8,1/10  (87 Oy) · 
490 okunma  · 
67 beğeni  · 
3.007 gösterim
Aysel
Aysel, ölüm döşeğindeki bir genç kızın yazdığı, yürekleri parçalayan bir mektubun açılımı...
Öksüz ve yetim kalarak, yetiştirme yurduna yerleştirilen Aysel, insafsız insanların ve artniyetli kişilerin elinde harap olur.
Akılları durduran hayat mücadelesi ve amansız kanser hastalığıyla boğuşurken yaşadığı hadiseler, okuyan yürekleri paramparça edecek cinstendir.
İnsan ilişkilerini, toplumsal yozlaşmayı, gençlik problemlerini sorgulayan bu kitap, intihar etmek üzere olan bir genç kızın şaşkınlık veren kurtuluşunun öyküsüdür.
Her insanın bu yaşananlardan alacağı ibret dolu mesajlar vardır.
Dayanabilen yüreklere...
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  184
 • ISBN:
  9789758499693
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
pandanın kitaplığı 
31 Eki 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Kitaptaki konu ibretlik konuya ya da yazara asla bir şey diyemem. Ama yazarın yazıları birbirine çok benzediği için insanı meraklandırmıyor. Her ne kadar meraklanmasam sonunu tahmin etsem de içtenlikle okuduğum bir kitaptı. Konusu insanı içine çekiyor.

Vildan Eyüpoğlu 
 03 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İnsanoğlunun hayatı üzücü veya sevindirici olaylarla doludur ki bu da bize dünyanın bir sınav yeri olduğunu hatırlatır.Bu kitapta da hayatı olumsuzluklarla dolu bir kızın hayret verici dönüşü anlatılıyor. Bir insanın bir anda kurtuluşunu anlatan bir kitaptır..Kesinlikle tavsiye ederim ..

Nesrincan 
26 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

okuduğum ilk kitaplardan biriydi okurken allah korkusu cok fena olmuştum gercekten ibretlik bi kitap di özelikle kitabin yazari nin ayseli gurmek icin hastaneye gitiginde onun öldüğünü öğrendiği ve olurken azrahil meleginin onun canini alirken en sevdigi kişinin kiligina girerken canini aldigini okurken allahin merhametinin ne kadar büyük ve yüce olduğunu gurmemizi sağlıyor aysel kötü bagimliliklari olan ve fahişeye kadar varan hayatının sonlarına doğru tuvbe edip allaha siginan ve hastaliginin son deminde cektigi acıları dile getiren gecmisi günahlara dolu bi kadin ama kendi isteğiyle bu hayati istemeyen bi kadin hayati boyunca karşısına iyi insanlar cikmadi ve kandirilan ve kulanilan bi kadin aslinda bu hikayeyi okurken sokakta aysel gibi kadinlari gutunce onu yargilamak yerine ona kötü gözle bakmak yerine el uzatmak gerektigini anlamamizi sağlayan bi hikaye allahin ne kadar affedici olduğunu guruyoruz allah herseyden önce insanin karşısına iyi insanlari cikartsin ayselin karşısına malesef iyi insanlar cikmadi hastalik süresince gunahlarinin allah tarafindan temizlendigini ve allah tarafindan affedildigine yurekten inanmami saglayan bi kitap

Bu kitabı okudugum da sanırım sekizinci sınıfa gidiyordum, belki çok daha küçüktüm. Aysel in ölüm yatağındayken dostlarıyla ettiği sohbetler de yaşadığı yüksek maneviyatı hala hatırlarım. Cümleler aklımda değil belki ama o an hissettiklerim hala içimdedir.

Sümeyye Koçak 
01 Oca 08:18 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Aysel" Genç bir kızın Halit Ertugrul'a yazdığı mektuptan oluşuyor. Güzel üslubu sayesinde genç kızın dramatik ve acı dolu hayat öyküsüne adeta tanıklık ettiriyor. Bu kitabı okuduktan sonra inanıyorumki, ne kadar derdiniz varsa unutup Aysel'in dertlerine kederleneceksiniz..
Ben bu kitabı ilk 2012'de okumuştum ondan sonra kaç yüz defa daha okudum bilmiyorum ama her okuduğumda göz yaşlarım seller oluyor, kalbim acıyor..

Cihan Yıldız 
23 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Birkaç yıl önce okumuştum Aysel'i. Genç bir kızdan gelen mektuplardan oluşuyordu kitap sanırım. Neyse, o kısım çok da mühim değil zaten... Oldukça güzel, epey duygulanmıştım anlatılan zor yaşamı okurken. Yer yer kendimi kanal 7'nin kısa filmlerinin içinde bulmuyor da değildim :) Olay örgüsünü tam olarak hatılamasam da, kitabın bana hissettirdiği derin duygular hafızamda. Elinize geçerse okuyun derim...

kitapkurdu 
18 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok duygulandım okurken muhteşem ötesi bir kitap.Okudukça her sayfasından ders çıkartabiliyor insan.Bu yüzden özellikle gençler okumalı.harika bir kitap:)

Gökçe Şahingöz 
19 Şub 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

çok etkileyici bir kitap herkezin okumasını tavsiye ederim

Cuma Yalçın 
09 Nis 22:30 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Babamın zoruyla okumaya başlayıp gece 2'ye kadar kendi isteğimle okumaya devam ettiğim kitap. Her insanın okuması ve ders çıkartması gerek bence okumadıysanız kaybınız büyük.

Ekrem Özkara 
05 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Sizler,kendinizden yukarı mertebelerdeki sıhhatli olanlara bakıp şikayet edemezsiniz.Belki siz,kendinizden sıhhat noktasında aşağıda bulunan biçarelere bakıp,şükretmekle mükellefsiniz.(Bediuzzaman)(sf.134)
İntihar etmek isteyen bir kızın kurtuluş hikayesi...

2 /

Kitaptan 1 Alıntı

En sevgisiz anne, en iyi yabancıdan daha merhametli, daha şefkatlidir. En kötü aile, en güvenilir(!), en lüks yerlerden daha emniyetlidir. Hiç değilse namusunuz ve canınız emin ellerdedir.
Yoksa o göz alıcı renkli ışıklara, akılları baştan alan o sahte dünyalara kanan kurbanlardan birisi de siz olursunuz.

Aysel, Halit Ertuğrul (Sayfa 22)Aysel, Halit Ertuğrul (Sayfa 22)