Ayaklı Bela (Beautiful Serisi 2)

·
Okunma
·
Beğeni
·
4.502
Gösterim
Adı:
Ayaklı Bela
Alt başlık:
Beautiful Serisi 2
Baskı tarihi:
Ağustos 2013
Sayfa sayısı:
472
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056370861
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Walking Disaster
Çeviri:
Boran Evren
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
Aşıksan başın belada!

Abby Abernathy; geçmişini unutmak için kalkıp uzak bir şehre okumaya gelen, temkinli, kendi hâlinde bir kız. Travis Maddox; hayatını dövüşerek kazanan ve aşka inanmadığı için tek gecelik ilişkilerle avunan bir erkek. Aşk ve bela birbirine hiç bu kadar yakışmadı...

Travis annesinden hayatla ilgili iki şey öğrendi: Aşkı bul. Ve onun için ölümüne mücadele et.

Bu hikâyeyi biliyorum demeden önce bir kez daha düşünün. Her aşk hikâyesinde iki taraf vardır: Esas oğlan ve esas kız. Tatlı
Bela'da esas kızı dinledik; peki ya, esas oğlan?

Bir erkeğin aşkı için verdiği mücadeleyi kendi ağzından tüm içtenliğiyle dinlemeye hazır olun...
(Tanıtım Bülteninden)
472 syf.
·Beğendi·9/10
Seriyi ve yazarı bilenler için methiyeye gerek yoktur lakin bilmeyenler için söylemeliyim ki şahane bir yazardır McGuire yazarın hayal gücü romanslarda fevkaladedir ben romanı beğendim akabinde de bir hayli eğlendim.
472 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Ayaklı Bela'yı uzun zaman önce okumuş ve hiç sevmemiştim. Serinin birinci kitabı olan Tatlı Bela'yı da hiç sevmeyerek okumuştum ama Ayaklı Bela geçici bir süreliğine elime geçince okuyayım dedim. Kitaptaki olaylarla Tatlı Bela'daki olaylar aynı, yalnızca tüm olaylara bir de erkek karakterin gözünden bakıyoruz. Çok çok sevdiğim kitaplarda genelde bu durum hoşuma gider, aynı olayları sevdiğim bir başka karakterin gözünden okumaktan bahsediyorum. Ne var ki Ayaklı Bela'da bu durum hiç hoşuma gitmedi çünkü yine aşırı klişeydi ve insan bir zaman sonra aynı şeyleri defalarca okumaktan sıkılıyor. Üstelik bu sevmediği bir şeyse çok sıkılıyor.

Kitaptaki hiçbir karakteri -özellikle de ana kadın karakteri ve ana erkek karakteri- sevmedim. Kitaplarda en sevmediğim durumlardan biri bu kitapta da vardı. Bu durum şu: ana kadın karakter dışındaki tüm kadın karakterlerin basit, sıradan gösterilmesi ve ana karakterin eşsiz gösterilmesi. Üstelik çok klişe bir tipleme olmasına rağmen.

Uzun lafın kısası sizlere tavsiye etmem ama tabii ki sevenleri de var. Çok merak ediyorsanız okuyabilirsiniz, en kötü ihtimalle farklı bir yazarla tanışma fırsatı bulmuş olursunuz:)
 • Tatlı Bela
  7.5/10 (287 Oy)194 beğeni902 okunma27 alıntı7,7bin gösterim
 • Köken
  8.6/10 (218 Oy)171 beğeni709 okunma91 alıntı2.974 gösterim
 • Opal
  8.4/10 (242 Oy)178 beğeni818 okunma38 alıntı3.096 gösterim
 • Direniş
  8.8/10 (185 Oy)159 beğeni590 okunma65 alıntı3.671 gösterim
 • Melez
  8.6/10 (186 Oy)148 beğeni537 okunma18 alıntı4.554 gösterim
 • Oniks
  8.3/10 (283 Oy)205 beğeni945 okunma32 alıntı3.462 gösterim
 • Seni Sevmek İstemedim
  8.1/10 (226 Oy)185 beğeni641 okunma20 alıntı8,4bin gösterim
 • Obsidiyen
  8.3/10 (395 Oy)280 beğeni1.153 okunma78 alıntı6,9bin gösterim
 • Beni Seç
  7.7/10 (219 Oy)134 beğeni590 okunma33 alıntı5,2bin gösterim
 • Anlaşma
  8.2/10 (191 Oy)169 beğeni607 okunma10 alıntı6,7bin gösterim
472 syf.
·7/10
Jamie McGuire Tatlı Bela romanı ile bir anda herkesi kendine hayran bırakmıştı. Bende onlardan bir tanesiyim. Kitabı geç okumuştum. Bu kitap çıkmıştı çoktan. Tatlı belayı bitirir bitirmez kitapçıya koşarak bu kitabı aldım.

İlk kitapta hikaye genç kız Abby’nin gözünden anlatılıyordu. Ayaklı Bela kitabında ise bu kez hikaye asi erkek Travis’in gözünden anlatılıyor.

