Kristina McMorris

Kristina McMorris

Yazar
7.1/10
92 Kişi
·
267
Okunma
·
2
Beğeni
·
200
Gösterim
Adı:
Kristina McMorris
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
ABD
"Cesaret,kahraman olmaya çalışanların değil ; korkularına rağmen,içlerinde devam etme gücünü bulanların bir özelliğidir...."
Kristina McMorris
Sayfa 303 - Ephesus Yayınları
"Tuhaf , değil mi ? Her gün insanlar ölüyor ve dünya hiçbir şey yokmuş gibi dönmeye devam ediyor,fakat sevdiğin bir insan söz konusu olduğunda herkesin durup kendine gelmesini istiyorsun.....Herkesin ağlamasını ,mumlar yakmasını ve sana yalnız olmadığını söylemesini istiyorsun......."
Kristina McMorris
Sayfa 317 - Ephesus Yayınları
"Birinin başarısı,diğerinin başarısızlığı oluyordu....Savaşın özü buydu..."
Kristina McMorris
Sayfa 93 - Ephesus Yayınları
"Hayat ,rayların üzerinde ağır aksak gidip gelen bir tramvaydan daha mı önemsizdi ? Uyulması gereken zaman çizelgelerinde,bir tek kayıp yolcu için bile üzülecek kadar boş vakit yok muydu ?"
Kristina McMorris
Sayfa 105 - Ephesus Yayınları
"Çocukken annem bana hep Tanrı' nın bir sanatçı olduğunu ve biz varlığını görebilelim diye bir kova dolusu boyayı gökyüzüne döktüğünü,sabahları boyanın neden silindiğini sorduğumda ise gökyüzü hep renkli kalsa,bunun değerini anlamayacağımızı söylerdi....Sanırım haklıydı....Belki de savaş sadece bunun içindir....Barış zamanlarının kıymetini bilelim diye...."
Kristina McMorris
Sayfa 141 - Ephesus Yayınları
"Bitti kışın yağmurları,yıkımları
Kar mevsiminin günahları
Yari yardan ayıran günlerin
Işıktan mahrum zaferi,gecenin....
Zamanın hatırında tuttuğu,
Acılar unutuldu.....
Buzların altından ,
Tomurcuklar saçıldı...
Ağaçlar yeşerdi,
Çiçek çiçek bahar geldi......"
Kristina McMorris
Sayfa 301 - Ephesus Yayınları
"Yeryüzündeki tüm ölçü birimleri bir arada kullanılsa bir aile ferdinin sevgisi de kıvancı da ölçülemez......"
Kristina McMorris
Sayfa 206 - Ephesus Yayınları
424 syf.
·9/10
Kitapta İkinci Dünya Savaşı sonrasında insanların ruh hallerini, umutlarını, yeni başlangıçlara yelken açışlarını farklı yazarların işleyişiyle biz okurlara yansıtmış durumda. Birbirinden bağımsız haldeki on hikaye farklı bir tarz olmuş güzel bir kitaptı...
424 syf.
·28 günde·6/10
Açıkçası "Yitik Kalpler İstasyonu" kitabında Sarah Jio'yu gördüğüm için merak edip okumak istedim. Sarah Jio ve onun tarzındaki yazarların biraraya gelerek oluşturdukları bu kitapta II. Dünya Savaşı sonrasında Grand Central İstasyonu'ndaki insanların hayatları anlatılıyor. Bir gün, tek yer ve birbirinden farklı birçok insan. Yazarların hikayelerinde birbirlerinin hikayelerinden bazı anlara ya da karakterlere dokunuyor olmaları kitabın güzel yanlarından biriydi bana göre. En çok Sarah Jio'nun kitaba da adını veren "Yitik Kalpler İstasyonu" hikayesini sevdim. Biraz kafa dağıtmaya, biraz zaman geçirmeye, biraz kendinizi yormadan başka bir dünyada kendinizi hissetmeye ihtiyacınız varsa okumanızı tavsiye ederim. İyi okumalar...
424 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
Bir birinden ayrı 10 hikaye. Hepsinin yaşandığı bir tren istasyonu. 2. Dünya savaşı sonrası ve o zamanda yaşayan insanlar. Beni en etkileyen şüphesiz obsesiflikle ilgili bölümdü.
464 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
İkinci Dün Savaşı' nın gölgesinde filizlenen bir aşkın hikayesi #hepboylekal ....Naif,akıcı,masum ve sade bir roman....Üç kız arkadaşın yaşadıkları,ilişkileri anlatılıyor....Karakterlerin vermek zorunda kaldıkları zor kararlar,aile ilişkileri,aşk.....birde savaşın gerçek yüzü ve neden olduğu sonuçlar....Güzel bir kurguydu....ve kurgunun gerçeklere dayandırılması ise kitabın değerini arttırıyor....En önemlisi, kesinlikle mektuplardı....Okurken hüzünlenmemek mümkün değil....Savaş zamanı cephede yazılan duyguların yoğunluğunu hissedebiliyor ve bu mektupların iki insanın hayatında yol açtığı değişiklikleri yüreğiniz burkularak okuyorsunuz....Demem o ki tarihi kurgu sevenler için mükemmel bir kitap.....Keyifle okudum.....
