1000Kitap Logosu
Mary Evelyn Tucker
Mary Evelyn Tucker
Mary Evelyn Tucker

Mary Evelyn Tucker

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.7
10 Kişi
21
Okunma
0
Beğeni
302
Gösterim
Unvan
Öğretim Görevlisi
Yaşamı
Mary Evelyn Tucker o Ormancılık ve Çevre Çalışmaları Okulu yanı sıra İlahiyat Okulu'nda randevuları vardır Yale Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi ve Kıdemli Araştırmacı olduğunu. O Din ve Ekoloji Forumu Grim John ile bir kurucu ve eş-direktörü olduğunu. Birlikte Harvard İlahiyat Okulu'nda Dünya Dinleri Araştırmaları Merkezi'nde Dünya Dinleri ve Ekoloji on konferanslar bir dizi etkinlik düzenledi. Onlar Harvard University Press tarafından dağıtılan konferanslar on ciltlik serinin editörleri vardır. O da Harvard'da Japon Araştırmaları Reischauer Enstitüsü'nde Araştırmacı olduğunu. 2011 yılında Tucker Yale University Press, PBS bir filmden bir kitap içeren Brian Swimme ile Evrenin Journey ve görüşmeler bir eğitim serisi tamamlandı. O da Dünyevi Wonder yazarı: Dinler Japon Neo-Konfüçyüsçülük (SUNY, 1989) ve Qi Felsefe (Columbia University Press, 2007) Onların Ekolojik Faz (Açık Mahkemesi Press, 2003), Moral ve Manevi Yetiştiriciliği girin. O dünya görüşleri ve Ekoloji (Orbis, 1994), Budizm ve Ekoloji (Harvard, 1997), Konfüçyüsçülük'ü ve Ekoloji (Harvard, 1998), Hinduizm ve Ekoloji (Harvard, 2000) düzenlenmiş co ve Dünyalar Converge zaman (Açık Mahkemesi, 2002) . Tu Weiming ile o Konfüçyüs Maneviyat (Kavşak, 2004) iki cildi yayına. O da bir Daedalus hacmi başlıklı Din-düzenlenmiş eş ve Ekoloji: İklim Değişikliği miyim? (2001). Akşam Düşünceler (Sierra Kulübü Kitaplar ve California Press, 2006 Üniversitesi), Kutsal Evren (Columbia University Press, 2009), Hıristiyan Gelecek Earth (Orbis Kitabı, 2009) Fate: O Thomas Berry kitaplarının birkaç düzenlenebilir. O Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP) de Çevre Dinlerarası Ortaklığı'nın bir üyesidir. O 1997-2000 Uluslararası Yeryüzü Şartı Taslak komitesinde görev ve Yeryüzü Şartı Uluslararası Konseyi üyesidir. Edebiyat fakültesi mezunu Trinity College, MA SUNY Fredonia, MA Fordham University, Doktora Columbia University
Neytiri
bir alıntı ekledi.
Yaşam enerjimiz nereye gidiyor? Derin, jeolojik ve kozmolojik zaman bize bir içgörü sağlıyor mu? Bu mükemmel yolculuğun içinden çıkarsak, geçirdiğimiz dönüşüm yani ölüm bir tür geri dönüş olabilir mi? Kendi mütevazı özümüz yaşamını noktalayarak evrenin daha kapsayıcı özüne dönüşüyor olabilir mi? Tutkularımız ve rüyalarımızla beraber kederlerimiz ve kayıplarımız da evrenin dokusuna mı karışıyor?
10
Neytiri
bir alıntı ekledi.
Büyük gerilimlerin, dinamik ve karşıt kuvvetlerin arasında yol almak evrenin doğasında var. Eğer bu yaratıcı enerjiler evrenin kalbindeki yollarını daha önce ustalıkla bulabildiyse, yaratıcılığın bize ilham vereceğini ve yol göstereceğini ümit etmek için birçok nedenimiz var demektir. Çünkü kendi üretkenliğimiz evrenin büyük senfonisini oluşturan canlılara bu şekilde karışıyor.
7
Merve Karakas
bir alıntı ekledi.
Seçimler üzerine kurulu bir evrende yaşıyoruz. Herşey rağbet görmüyor. Bazı şeyler diğerlerinden daha iyi olduğu için tercih ediliyor. Bu da kaçınılmaz bir çatışmaya neden oluyor. Herkes seçilmek ve çok değerli olmak istiyor. Kimse reddedilmek yada bir kenara atılmak istemiyor. Ama yaşamın seçim dinamikleri sert olabilir. Birini seçmek ve diğerlerini reddetmek ne kadar zor olursa olsun; yaşam, bizi bu seçimi yapmaya zorluyor.
1
30