Buyüzden ben hiç beğenmedim. Bir çok yeri ilk kitapla aynıydı. Gereksiz bir sürü sayfa vardı ve ben hiç beğenmedim kitabı.

Tek artı durumu ise Travis’in iç dünyasını daha iyi anlatmasıydı. O yüzden yedi verdim. Yoksa beşten fazla puanı hak etmiyordu. Sadece satsın diye yazılmış bir kitaptan başka bir şey değildi.
Rüzgarı arkama aldım hadi bir kitap da travis olsun hesabı.
472 syf.
·10/10
Ben bu kitabın bitmesini hiç mi hiç istememiştim. Kalemini sevdiğim yazarların romanlarından kopmakta zorlanıyorum. Roman çok akıcı, renkli ve oldukça basit ama, kafa dağıtmaya ideal bir romandı. Kurgusu zihin yormayan kolayca anlaşılır bir düzeydeydi. Zaman geçtikten sonra karakterleri özleyip, tekrar tekrar okuyabileceğim ve ikinci bir kez okumaya başlayınca da, ilk defa okuyormuşum gibi heyecan duyacağım bir kitaptı. Romanı bitirdikten sonra keşke daha önce okusaydım, okumak için geç bile kalmışım dedim kendi kendime. Henüz okumadıysanız ve kendinize kolay anlaşılır, sade, zihin yormayan kitap arıyorsanız bu tam size göre. Ayrıca, Ayaklı Bela romanı tatil içinde ideal bir romandır.
472 syf.
·Puan vermedi
Dışardan kötü erkek saf kız klişe bir kitap gibi görünüyor ama içi o kadar güzel ki kesinlikle okumanızı tavsiye ederim bu arada sizin önerileriniz nelerdir n okuyorsunuz ?
472 syf.
·2 günde·8/10
Serinin ikinci kitabı bitti.
Diş Ağrısı yüzünden biraz yavaş okudum ayrıca ilk kitabın Travisin tarafından anlatılmasıni kapsıyor ilke on basar bir kitap olmuş beğendim keşke ilk bunu okusaydim dedim ama ilki okumadan bu havada kalırdı eminim.
472 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kitap cokk guzel ve heyecanli bir kitap cabuk bitirmek istemezdim fakat meraktan olurdum herkese tavsiye ediyorum okuyun hwrkese iyi okumalar.....lutfen okumayi ve begenmeyi unutmayin yani yazar a ygi duymak lazim cunku onwmli vwe iddali bir eser .......@taflankitapyiyenkiz..
463 syf.
·Beğendi·8/10
İlk kitap Tatlı Bela’da Abby tarafından anlatılan hikayeyi okumuştum. Bu kitapta da Travis ağzından anlatılıyor. 5 kardeşten oluşan Maddox kardeşlerin hikayeleri diğer kitaplarda. Seryi okumaya devam edeceğim. Kafa dağıtmalık, pembe dizi kıvamında kitap okumak isteyenler için ideal.
472 syf.
·Beğendi·9/10
İlk ayaklı belayı okumuştum. Travis'in gözünden anlatıldığı kitaba tek kelimeyle bayıldım. Bitmesin istedim. Travis karakterine tek kelimeyle BAYILDIM. Bazı yerlerine sinir olmadım değil fazla uzatıldığını düşünüyorum ama yinede oraya fazla takılmıyorum hatta dahada uzatılabilirdi bitmemesi için :)
472 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
serseri tipli çocuk seven herkes kitabın başında beğenir. ileri zamanda ise daha farklı olaylar ile kitap güzel bir hal alıyor. kitap erkek ağzından yazılmış ve onun ne düşündüğünü anlayabiliyorsun. olaya farklı bir boyut getiriyor. genellikle hep kız ağzından yazılanları okuyoruz.
472 syf.
·Beğendi·10/10
En sevdiğim kitaplar arasında yer alan bu kitap, insanı meraka boğuyor. Sonunu çabuk okuduğuma hem çok sevindim hemde çok üzüldüm. Sonunu merakla okudum ama çabuk bittiği için canım sıkıldı.
472 syf.
·8/10
Lise zamanımda okuduğum akıcı bir romandı kendileri. Çok sevmiştim etkisinde kalmıştım. Fakat uzun yıllar sonra tekrar düşününce artık o kadar çekici olmadığını düşünüyorum. Klasik iyi kız kötü oğlan hikayesi anlayacağınız. Yine de 17-20 yaş arası için tavsiye edebilirim. Kitabı asla kötülemiyorum. Güzel kitap fakat size hiçbir şey katmaz.
"Ondan hoşlanıyorum," dedim dişlerimin arasından.
Shepley elini kulağına kaldırdı. "Neeee? Seni tam duyamadım da."
"Sen aşağılık herifin tekisin! Bunu duydun mu?"
Shepley kollarını kavuşturdu. "Bir daha söyle."
"Ondan hoşlanıyorum, tamam mı?"
"Yetmez."
"Ona karşı hislerim var. Ona değer veriyorum. Hem de çok. Etrafımda olmamasına dayanamıyorum. Mutlu musun?"
"Şimdilik," deyip yerde duran sırt çantasını aldı. Bir kayışı omzunun üstünden geçirdi ve cep telefonuyla anahtarlarını aldı. "Öğle yemeğinde görüşürüz, hanım evladı."
"Bok ye," diye homurdandım.
Jamie McGuire
Sayfa 107 - Yabancı
"Seni neden istediğimi biliyor musun? Sen beni bulana kadar kayıp olduğumun farkında değildim. Yatağımda seninle geçirdiğim ilk geceye kadar yalnızlığın ne olduğunu bilmiyordum. Hayatımda doğru olan tek şey seninle olmak. Benim bekleyip durdurduğum şey sensin Güvercin. "
Kendimi tutamadım ve Abby'ye uzandım, küçük bedenini kollarıma aldım ve dudaklarımı dudaklarına yasladım. Ağzı soğuk ve katıydı, ben de yüzünü ellerime aldım ve onu daha sert öpmeye başladım, bir tepki göstermesine çaresizce ihtiyaç duyuyordum.
"Öp beni," diye yalvardım.
Abby'nin ağzı gergindi ama vücudu ölü gibiydi. Onu bırakmış olsam yere düşecekti.
"Öp beni!" diye bir daha yalvardım.
"Lütfen Güvercin! Ona hayır dedim!"
Abby beni iterek kendinden uzaklaştırdı. "Beni rahat bırak, Travis."
Jamie McGuire
Sayfa 344 - Yabancı
"O anda bir şey fark ettim: o güzelliğin ve sahte masumiyetin ardında başka bir şey vardı, mesafeli, ölçen biçen, kurnaz bir şey. Gülümsediğinde bile günahkârlığın hiçbir hırka tarafından kapatılamayacak kadar içine işlemiş olduğunu görebiliyordum. O gözler minicik burnunun ve yumuşak hatlarının üstünde âdeta havada asılı gibi duruyor ve başka herkes onun saf ve masum olduğunu düşünüyordu. Ama bu kız bir şeyler gizliyordu. Benim fark etmemi sağlayan tek şey, kendimi bildim bileli bende de aynı gühahkârlığın olmasıydı. Tek fark onun bunu içinde, derinlerde tutuyor olması ve benim kendi günahkârlığımı düzenli aralıklarla kafesinden çıkarmamdı."
"Uzun zaman önce yoluma bir kumru çıkana dek akbabalarla besleneceğime karar vermiştim.Bir güvercinin gelmesini bekleyecektim.Kimseye ayak bağı olmayan,sadece kendi işine bakıp ihtiyaçları ve bencilce alışkanlıklarıyla başkalarını aşağı çekmeden hayatını sürdürmeye çalışan biri.Cesur.İyi iletişim kuran.Zeki.Güzel. Tatlı dilli.Hayat boyu eşin için olabilecek bir canlı. Sana güvenmek için bir nedeni olana dek elde edilemeyen birisi."
Jamie McGuire
Sayfa 14 - Yabancı yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ayaklı Bela
Alt başlık:
Beautiful Serisi 2
Baskı tarihi:
Ağustos 2013
Sayfa sayısı:
472
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056370861
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Walking Disaster
Çeviri:
Boran Evren
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
Aşıksan başın belada!

