 - Yabancı Yayınları)

"Nasıl bir baş belası olduğumu anlayıp beni özlemenin nasıl bir şey olduğunu unutacaksın."

Tatlı Bela, Jamie McGuireTatlı Bela, Jamie McGuire
Aybike Alkan 
19 Ara 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatının bilinmeyen tek parçası bendim, kapalı bir kutu, kontrol dışı bir değişkendim.

Tatlı Bela, Jamie McGuire (Sayfa 263 - Yabancı Yayınevi)Tatlı Bela, Jamie McGuire (Sayfa 263 - Yabancı Yayınevi)
2 /