Ayaklı Bela Beautiful Serisi 2

8,2/10  (77 Oy) · 
239 okunma  · 
60 beğeni  · 
2.207 gösterim
Aşıksan başın belada!

Abby Abernathy; geçmişini unutmak için kalkıp uzak bir şehre okumaya gelen, temkinli, kendi hâlinde bir kız. Travis Maddox; hayatını dövüşerek kazanan ve aşka inanmadığı için tek gecelik ilişkilerle avunan bir erkek. Aşk ve bela birbirine hiç bu kadar yakışmadı...

Travis annesinden hayatla ilgili iki şey öğrendi: Aşkı bul. Ve onun için ölümüne mücadele et.

Bu hikâyeyi biliyorum demeden önce bir kez daha düşünün. Her aşk hikâyesinde iki taraf vardır: Esas oğlan ve esas kız. Tatlı
Bela'da esas kızı dinledik; peki ya, esas oğlan?

Bir erkeğin aşkı için verdiği mücadeleyi kendi ağzından tüm içtenliğiyle dinlemeye hazır olun...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2013
 • Sayfa Sayısı:
  472
 • ISBN:
  9786056370861
 • Orijinal Adı:
  Walking Disaster
 • Çeviri:
  Boran Evren
 • Yayınevi:
  Yabancı Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
09 Tem 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ben bu kitabın bitmesini hiç mi hiç istememiştim. Kalemini sevdiğim yazarların romanlarından kopmakta zorlanıyorum. Roman çok akıcı, renkli ve oldukça basit ama, kafa dağıtmaya ideal bir romandı. Kurgusu zihin yormayan kolayca anlaşılır bir düzeydeydi. Zaman geçtikten sonra karakterleri özleyip, tekrar tekrar okuyabileceğim ve ikinci bir kez okumaya başlayınca da, ilk defa okuyormuşum gibi heyecan duyacağım bir kitaptı. Romanı bitirdikten sonra keşke daha önce okusaydım, okumak için geç bile kalmışım dedim kendi kendime. Henüz okumadıysanız ve kendinize kolay anlaşılır, sade, zihin yormayan kitap arıyorsanız bu tam size göre. Ayrıca, Ayaklı Bela romanı tatil içinde ideal bir romandır.

suna taflan 
05 Oca 14:11 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kitap cokk guzel ve heyecanli bir kitap cabuk bitirmek istemezdim fakat meraktan olurdum herkese tavsiye ediyorum okuyun hwrkese iyi okumalar.....lutfen okumayi ve begenmeyi unutmayin yani yazar a ygi duymak lazim cunku onwmli vwe iddali bir eser .......@taflankitapyiyenkiz..

PINAR DEĞİRMENCİ 
20 Kas 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Serinin ikinci kitabı bitti.
Diş Ağrısı yüzünden biraz yavaş okudum ayrıca ilk kitabın Travisin tarafından anlatılmasıni kapsıyor ilke on basar bir kitap olmuş beğendim keşke ilk bunu okusaydim dedim ama ilki okumadan bu havada kalırdı eminim.

Reader 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İlk ayaklı belayı okumuştum. Travis'in gözünden anlatıldığı kitaba tek kelimeyle bayıldım. Bitmesin istedim. Travis karakterine tek kelimeyle BAYILDIM. Bazı yerlerine sinir olmadım değil fazla uzatıldığını düşünüyorum ama yinede oraya fazla takılmıyorum hatta dahada uzatılabilirdi bitmemesi için :)

ceren küçükoğlu 
13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

serseri tipli çocuk seven herkes kitabın başında beğenir. ileri zamanda ise daha farklı olaylar ile kitap güzel bir hal alıyor. kitap erkek ağzından yazılmış ve onun ne düşündüğünü anlayabiliyorsun. olaya farklı bir boyut getiriyor. genellikle hep kız ağzından yazılanları okuyoruz.

