Yazar
Ken Grimwood

Ken Grimwood

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.6
2.160 Kişi
7,9bin
Okunma
199
Beğeni
7,2bin
Gösterim
Tam adı
Kenneth Milton Grimwood
Unvan
Amerikalı Yazar
Doğum
Dothan, Alabama, ABD, 27 Şubat 1944
Ölüm
Santa Barbara, Kaliforniya, ABD, 6 Haziran 2003
Yaşamı
Kenneth Milton Grimwood (d. 27 Şubat 1944 - ö. 6 Haziran 2003) Dothan, Alabama doğumlu Amerikalı yazar. Bazı eserlerinde Alan Cochran dahil olmak üzere takma isimler kullanarak yayımlamıştır. En çok bilinen eseri Sil Baştan olmuştur. Florida, Pensacola'da büyüdü. İlk yıllarında EC Comics ve radyo gazeteciliğine ilgi duydu. Birmingham, Alabama yakınlarındaki özel bir okul olan Indian Springs School'dan 1961'de mezun oldu. O yaz Sorbonne'da okumak için Paris'e gitti. 1961'den 1963'e kadar Atlanta'daki Emory College'a devam etti. 1960'ların ortalarında Grimwood Florida, Lakeland'deki WLAK'ta haber bölümünde çalıştı. Daha sonra üniversiteye geri döndü ve Bard College de Annandale-on-Hudson, New York'da psikoloji okudu. Bard'ın öğrenci yayını Observer'a 1969'da kısa kurgu da yaptı ve 1970'te mezun oldu. Grimwood, Los Angeles, California'ya taşındı. İlk romanlarından bazılarını şehirdeki KFWB News 980 radyosunda gece editörü olarak çalışırken yazdı. Replay'in (1987) başarısı, bu işi bırakıp tam zamanlı yazmaya devam etmesini sağladı. Bir dönem evlendi ayrıldı ancak çocuğu olmadı. 59 yaşında Kaliforniya'daki evinde kalp krizinden öldü.
Nuray Tipici
Sil Baştan'ı inceledi.
370 syf.
·
1 günde
·
Puan vermedi
Bir hayatı tekrar tekrar yaşamak.. Jeff, bir gün ölüp gözünü 18 yaşında açıyor, hayatını doğrularla yanlışlarıyla yeniden yaşıyor.. Ve hoopp tekrar başa sarıyor.. Pamela, bu tekrarların birinde kendisiyle aynı kaderi yaşadığını keşfettiği kadın.. Birlikte bu tekrar hayatları yeni doğrular ve yanlışlarlarla ileri sararak yaşamaya başlıyorlar.. Sonuç.. Sonuç beni pek tatmin etmedi açıkçası..
Sil Baştan
7.6/10
· 5,5bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Şura
Sil Baştan'ı inceledi.
370 syf.
·
15 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Hayatını tekrar tekrar yaşayan Jeff ve bu durumu anlamlandırma çabası diyebiliriz kitabın konusuna. Öleceği tarihi biliyor ve o zamana kadar yaşanan ne varsa hepsini yeniden yaşıyor. Böyle diyince sıkıcıymış gibi geliyor ancak okudukça sizi içine alan bir anlatımı var. Aşırı bayıldım diyemem çünkü bazı yerlerde cidden çok sıkıldım. Fakat yine de bir şans verilmesi gerektiğini düşündüğüm bir kitap.
Sil Baştan
7.6/10
· 5,5bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
333 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Yazarın kitapları arasında en az beğendiğim ama konu olarak başarılı bulduğum bir kitap. Elime böyle bir kumanda verilse ve bir kisi seçmeni isteseler ikinci dünya savaşında bir ucak pilotu secerdim .
Kayboluş
7.7/10
· 1.329 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
ihtiyar
Sil Baştan'ı inceledi.
370 syf.
·
2 günde
Bu tür kitaplar için yazmakta gerçekten güçlük çekiyorum, bu tür kitapların okur sayısının da fazla olmasını gördükçe hep kendime kuşkuyla bakıyorum. Kitap kötü, başarısız manasında bir fikir beyan etmeyeceğim, lakin gördüğü ilgi kadar mükemmel değil diyeceğim. Ben satın almadım, ev de bulduğum için okudum, kimlerin satın aldığını da biliyorum. 361 sayfa kitap bir günde okunuyorsa, bunu da sorgulamak gerek bence. Lakin hep inandığım bir şey olmuştur, en azından hep inanmak isterim, her kitaptan bir şeyler çıkartılacağına; okurken kitaptaki tema için düşünmedim dersem yalan olur, yaşamla ilgili bir şans daha olsa şunları yapardım gibi düşünceleri hayatın içinde insanlar kendilerine bir şekilde yöneltirler. Kitapta bunu düşündürtüyor, konu sizi meraklandırıyor, en azından sonu nasıl bağlanacak diye merak ediyorsunuz. İnsanlığın yaşadığı felaketleri Amerikan gözüyle de olsa yakın tarihin önemli olaylarını yüzeysel bir şekilde hatırlıyorsunuz kitabı okurken. Benim en çok hoşuma giden iki şeyden birini sizle paylaşayım, gözlerden uzak, iletişimden kopuk, küçük bir kasabada Jeff'in yaşadığı evi hayal ettim. Radyodan tek bir dalgadan aldığı yayınla bazı şeyleri takip etmek dışında tamamen her şeyden uzak bir yaşantı. Sonuç olarak, sahilde şezlong üzerinde okunacak bir kitap benim için.
Sil Baştan
7.6/10
· 5,5bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
44