Kendini Arayan Adam

·
Okunma
·
Beğeni
·
13820
Gösterim
Adı:
Kendini Arayan Adam
Baskı tarihi:
Kasım 2018
Sayfa sayısı:
112
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789754081657
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nesil Yayınları
Baskılar:
Kendini Arayan Adam
Kendini Arayan Adam
Kendini Arayan Adam
Kendini Arayan Adam; yaşanmışın romanıdır. Aynı zamanda inançsız ruhlarda saklı kuşkuların, açmazların, sıkıntıların ve inkardan kaynaklanan bunalımların da hikayesi.
124 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Kendini Arayan Adam... 2015 kitap hedefimi tamamlamak için seçtiğim son kitap. Bu kitabı babamın kitaplarını koyduğu ve görünmez yerlere tıkılmış tozlu bir kutunun içinden kurtardım. Babamın bana bıraktığı en güzel kitap, en güzel hediye benim için. Kitabın değerini kelimelerle ifade edemem. İçindeki cevherler bahsediyorum. Bu kadar bilimsel, gerçekçi ve felsefeye yaklaşılan, okuyan herkesin anlayabileceği, aklının mantığının kabul edebileceği harika bir dille ve harika bir gerçeklikle yazılmış bir kitaptır. Kitaptaki gerçekler aklı ve kalbi karışmış her insana yardımcı olabilecek yönde. Keşke daha uzun olsaydı. Bu güzel akıcı anlatımıyla bu konuları dinlemekten hiç kalmayacağım bir eserdir. Çevreme ve bunu yorumumu görebilecek herkese bu kitabı kesinlikle öneriyorum.
94 syf.
·2 günde·6/10
Öğretmenlik yapacağı yere doğru yola çıkan bir öğretmenle 60 yaşındaki komünist-ateist bir adamın aynı otobüste yollarının kesişmesiyle başlıyor kitap. Öğretmenin o adamla yaptığı uzunca sohbetler sonucunda adam Allah'a iman ediyor...

Kitabın sade bir anlatımı var. Etkileyici bir girişle başladı ancak kitabın ikinci yarısı için aynı şeyi söyleyemem. Sohbetleri sırasındaki bazı soruların cevaplarının geçiştirilmesi kitabın etkileyiciliğini azaltmış. Her ne kadar önsözde yaşanmış bir hayat hikayesinin anlatıldığı söylense de kitap sonundaki mektupları gerçek dışı buldum.
124 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Bir çok imani meselede aklınıza takılan sorulara güzel bir hikayenin içinde akıp giderken cevap bulabileceğiniz bir kitap.. Birçoğumuz bu uğurda kendini arayan "O Adam"ız.
112 syf.
·3 günde·Beğendi·Puan vermedi
Bu kitap, genç bir öğretmen ve bu öğretmen sayesinde hakikatleri gören ünlü bir ateistin müslüman oluşunu ve bu büyük hâdisenin Kuran'ın elinde bir elmas kılıncı hemde bir hidayet nuru Risale-i Nur gibi bir manevi hazineyi gözler önüne seren muhteşem bir eser
124 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Tam da kendi bulma çabaları içindeyken gördüm bu kitabı ve hemen okudum.
Aslında yazarla iki anım var ve bunlardan kendisi habersiz.

Birincisi Halit amcamız bizim okula söyleşiye gelmiş ve ben o gün okula gitmemiştim. Arkadaşlarım da çok düşünürler ya kendilerine imzalı kitap almışlar ve bana almayı akıl bile edememişler.

İkincisi ise Tarçınlı Süt'ümle konuşurken bu kitabı okuduğumu söyledim ve bu amcamızın imzalı bir kitabını bana hediye edebileceğini söyledi. Ve düşünmen yeter. Sonra da aynı şehirde yaşadığımızı öğrendik.

Gelelim kitaba.