Hatice SARI 
12 Oca 14:31 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

En sevdiğim kitaplar arasında yer alan bu kitap, insanı meraka boğuyor. Sonunu çabuk okuduğuma hem çok sevindim hemde çok üzüldüm. Sonunu merakla okudum ama çabuk bittiği için canım sıkıldı.

sümeyye kip 
20 Nis 2016 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Kitap güzel bir aşk romanıydı. Travis'in dilinden anlatılması daha hoşuma gitti. Olayları dramatikleştirmeden olduğu gibi aktarması yönünden dili daha güzeldi. Kitapta ikisinin arasındaki zıtlaşmaları, acı çekmelerini, kavuşamamalarını sevsemde yine de kitapta okuduğum diğer aşk romanları veya aşk içeren romanlarda aldığım tadı pek bulamadım. Özellikle Travis kadar zevkine düşkün, çapkın, umursamaz çocuğun kısa bir süre içerisinde aşktan adeta bir aşk meleğine dönüşmesi , tüm kötü özelliklerini bir kenara bırakması, çok duygusal ve aşkı olmadan yaşayamayacak melankolik çocuk halini alması o sert çocuğun 2 sayfa sonrasında sertlikten romantizm kelebeğine dönüşmesi beni kitaptan soğutan noktalardan birisiydi. Çünkü bu tür kitaplarda ben daha çok insanların karakteri ufak değişimlere uğrasa bile özünü kaybetmeden sertse sert duygularını belli etmekten kaçınıyorsa duygusuz soğuksa soğuk komikse komik kalmasından yanayım aksi halde bana biraz gerçekdışı geliyor ve kitaptan soğumama sebep oluyor. Diğer eleştireceğim nokt ise kitapta Abby'nin Travis 'ten uzak durma sebebi çok sağlam zeminli gelmedi bana. Ne diğer kitaplarda görmüş olduğum aşklarının önünde duran imkansız bir neden ne de düşmanlar vardı. Bu da kitabı gerçeklikten uzaklaştıran nedenlerden birisiydi. Bir insan neden bu kadar severken bu kadar gereksiz bir sebep yüzünden kavuşmaktan kaçsın ki. Onun dışında biraradalarken aralarındaki uyumu ve tutkuyu sevdim. Kitabın akıcı dili ve yazarın anlatışı hoştu. Olayların tarafların gözünden iki farklı kitapta anlatılması fikri de olayı her iki karakterin gözünden görmek açısından gayet tatmin edici bir yöntem. İki kitabın sonunun farklı olması da kitabın sevdiğim yinleri arasında. Her ne kadar ikinci kitabın sonunu beğenmesem ve "olmasa da olurmuş" demiş olsam bile...

İlayda Buyruk 
 08 Haz 01:46 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Kitap serinin 1. kitabı olan Tatlı Bela'nın bir de erkek karakter tarafından okumamız için yazılmış olayları bildiğimiz için ve kitabın içinde sırlar filan olmadığı için bana biraz sıkıcı geldi ama Tatlı Bela'ya dediğim gibi çok akıcı bir kitap zaman bulunursa bir günde bitebilir ki çok fazla klişe ve olay tekrarı yaşanmasına rağmen.Bunun dışında ben yazarın bir kitap yazmış tutunca da ben bu işi paraya çeviririm kafasıyla bir de erkek ağzından yazayım demiş daha sonrada Belalı Düğünle de (son kitap) olmuş bitmiş olaya aradan bir sır çıkarayım diye zorlama bir kitap yazmış olduğunu düşünüyorum.

Corpus 
14 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Yıllar önce okuduğum ve hiç sevmediğim kitaplardan biri. Hoşuma giden tek detay sokak dövüşü yapılmasıydı. Birinci kitabı hiç sevmememe rağmen ikiyi okumamın sebebi buydu.

