Kinley MacGregor

Kinley MacGregor

Yazar
7.7/10
49 Kişi
·
101
Okunma
·
13
Beğeni
·
1.763
Gösterim
Adı:
Kinley MacGregor
Tam adı:
Sherrilyn Kenyon
Unvan:
ABD'li yazar
Doğum:
Columbus, Georgia, ABD, 1965
“İyi misin?” diye sordu Braden çantasını Maggie’ye verirken. “Sıkıntılı görünüyorsun.”
Evet, rüyalarıma ve yüreğime dadanan yakışıklı bir adam yüzünden sıkıntılıyım.
“Onun tek bir bakışıyla tamamen çözülüyorum. Ya günün birinde benim kanımdan birinden vazgeçmemi isterse? Bu beni nereye götürür?”
“Bence tatlı bir saadetin içinde yuvarlanmaya.”
“Hiç komik değilsin.”
“Onu beğendiğimi kabul ediyorum,” dedi istemeye istemeye, “ama bu, onu istiyorum anlamına gelmez. İnsan bir yılanın da güzel olduğunu düşünebilir ama ancak bir aptal ona sahip olmak ister.”
"Maggie düşündüğümden biraz daha zorlu."
"Biraz mı?" Diye homurdandı Sin." Bununla yüzleş Braden , bu küçük Civelek kız senin ciğerini biliyor. "
368 syf.
·1 günde·8/10
Komik kapağına rağmen son derece güzel bir romandı diyebilirim. Çoğu yerinde güldüm baya eğlendim. Kurgu iyiydi hiç sıkmadı. Sadece o tür ağır travma yaşamış bir erkeğin sırf aşık oldu diye sağlıklı bir ilişki kurabilmesi biraz saçmaydı. Psikolojik olarak değerlendirildiğinde böyle bir şeyin mümkün olmadığına eminim. Ya da en azından bu kadar kolay iyileşemezdi. Bilemiyorum. Artısıyla eksisiyle başarılı denebilecek keyifli bi hikayeydi. Ara sıra tutkuyu hissettirdiği için de sevdim açıkçası. Tavsiye ederim
368 syf.
·Puan vermedi
Çok güzeldi. Akıp giden kelimeler, kurulan dünya, özellikle de karakterler enfesti. Kızımız okuduğum aşkı için en deli mücadele eden, hiç yılmayan, neşeli, asiliği de tatlılığı da dengelenmiş karakterlerden biriydi. Gurur, utanç falan demedi adamı kazanmak için çabaladı. Adam da adamdı yani:))) Draven de çok acılar çekmiş kendini tamamen dış dünyaya kapatmış güçlü, adaletli, herkesin korktuğu lakin içten içe düşünceli savaşçımız. Emily'e direnme çabaları çok eğlenceliydi. Sonunda şüphelerinden arınıp teslim olması kendini açması güzel yazılmıştı. Historical sevenlerin kaçırmaması gereken bir hikaye bence. İkinci için sabırsızlanıyorum. Ve seri sadece üç tanecik olduğu için üzülüyorum..
344 syf.
·2 günde·9/10
Ben eski tarihi kitapları seviyorum. Özellikle İskoç'lar ve İngilizler, Leydiler, Lordlar.....
Branden MacAllister tek gecelik ilişki adamı fakat kadınları sadece "kullan at" olarak görmez. Onlara fazlasıyla saygı duyar, kadınların dünyayı güzelleştirdiğine inanır.
Branden uzun bir süreden sonra İngiltere'den geri döner ama bir sorun vardır, hiçbir kadın ortalarda yoktur. Bu soruna sebep olan kişi Maggie'nin olduğunu öğrenir. Branden, Maggie'yi ikna etmek için konuşmaya gider.
Maggie, MacAllister'lara düşman olan bir kabile ile aralarındaki savaşı durdurmak için kadınları bir araya toplayarak bir yere yerleşmiştir. Branden'ın gelişi onun için sürpriz olur, çocukluğundan beri ona aşık olsa da bir kez bile Branden'ın ilgisini çekmemiştir. Ve şu anda elinden geldiğince ona karşı koymak zorundadır.
İyi okumalar
368 syf.
·Beğendi·10/10
Historical kitaplara olan özlem gitgide artarken Epsilon Yayınları ardı ardına beklenmedik sürprizler yaparak beni (bizleri) şaşırttı. Umarı devamı da arayı açmadan gelmeye devam eder.
Bir yanda sırf savaştıkları için şövalyelerden özellikle uzak duran güzel ve barışçıl Rowena diğer yanda ise geçmişini hatırlattığı için müzikle, dansla ilgili her şeyden uzak duran ve Blackmoor Kontu Stryder. İkisini okurken çok eğlendim, ince mizah anlayışları kitabı eğlenceli kılmıştı. Geçmişten gelen bir hayaletin işlediği cinayetler ise kitabı daha bir merakla okuma sebebim oldu. Serinin beşinci kitabını okuduk ama üç ve dört çevrilmedi diye hatırlıyorum. Tek temennim yayınevinin beklediğimiz serilerle ilgili bu kadar uzun bir ara vermemesi yönünde ama umudum yok bu konuda.
368 syf.
·2 günde·7/10
Acının Efendisi
Kinley MacGregor
Serinin beşinci kitabı ve ben beğendim duygudan yoksundu bana göre. İlk kitap efsane ikinci komik ama üçüncüsü basitti. EtkilendiğiM tek sayfa olmadı sadece kit durumunda üzüldüm o kadar. Ama Hikâyenin geri kalanı beklenen nitelikte tek düze gitti
Kitabın sonunda Christian 'ın hikayesinden kesit verilmiş. Nişanlısı olarak geçen kız ile buluşması beni daha çok heyecanlandırdı artık ne zamana çıkarsa
344 syf.
·Puan vermedi
Bu kadın işi biliyor. Güzel de yazıyor. Seriyi tamamlamayıp yarım bırakmış yayınevi. Çok hainler. Olsun yine de tatlı bir hikaye için okunması gereken romancelerden. Kızımız da erkeğimiz de farklı ve sevilesi karakterler. Branden çapkın, neşeli bir munzur magie ona yıllardır aşık ama gururundan bunu belli etmemeye çalışan zeki bir asi. Çocukluktan beri tanışıyorlar. Lakin mecburi çıkılan bir yolculukta birbirlerini gerçekten keşfettiler. Nihayetinde de kavuştular. Bize de sıradaki kitapları beklemek düştü.
368 syf.
·9/10
Yazarin iki kitaplik serisinin ilki.Konu,karakterler cok iyiydi.Ozellikle kizin azmine hayran kaldim.Erkek karakter de tam dengelenmisti.Bana gore cok guzeldi .Keyifli okumalar...
368 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Arzunun Efendisi (Brotherhood/MacAllister Serisi 1)
Kinley MacGregor
kitabı çok beğendim ben de çok
Emily 'in o tatlı halleri ve inatçı haline bayıldım. Ne güzeldi ne hoş sayfalardı öyle. Babasının iki kızını ve eşini kaybettiği ve bu yüzden iki kızını da korumak adına dışarı çıkmalarına izin vermemesi ve evlenmelerine karşı çıkması üzerine Emily savaşçıyı gördüğü an gülü olduğunu anlar /gül diyorum okuyunca ne demek istediğimi anlayacaksınız/
Ve Draven
Bir savaşçı düşünün. Kendini herseye kapatan. Babası bir canavar okurken gözlerim yaşlarla doldu. Onun acısı gerçekçiydi sanki yaşıyor gibiydim okurken üzülüyorsunuz hem de fazlasıyla. Emily gördüğü an birşeylerin değişmesini istiyorsunuz. Uzun bir süre bekliyorsunuz kitapta komikti bu sayfalar ve tutkulu
Bayıldım ben kitaba sevdiğimi biliyorsunuz bu türü ve sonu çok çok çok
Anladınız siz şimdi ikinci kitabı okumak için deliriyorum
344 syf.
·93 günde·8/10
İlk kitapla arasında 3.5 senelik bir fark olduğu için acaba ilk kitabı yeniden okusam mı sorusunu baya sormuştum kendime ama okumadım. İyi ki de okumamışım çünkü kitapta, önceki kitapla bağlantılı hiçbir şey yoktu.