Yeni atanan bir öğretmenin yolcuğunu anlatıyor.
Önce yanındaki yadlı adamla sohbete başlıyor. Ve yaşlı adam bir öğretmenin hikayesini anlatıyor. Öğretmen görünümlü öğretmen yani biz diyoruz ki ona okumuş cahil. Her neyse. O amcamız varacağı yere gelir ve iner.

Sonra otobüs şoförü çalınan şarkıdan sıkıldığını söyler birisini şarkı söylemeye gönüllü olup olmadığını sorar. Orta yaşlarda bir adam çıkar ve söyler. Ve öğretmen o adamın amacını anlamaya başlar. Şarkı söyleyip bütün dikkatleri kendine çekmek ve görüşlerini diğerlerine de bildirip onlara kabul ettirmek.

Sonra otobüs mola verdiği zaman öğretmen o adamın yanına gider ve bazı sorular sormaya başlar. Ve amacı o adama her şeyde yanıldığını göstermektir. O adam Allah'a inanmıyordur. Ve komünizmi savunuyordur. Konuşmaya başlarlar. Adam ilk başlarda öğretmen cevap bulamasın diye zorlamaya çalışır ama anlar ki yıllardır aradığı şeyi bulmuştur. Ve sohbete otobüste devam ederler. Bu adam komünisttir ama illa dediğim dedik gibi değildir yami diğer komünistler gibi değildir.

Ve öğretmen yolculuğun sonunda bütün sorular cevap verir. Ve adam artık kendini bulup olgunlaşmıştır. Allah inancı yerine gelmiştir. Aslında bütün ilacı birisinin ona bunları göstermesiymiş.

Ve hatırladığıma göre okuduğum dini içerikli bir kitap. Ve benim de bu konularda eksiğim vardı. Ben de soruları hep düşünürdüm.
Eğer kitabın içindekileri almak istiyorsanız ve hevesle okuyorsanız, ne anlatmaya çalıştığını anlarsınız.