Meryem Özalp 
28 Haz 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

bu yazara bayılıyorum bu kitabı da favorim :)
bilmiyorum erkeklerin gözünden anlatılan kitaplar daha çok hoşuma gidiyor ve travis'in anlatması çok güzeldi. bilseydim direk bu kitaptan okur abby ile sinirlerimi bozmazdım :)

2 /

Kitaptan 8 Alıntı

"Benim için bitti, Travis."
İrkildim. "Böyle deme."
"Bitti. Evine git."
Kaşlarımı çattım. "Benim evim sensin."

Ayaklı Bela, Jamie McGuireAyaklı Bela, Jamie McGuire
Meryem Özalp 
17 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"O anda bir şey fark ettim: o güzelliğin ve sahte masumiyetin ardında başka bir şey vardı, mesafeli, ölçen biçen, kurnaz bir şey. Gülümsediğinde bile günahkârlığın hiçbir hırka tarafından kapatılamayacak kadar içine işlemiş olduğunu görebiliyordum. O gözler minicik burnunun ve yumuşak hatlarının üstünde âdeta havada asılı gibi duruyor ve başka herkes onun saf ve masum olduğunu düşünüyordu. Ama bu kız bir şeyler gizliyordu. Benim fark etmemi sağlayan tek şey, kendimi bildim bileli bende de aynı gühahkârlığın olmasıydı. Tek fark onun bunu içinde, derinlerde tutuyor olması ve benim kendi günahkârlığımı düzenli aralıklarla kafesinden çıkarmamdı."

Ayaklı Bela, Jamie McGuireAyaklı Bela, Jamie McGuire
Meryem Özalp 
17 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Bütün o kötü şeyleri de geri istiyorum... sadece iyileri yeniden yaşayabilmek için."

Ayaklı Bela, Jamie McGuire (Sayfa 382)Ayaklı Bela, Jamie McGuire (Sayfa 382)
Meryem Özalp 
17 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Birine aşık olmak günah değil, Travis. Tanrım."
Etrafa bakındım. "Kafam karıştı. Az önce benim Tanrın olduğumu mu iddia ettin?"

Ayaklı Bela, Jamie McGuire (Sayfa 135)Ayaklı Bela, Jamie McGuire (Sayfa 135)
Meryem Özalp 
17 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Ona aşıktım ve onsuz bir hayat düşünemiyordum ama aynı zamanda onun daha iyisine layık olduğunu biliyordum ve böyle düşünsemde Abby 'nin bir başkasıyla beraber olduğu düşüncesine tahammül edemiyordum.Bu ilişkide ikimizde kazanamayacaktık ama ben onu kaybetmeyi göze alamıyordum."

Ayaklı Bela, Jamie McGuireAyaklı Bela, Jamie McGuire

"Uzun zaman önce yoluma bir kumru çıkana dek akbabalarla besleneceğime karar vermiştim.Bir güvercinin gelmesini bekleyecektim.Kimseye ayak bağı olmayan,sadece kendi işine bakıp ihtiyaçları ve bencilce alışkanlıklarıyla başkalarını aşağı çekmeden hayatını sürdürmeye çalışan biri.Cesur.İyi iletişim kuran.Zeki.Güzel. Tatlı dilli.Hayat boyu eşin için olabilecek bir canlı. Sana güvenmek için bir nedeni olana dek elde edilemeyen birisi."

Ayaklı Bela, Jamie McGuire (Sayfa 14 - Yabancı yayınları)Ayaklı Bela, Jamie McGuire (Sayfa 14 - Yabancı yayınları)
Meryem Özalp 
28 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Kızlar birbirlerini yargılamalarıyla meşhurdurlar ve buna ancak bir erkeği yargılamak için ara verirler. Daha benim aklımdan geçmeden sınıftaki kız arkadaşları gidip de bir kıza kaşar kulpunu takar. Ama ben o kaşarı eve götürsem, becersem ve ardından hiçbir sorumluluk yüklemeden gitmesine izin versem, bir anda kötü adam olurum. Saçmalık."

Ayaklı Bela, Jamie McGuire (Sayfa 66)Ayaklı Bela, Jamie McGuire (Sayfa 66)