Branden'in klasik tarihi aşk erkeğinden farklı bir yapıda olması okumayı daha zevkli kılıyor.

Maggie isimli kızlar bir başka tatlı oluyor, bunu anladım ben. Kitaptaki Maggie'yi çok sevdim ben çok narin ama lafı yeri geldi mi gediğine oturtan biri. Sevmemdeki bir sebep de Vikitap'taki kullanıcı adım olması. Onu da en meşhur Maggie'den almıştım: Simpsons ailesinin şeker üyesi, her bölüm beni kendine daha bağlayan, canımın için Maggie Simpson.*-*

Kitap diğer tarihi aşk romanlarına oranla daha çerezlik bir kitap. Okunması gayet rahattı.

Sırada sürgün kardeş Sin var ama o da bir 3.5 yıl sonra çıkar, ben de bu kitabı çoktan unuturum.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...endisi-yorum_26.html
344 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Cazibenin Efendisi (Brotherhood/MacAllister Serisi 2)
Kinley MacGregor
Eğlenceli güzel ve akıcı bir kitap daha
Öyle ki bazı yerlerinde gerçekten kahkaha attım
Başlarda ise bunlar neden bahsediyor dediğim oldu sanırım çeviriden yada olaya kendimi dahil edemedim.
Konu olarak meggie Braden ' e çocukluğundan beri aşıktır. Braden ise kız olan herseye aşıktır bu ikilinin atışmalarını çok sevdim. Özelikle çekici yanı sanırım adamın kendinden emin olmasıydı. Kızımız meggie kan davası yüzünden birliklerin arasında kaybettiği onca kişi yüzünden tüm kadınları isyana sürükler ve buna bir son vermelerini ister. Ama Braden geldiği an işler değişir. O hayatının aşkıdır ama istediği şeyi elde etmek için herşeyi bir kenara atar.
Braden ise dişlek çilli meggieyi beklerken karşısında tam bir dişi bulur. Herkesten öte kendine Hayır diyen biri. Böylece hikayeleri başlar. Küçüklük anıları birliktelikleri çok hoştu. Erkek kadın düşmanlığı her ikisinde de güzel özet olmuş. Kitabın bir yeri var acaip komik yani kısaca kitabın nasıl bittiğini anlamadım su gibi aktı. Ben sevdim şimdi üçüncü kitabı okumak istiyorum böyle serileri seviyorum ama bizde sadece üç kitap çıkmış daha.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kinley MacGregor
Tam adı:
Sherrilyn Kenyon
Unvan:
ABD'li yazar
Doğum:
Columbus, Georgia, ABD, 1965

Yazar istatistikleri

  • 13 okur beğendi.
  • 101 okur okudu.
  • 62 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.