Giriş Yap

Ken Grimwood

Yazar
7.6
2.463 Kişi
Tam adı
Kenneth Milton Grimwood
Unvan
Amerikalı Yazar
Doğum
Dothan, Alabama, ABD, 27 Şubat 1944
Ölüm
Santa Barbara, Kaliforniya, ABD, 6 Haziran 2003
Yaşamı
Kenneth Milton Grimwood (d. 27 Şubat 1944 - ö. 6 Haziran 2003) Dothan, Alabama doğumlu Amerikalı yazar. Bazı eserlerinde Alan Cochran dahil olmak üzere takma isimler kullanarak yayımlamıştır. En çok bilinen eseri Sil Baştan olmuştur. Florida, Pensacola'da büyüdü. İlk yıllarında EC Comics ve radyo gazeteciliğine ilgi duydu. Birmingham, Alabama yakınlarındaki özel bir okul olan Indian Springs School'dan 1961'de mezun oldu. O yaz Sorbonne'da okumak için Paris'e gitti. 1961'den 1963'e kadar Atlanta'daki Emory College'a devam etti. 1960'ların ortalarında Grimwood Florida, Lakeland'deki WLAK'ta haber bölümünde çalıştı. Daha sonra üniversiteye geri döndü ve Bard College de Annandale-on-Hudson, New York'da psikoloji okudu. Bard'ın öğrenci yayını Observer'a 1969'da kısa kurgu da yaptı ve 1970'te mezun oldu. Grimwood, Los Angeles, California'ya taşındı. İlk romanlarından bazılarını şehirdeki KFWB News 980 radyosunda gece editörü olarak çalışırken yazdı. Replay'in (1987) başarısı, bu işi bırakıp tam zamanlı yazmaya devam etmesini sağladı. Bir dönem evlendi ayrıldı ancak çocuğu olmadı. 59 yaşında Kaliforniya'daki evinde kalp krizinden öldü.

İncelemeler

Tümünü Gör
370 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Zaman
Çok fazla söze gerek kalmadan şöyle bir yazımla özetlemek isterim. Manevi"YAT" Parayı herkez harcar, doğru veya yanlış. Zamanı yanlış harcama şansınız yoktur Para gelip gider zaman ise sadece gider! Harcadığımız şeylere dikkat etmeliyiz. Yoksa; Önce gülüşünüz kaybolur, Sonra Maneviyatınız. Emre KARAKAŞ Tam da bu durumu izah eden bir Roman olmuş bana göre. Şunu bilin ki bu dünyaya 100 kere de yeniden başlasanız her yaşadığınız hafızanızda da olsa yine hatalar yapacak yine üzülecek yine kazanacak ve kaybedeceksiniz ancak tek kalıcı olan Karakteriniz ve kişiliğiniz olacak umarım hayatınızda kimseyi bilerek veya bilmeyerek üzmüş ve kırmış olarak geçmiş sayfalarınıza kaydetmezsiniz.
Ken Grimwood
Sil Baştan
7.6/10 · 6,4bin okunma
1 yorumun tümünü gör
Reklam
304 syf.
·
8 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Sonsuza dek yaşamak ödül mü ceza mı? Bence kesinlikle ceza. Sevdiklerimin gözümün önünde ölmelerini istemezdim veya sürekli gerçekleşen değişimlere ayak uydurmak zorunda kalmak da istemezdim. Birkaç olay bile beni yoruyorken yüzyıllardır süren şeylere katlanmak zorunda kalmak... Nice savaş, ölüm görmek... Asla istemezdim bunları. Evet, belki hayatımızdaki insanlar ölünce üzülüyoruz ama herkesin kendine göre bir süresi olması bence en adil olanı. -SPOILER İÇERİR- Hiç yaşlanmayan, sonsuza dek yaşayacak olan Elise... Onun hayat hikayesini okuyoruz. Ben başta biraz sıkıldım çünkü anlatımı biraz sade geldi bana, başta olaylar çok akmadı. Sonradan hareketlendi. Bir de Elise’nin hiç yaşlanmama nedeni biraz basit olmuş gibi geldi bana. Babası ölmeden önce buğday hastalığına mı ne yakalanmış ondan olmuş. Ne alaka dedim bir an. Elise yani Christine bu ikisi aynı kişi. Olaylar ilerledikçe ikisinin aynı kişi olduğunu da tahmin etmeye başlamıştım. Christine’nin yaşlanmamasına dair hissettiği üzüntüyü ben de hissettim. Sevdiği herkesi zamanla kaybetti, sürekli yer değiştirmek zorunda kaldı, ismini de değiştirdi ve en son Elise oldu. Patrick’e her şeyi anlattı, hiç yaşlanmadığını, hastalanmadığını anlattı. Durum bence Patrick için de zor, sevdiği insan hiç yaşlanmıyor onun ise bir gün saçında beyazlar olacak. İkisi doktorlara gittiler, Elise nasıl yaşlanmıyorsa bunu Patrick’in de başına gelmesini istediler ama olmadı. Dr. Goldman buna çare bulamadı, o da anladı Elise’nin yaşlanmadığını. Dr.Goldman’ın buna dair dosyasını çaldılar ve çalan kişi devlete her şeyi anlatacaktı. Bu da bir hata çünkü dünya karışırdı, zenginler bunu ele geçirmeye çalışırdı buna eminim. Dr. Goldman da buna engel olmak için laboratuvarı patlattı ve ölerek kendini feda etti. Aradan yıllar geçti ve Patrick de kendinin yaşlanmasına dayanamayıp intihar etti. Elise de bir ölüm daha görmüş oldu ve hayatına öyle devam etti.
Zaman Çarkı
7.5/10 · 1.304 okunma
370 syf.
·
10/10 puan
Hayati başa sarabilir, şu anki düşünce tarzınizla yaşamaya yeniden başlayabilirsiniz. Herkesin farklı sonuçlar çıkarabileceği bir kitap. Hayatını neyle doldurursan doldur içinde hep birşeyler eksik kalacaktır. Toplumda değerli olan şeyi aramayı bırak . Ne istediğine karar vermelisin çünkü sadece o seni mutlu edebilir.
Sil Baştan
7.6/10 · 6,4bin okunma
·
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42