Aslında ilk yazdığımı daha güzel yazmıştım, çünkü ben direk buraya yazarken aklıma ne gelirse onu yazarım.
Ve okumanızı çok isterim.
Er ya da geç kendinizi bulmanız dileğiyle. ..
Samanyolu tv senaryoları gibiydi. Ben hayatımda bu kadar saçmalık okumadım. Yanlış bir tebliğ metodu. Böyle olmaz. Tıpkı diğer benzer bağnaz kitaplar gibiydi. İnsanları, doğru bildiklerinize inandırmak yerine, onlara farklı perspektifler katın, yollar gösterin. Kitap, farklı düşünenleri şeytani birer düşman olarak tanıtıyor. Halkı birbirine düşürmeyi bırakıp kardeşliği öğretin. Daha inandığınız dini doğru anlayamamışsınız. Said Nursi görse utanırdı sizden. Önüne gelen kitap çıkarıyor artık. Bitirmeye tahammül edemedim. Tamamen vakit kaybıydı. Bir iki sayfa risalei nur okumuşsanız sizin için de öyle olacaktır.
112 syf.
·Beğendi·5/10
Kitabı buradaki incelemeler dikkatimi çektiği için okumaya başladım. Düşünce olarak çok güzel bir kitap islam dinini mantık yönüyle ele alıp kafa karışıklığını gidermeyi hedeflenmiş ama niye bu kadar kısa kesilmiş onu anlayamadım yazar düşünce olarak çok güzel bir konuya değinmiş ama içeriği maalesef çok sade kalmıştı mesala bazı soruların cevabını vermemiş ufak bir anlatımla geçiştirmiştir bu kadar güzel sorulara değinmişken bence onların cevaplarını da aynı güzellikte verebilirdi. Kitabı sanki çabucak bitirivereyim havasında yazmış. İslamı merak edenler hakkında aslında çok yol gösterici bir kitap olabilirmiş fikrini çok beğendim ama keşke içeriğini de uzatsaymış en azından sorduğu sorulara bizde cevap bulmuş olurduk ve aklımızda yer edinirdi..
124 syf.
·Beğendi·7/10
Bir sonbahar günü Kayseri'den otobüse binmişti. Bir ideoloji uğruna geçen altmış yıllık hayatı, otobüs yolculuğunda tanıştığı genç öğretmenin anlattıklarıyla birden alt üst oldu. Bir yolcuyla yaptığı sohbetin hayatını bu kadar kökten değiştireceğini nereden bilebilirdi? Sabaha kadar devam eden sohbetin sonunda o artık bambaşka bir insandı. Neler konuştular, bir insanı bu kadar derinden etkileyebilecek konular nelerdi? Bu gerçek hayat hikayesinin sonu nereye vardı?
124 syf.
Halit Ertuğrul 'un okuduğum ilk kitabı. Ve harikaydı.. İnsanın kendini sorgulamasına vesile olan, gerçekten bilmekle anlamanın farkını ortaya koyan bir kitap. Okurken bir ürperme sarıyorsa içinizi bilmekten öte anlıyorsunuz, kavrıyorsunuz, sorguluyorsunuz, düşünüyorsunuz ama gerçek anlamda düşünüyorsunuz demektir. Devam edin.. Daha kendimizi tanıyacak yolumuz var...
112 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Hayatınızda bir gece ayırıp okumanızı tavsiye ediyorum. Önce hayatınızı sorgulamaya başlıyorsunuz daha sonra eksiğinizi bulup düzeltmeye yani kendinizi aramaya başlıyorsunuz. Kitabın ne zaman bittiğini anlayamıyorsunuz. Bu kitap kendi hakikatini arayanların kitabı . Hayatı, yaratışı ve ölümü sorgulayanların kitabı. Şiddetle okumanızı tavsiye ediyorum hatta sadece kendiniz değil sevdiklerinize de okutun.
112 syf.
·Puan vermedi
Eğitim vermek için minik öğrencilerine kavuşma heyecanı ile yolculuğa çıkan genç bir öğretmen ve 60 yıllık ömrünün bir sohbetle değişeceğinin farkında olmayan komünist-ateist bir adam.. oldukça sürekleyici akıcı bir kitap.. kendini bulmak isteyenlere tavsiye ederim..
* Bir insanın hem kalbi hem de aklı dengeli bir şekilde eğitilmeli ki, hayata bakış açısı olumlu, yaşantısı da örnek olsun.* Aksi takdirde denge bozulur.
Bir hayvan bile, sahibinin bir ikramına bin hizmet ederken, bu kadar ikrama rağmen, bu nankör insanlar neden hep ihanet yolunu tercih ediyorlar ???

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kendini Arayan Adam
Baskı tarihi:
Kasım 2018
Sayfa sayısı:
112
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789754081657
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nesil Yayınları
Baskılar:
Kendini Arayan Adam
Kendini Arayan Adam
Kendini Arayan Adam
Kendini Arayan Adam; yaşanmışın romanıdır. Aynı zamanda inançsız ruhlarda saklı kuşkuların, açmazların, sıkıntıların ve inkardan kaynaklanan bunalımların da hikayesi.

Kitabı okuyanlar 5.223 okur

  • Fahrenheit
  • Mesut Altınok
  • İlknur Ataş
  • Nur Rzayeva
  • Feyza Gökdemir
  • Fatmanur
  • İbrahim Peri
  • Özgül Özek
  • Oya orak
  • Yalçın doğan

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%4
14-17 Yaş
%5.1
18-24 Yaş
%31
25-34 Yaş
%40.7
35-44 Yaş
%14.8
45-54 Yaş
%2.9
55-64 Yaş
%1
65+ Yaş
%0.6

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%69.4
Erkek
%30.6

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%30.7 (278)
9
%13.7 (124)
8
%16.4 (148)
7
%14.7 (133)
6
%8.2 (74)
5
%6 (54)
4
%2.9 (26)
3
%2 (18)
2
%1.7 (15)
1
%3.6 (33)

Kitabın sıralamaları