Abby Abernathy; geçmişini unutmak için kalkıp uzak bir şehre okumaya gelen, temkinli, kendi hâlinde bir kız. Travis Maddox; hayatını dövüşerek kazanan ve aşka inanmadığı için tek gecelik ilişkilerle avunan bir erkek. Aşk ve bela birbirine hiç bu kadar yakışmadı...

Travis annesinden hayatla ilgili iki şey öğrendi: Aşkı bul. Ve onun için ölümüne mücadele et.

Bu hikâyeyi biliyorum demeden önce bir kez daha düşünün. Her aşk hikâyesinde iki taraf vardır: Esas oğlan ve esas kız. Tatlı
Bela'da esas kızı dinledik; peki ya, esas oğlan?

Bir erkeğin aşkı için verdiği mücadeleyi kendi ağzından tüm içtenliğiyle dinlemeye hazır olun...
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 619 okur

 • GÇil
 • Rüveyda YILDIZ
 • Mina çetin
 • Feyzanur Bağbaşı
 • Aybüke Şen
 • Sema
 • Semanur
 • Bayanköpekbalığı
 • erhan özsoy
 • Esin zeynep

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%1.2
14-17 Yaş
%8.3
18-24 Yaş
%47
25-34 Yaş
%20.8
35-44 Yaş
%14.9
45-54 Yaş
%6
55-64 Yaş
%0.6
65+ Yaş
%1.2

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%96
Erkek
%4

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%26.6 (47)
9
%14.7 (26)
8
%23.2 (41)
7
%14.7 (26)
6
%6.8 (12)
5
%7.3 (13)
4
%3.4 (6)
3
%0
2
%1.7 (3)
1
%1.7 (3)