1000Kitap Logosu
Matthew McKay

Matthew McKay

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.3
57 Kişi
196
Okunma
5
Beğeni
1.100
Gösterim
Unvan
Kişisel Gelişim Uzmanı, Yazar
Yaşamı
Wright Institute'da doktora yapmış bi kişisel gelişim uzmanıdır.
368 syf.
·
10/10 puan
Üniversite'de davranış bilimleri dersimizde hocamız bu kitabı okumamızı istemişti. Sonrasında bu kitaptan sınav olarak dersi geçmiştim. Ders olarak okutulması çok ilgimi çekmiş ve daha istekli okumuştum. Tabi okumamda alanında uzman bir hocanın ders vermesi de çok etkiliydi. Kitapta en temel iletişim becerileri bir arada toplanmış. Ve özet halinde verilmiş. İletişim hakkında ne düşündüğümüzü değil, nasıl davranmanız gerektiğini söylüyor. İlk üç bölüm temel becerilere değinir. Herkes, dinlemeyi, düşünceleri ve duyguları dışavurmayı ve gerçekten doğru olanı ifade etmeyi öğrenmelidir diyor.
İletişim Becerileri
Okuyacaklarıma Ekle
3
366 syf.
·
Puan vermedi
Özgüven Her bireyin kendisini eleştiren bir iç sesi, kitapta bahsedilen tabirle - bir patolojik eleştirmeni- vardır. Bu noktada kitap patolojik eleştirmeni eğitmek ve kontrol altına almak için bir klavuz niteliğine bürünüyor. Aynı zamanda eleşmene yönelik ona nasıl cevap vermemiz ve gardımızı ona karşı nasıl almamız gerektiği ayrıntılı bir şekilde üzerinde duruluyor. Gerçekçi benlik değerlendirmesi, bilişsel bozuluklar, sevecenlik, zorundalıklar, hatalar, istekler, amaç belirleme, plan yapma, gözde canlandırma, öz inançlar, çocuklarda özgüven yapılandırıması kitabın üzerinde durduğu diğer konular arasında. Netice itibariyle eğitimcilerin kendi kendine yeten, özerk bireyler yetiştirmeleri için okumaları gerektiğini düşünüyorum. Çünkü kitap akademik teorilerle özgüveni geliştirmek ve korumak için kanıtlanmış tekniklerle ufuk açıcı nitelikliktedir.
Özgüven
8.2/10
· 164 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
24
366 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Bu kitap dan verim alabilmeniz için kendinize bir ajanda oluşturup kitabı okudukça içinden kendi doğrularınızı,yapmanız gerekenleri çıkarıp o ajandaya yazmanız gerek .Zaten kişisel gelişim kitaplarında önemli olan da bu.
Özgüven
8.2/10
· 164 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
12