424 syf.
·13 günde·Beğendi·7/10
Kristine Hannah'ı ve Sarah Jio'yu bir arada görünce düşünmeden kitabı aldım. Kitap bir sürü küçük hikayeden oluşuyor. Her bir hikaye farklı bir yazara ait. Hikayeleri birbirine bağlayan tek şey, tesadüf olarak terminalden geçerken görüp bahsettiği kişiler. Bu kişiler farklı öykülerin kahramanı. Kitap beklentimi karşılayamadı. 1. Dünya Savaşı sırasında yaşanılanlar, Yahudilerin yaşadıkları hikayeleştirilmiş bir halde. [Destan yazıp yazıp sildiğim kalan yorumum da kendime kalsın ;)]
424 syf.
·4/10
Kitaba büyük bir merakla başlamış olsam da benim için büyük hayalkırıklığı oldu. Hikayelerin sonu çok havada kalmış. Sarah jio ve Kristin Hannah sever bir okur olsam da bu kitabı beğenmediğimi söyleyebilirim.
424 syf.
·6 günde·6/10
Pekçok yazarın Grand Central Terminal'den geçen hikayelerinden oluşuyor.Fakat ben pek severek okuduğumu söyleyemiyeceğim.Sarah Jio'yu beğenerek okuduğum için almıştım.Ama beni çok etkileyemedi.Keyifli okumalar dilerim.
420 syf.
·4 günde·5/10
New York'un Grand Central Terminaline yolu düşmüş olan insanların yitik kalpler durağıdır bu kitap. Kitap bünyesinde on bölümden oluşan ve birbirinden bağımsız olan hikayeleri barındırmaktadır. Hikayelerin her birini de on kadın yazar kaleme almıştır. Bu birbirlerinden bağımsız hikayelerin ve karakterlerin iki ortak özellikleri var sadece. İlki Grand Central terminaline yollarının düşmüş olması ve İkinci Dünya Savaşı sonrası hayatlarına yön verme çabaları... Yitik Kalpler İstasyonu adı kitabın içinde yer alan bölümlerden bir tanesidir hikayeyi de Sarah Jıo, bir önceki kitabı olan Yeşil Deniz Kabuğu romanının devamı niteliğinde yazıp, kafamdaki soru işaretlerine tam anlamıyla bir son verdi. Yitik Kalpler İstasyonu kitabı değişik bir tarzda yazılmış ama bu kitap tek bir yazarın kaleminden çıkmış olsaydı çok daha etkileyici olurdu. Çünkü hikayelerin yarısı sönük bir kalemle yazılıp etkileyiciliğini kaybetmiş bana göre... hikayelerin yarısında olaylar durağan bir şekilde işlenip, karakterlere duygu yoğunluğu verilmemişti. Bence bu hikayeler Krıstın Hannah'ın yada Sarah Jıo'nun kaleminden çıkmalıydı... Yinede tarihi içerikli kitapları seviyorum diyorsanız okuyabilirsiniz.
424 syf.
·7/10
Sarah jıo'nun kitaplarını severek okudum ama Yitik Kalpler İstasyonu beni çok yordu.. Birden fazla yazar toplanıp proje kapsamında böyle bir kitap hazırlamışlar.. İkinci Dünya Savaşı'nın ruhuna itafen vedalar, kavuşmalara ayna olmuş, İlk hikaye bir kemancıya aitti bir istasyon içinde geçiyor bizim veda ederken içimize attığımız hüznün diğer tarafına bakmaya işaret ediyor.. Sarah'ın hikayesi gerçekten güzeldi geriye kalanların çevirisi beni fazla hırpaladı ve normalde bitirmem gereken tarihten uzaklaştım..
420 syf.
·24 günde·4/10
Sarah Jio çok sevdiğim bir yazar. Kitaplarını okumaktan büyük keyif duyuyorum. Yitik Kalpler İstasyonu’nu da Sarah Jio olduğu için aldım fakat beklediğim gibi değildi, sardığını da söyleyemeyeceğim maalesef. Hikayelerin sonları hep havada yarım bırakılmış. II. Dünya Savaşından sonra Central Park'da geçen veyatta denk gelen birçok insanın hikayesini anlatıyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kristina McMorris
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
ABD

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 267 okur okudu.
  • 9 okur okuyor.
  • 519 okur okuyacak.
  • 22 okur yarım bıraktı.