Mert Balaban

Mert Balaban

Yazar
6.5/10
2 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
286
Gösterim
...insanlar dört duvar arasında sevişip geleceğin katillerinin, o katilleri yargılayacak insanların, hastaların, aynı hastaların doktorlarının belki aynı yatakta tohumlarını atarken, yavrular, bebekler orada burada çer çöp de olsa yiyip büyüyecekken, Memet de az önce sanki kendi sıkıntısından sıkılıp oturmuşken, biz hâlâ üç küçük çocuğuz.
Belki de bir günle sınırlanamayacak denli önemli bir alacak verecek işiydi bu. Kim bilir bugün dışında bir başka şans daha verilseydi güneşe, "Hadi bakalım, elinden geleni ardına koma" denseydi yarın da ondan sonraki gün de sonsuzdan sonraki gün de doğmazdı. Belki güneş güneşliğini unutup fanilerin köşe bucak kaçtığı karanlık bir boşluğun içine atacaktı kendini. Kara bir delik yaratıp kendine nerede olduğunu unutacak, o kara deliğin içine girip kendine bile doğmayacaktı...
Bu okuduğum 2. Hikaye kitabı ve beni hikayeye ısıttı diyebilirim. Ne olduğunu bilmeden sadece ucuz olduğu için eklemiştim sepetime ve güzel bir hediye oldu bana. İnsanın bazen böyle tesadüfi güzelliklere ihtiyacı var doğrusu.