Mesut Sarı

Mesut Sarı

Tasarımcı
8.2/10
162 Kişi
·
955
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Hayatı kararmış, yaptıklarından binlerce kez pişman olmuş bir kızın hikayesi...

Halit Ertuğrul kitabın başında bu hikayenin kendisine bir okuru tarafından mektupla gönderildiğinden bahsetmiş. Daha 22 yaşında olan Aysel isimli genç kız ölüm döşeğindeyken yazmış bu mektubu. Yaşadıklarım, pişmanlıklarım okuyan insanlara ibret olsun, ders olsun demiş.

Çok küçük yaşlarda aile fertlerini birer birer kaybetmiş Aysel. Yurtlarda büyümüş. Yoluna hep kötü insanlar çıkmış. Asi tavırları yüzünden yoluna çıkan iyi insanları da geri çevirmiş.
Arkadaş sandığı insanlar hayatını mahvetmiş. Daha hayatının baharındayken hastanelerde yaşam savaşı vermeye başlamış.

Aysel mektubu ile ailenin ne kadar önemli olduğunu, yanlış arkadaş seçiminin insanın hayatını nasıl etkilediğini çok güzel anlatmış.

Kitabı okurken hem çok üzüldüm, hem de çok kızdım Aysel'e. Aysel'i uzun bir süre unutamayacağım. Yanlış insanlarla karşılaştığımda aklıma hep o ve yaşadıkları gelecek.

Kitap beni gerçekten etkiledi diyebilirim. Okumak isteyenlere tavsiyemdir :')
Halit Ertuğrul favori yazarlarımın arasında okuduğum son iki kitabında dikkatimi çeken bir nokta var . Genelde aynı türden hikayeler / yaşanmış hayat hikayeleri aktarmasına rağmen yine ilgi görüyor ve yine okunuyor . İnsanı etkilemeye ve etkisi altında bırakmaya devam ediyor .
Diyebilirim ki bütün eserlerinde şunu vurgulamak istiyor ve hatırlatıyor .
Halimize şükredebilmeyi ve herdaim şükretmemiz gerektiğini...

Başka söze gerek yok sanırım...
Kitaptaki konu ibretlik konuya ya da yazara asla bir şey diyemem. Ama yazarın yazıları birbirine çok benzediği için insanı meraklandırmıyor. Her ne kadar meraklanmasam sonunu tahmin etsem de içtenlikle okuduğum bir kitaptı. Konusu insanı içine çekiyor.
İnsanoğlunun hayatı üzücü veya sevindirici olaylarla doludur ki bu da bize dünyanın bir sınav yeri olduğunu hatırlatır.Bu kitapta da hayatı olumsuzluklarla dolu bir kızın hayret verici dönüşü anlatılıyor. Bir insanın bir anda kurtuluşunu anlatan bir kitaptır..Kesinlikle tavsiye ederim ..
okuduğum ilk kitaplardan biriydi okurken allah korkusu cok fena olmuştum gercekten ibretlik bi kitap di özelikle kitabin yazari nin ayseli gurmek icin hastaneye gitiginde onun öldüğünü öğrendiği ve olurken azrahil meleginin onun canini alirken en sevdigi kişinin kiligina girerken canini aldigini okurken allahin merhametinin ne kadar büyük ve yüce olduğunu gurmemizi sağlıyor aysel kötü bagimliliklari olan ve fahişeye kadar varan hayatının sonlarına doğru tuvbe edip allaha siginan ve hastaliginin son deminde cektigi acıları dile getiren gecmisi günahlara dolu bi kadin ama kendi isteğiyle bu hayati istemeyen bi kadin hayati boyunca karşısına iyi insanlar cikmadi ve kandirilan ve kulanilan bi kadin aslinda bu hikayeyi okurken sokakta aysel gibi kadinlari gutunce onu yargilamak yerine ona kötü gözle bakmak yerine el uzatmak gerektigini anlamamizi sağlayan bi hikaye allahin ne kadar affedici olduğunu guruyoruz allah herseyden önce insanin karşısına iyi insanlari cikartsin ayselin karşısına malesef iyi insanlar cikmadi hastalik süresince gunahlarinin allah tarafindan temizlendigini ve allah tarafindan affedildigine yurekten inanmami saglayan bi kitap
Bu kitabı okudugum da sanırım sekizinci sınıfa gidiyordum, belki çok daha küçüktüm. Aysel in ölüm yatağındayken dostlarıyla ettiği sohbetler de yaşadığı yüksek maneviyatı hala hatırlarım. Cümleler aklımda değil belki ama o an hissettiklerim hala içimdedir.
Arkadaşlar son birkaç yıldır okuduğum en iyi kitap. Acayip anlamlı, hayata dair, yaşanmış bir olayı
çok duygusal bir şekilde anlatmışlar. O kadar duygusal ki, kitap okurken ağlamayan ben bile ağladım, şiddetle tavsiyemdir!
Birkaç yıl önce okumuştum Aysel'i. Genç bir kızdan gelen mektuplardan oluşuyordu kitap sanırım. Neyse, o kısım çok da mühim değil zaten... Oldukça güzel, epey duygulanmıştım anlatılan zor yaşamı okurken. Yer yer kendimi kanal 7'nin kısa filmlerinin içinde bulmuyor da değildim :) Olay örgüsünü tam olarak hatılamasam da, kitabın bana hissettirdiği derin duygular hafızamda. Elinize geçerse okuyun derim...
"Aysel" Genç bir kızın Halit Ertugrul'a yazdığı mektuptan oluşuyor. Güzel üslubu sayesinde genç kızın dramatik ve acı dolu hayat öyküsüne adeta tanıklık ettiriyor. Bu kitabı okuduktan sonra inanıyorumki, ne kadar derdiniz varsa unutup Aysel'in dertlerine kederleneceksiniz..
Ben bu kitabı ilk 2012'de okumuştum ondan sonra kaç yüz defa daha okudum bilmiyorum ama her okuduğumda göz yaşlarım seller oluyor, kalbim acıyor..
Yanlış yollara sapmış, intiharın tepesinde bir kızın tekrar imana dönüşünü anlatan güzel bir kitap. Kitabın nasıl bittiğini anlamadım çok sürükleyiciydi. Olaylar da çok etkileyiciydi hele sondaki olaylar harikaydı.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 955 okur okudu.
  • 11 okur okuyor.
  • 161 okur okuyacak.
  • 11 okur yarım bıraktı.