Jessica Fellowes

Jessica Fellowes

Yazar
7.4/10
19 Kişi
·
38
Okunma
·
1
Beğeni
·
150
Gösterim
Adı:
Jessica Fellowes
Unvan:
İngiliz Gazeteci, Yazar
Doğum:
1974
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
248 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Eserin ilk basım tarihi 1996 yılı. Ülkemizde çevrisi ise 2015 yılı. Doğrusunu söylemek gerekirse kimi sayfaları okurken sıkıldığım oldu. Sebebi ise olayların biraz abartılarak yazılmış olması...

Yazar, eserini medya haberlerinden, anekdotlardan ve yayınlanmış raporlardan hazırlamış ve her bireye şüpheli yaklaşımlar da bulunup, onları psikopat olarak değerlendirse de şöyle bir not eklenmiş. "Bireylerin uzmanlar tarafından etraflıca değerlendirilip psikopat olarak nitelendirilmesi ciddi ve geniş kapsamlı sonuçlar doğurur." Bu söyleme benzer o kadar çok not var ki...

Ebeveynlerimizin, komşularımızın, eşimizin, çocuğumuzun ve kendimizin de psikopat olup olmadığımızı anlamak için her konu başlığı altında psikopatlığa dair yedi işaret eklenmiş. Eğer bunlar hayatımızda olan kişi veya kendimizde varsa psikopat olduğumuza dair şüphelerimizin olması gerektiği öngörülmüş...

Eser de en çok hoşuma giden bölüm ise ana başlıklar altında sunulan örnek hikayelerdi...

Yazarın dili sade ve akıcı, çevri de ise hata yok.

Eseri okuduktan sonra etrafınızda ki insanların davranışlarına daha çok dikkat edeceğinize emin olabilirsiniz...
248 syf.
·7 günde·Beğendi·5/10
Kitabı okurken ben ve çevremdeki insanları düşündüm ölçtüm iyi haber normalim, kötü haber bi kaç tane psikopat olmasalar bile narsist(ileri seviyede olmayan) insanlar var :)) ne yapabilirim hmm insanları değiştirmek adetim değildir. Zaten insan kendini beğenmezse çatlar ölürmüş ama öz eleştiride şart bunu usturuplu bir dille hatırlatmam gerekir :))
248 syf.
·5 günde·4/10
PSİKOPAT kimdir.nasıl davranır.Bu arkadaşınız,patronunuz,çocuğunuz,eşiniz hatta kendiniz bile olabilirsiniz.Fakat tüm psikopatların ortak yönleri,davranış biçimleri vardır.Konunun uzmanları tarafından hazırlanmış psikopatları tanıma kılavuzu.
248 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Kitap benim için başvuru kaynağını oldu meslek yaşamıma ve normal hayatıma büyük katkısı olacak bir kitap. Herkese hitap ediyor sosyal yaşam kılavuzu diyebilirim. Açıkçası okurken korktum ama bilmemek daha çok korkutuyor psikopatları en azından tedbir almayı öğretiyor içinde harika tavsiyeler var, testlerini de heyecanla çözdüm. Teoriyle pratiği çok güzel harmanlamış. Yazarlardan mesleki niteliğini bir göstergesi olmuş hem mesleki hem sosyal.Herkese tavsiye ediyorum psikoloji kitaplarına başlayanlara da bu yolda farklı eğlenceli,korkutucu kitaplar arayanlara da.
248 syf.
·8 günde·Beğendi·8/10
Tam da ismini anlatan psikopat gerçek öykülerinden oluşan kitap hayatımıza giren psikopatları tespit etmede bir rehber olabilir. Psikopatsız bir hayat dilerim.
248 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Hayattaki gerçek psikopatları çok kolay tanıyabilirsiniz. İşte bu kitap iş hayatımızda,özel yaşantımızda ve aile hayatımızdaki saplantılı karakterleri tanımamıza katkı sağlayacak.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jessica Fellowes
Unvan:
İngiliz Gazeteci, Yazar
Doğum:
1974

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 38 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 54 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.