1000Kitap Logosu
Halit Ertuğrul

Halit Ertuğrul

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
37,4bin
Okunma
1.211
Beğeni
24,6bin
Gösterim
Unvan
Eğitimci, Yazar
Doğum
Adıyaman, Türkiye, 1956
Yaşamı
Eğitimci-Yazar Dr.Halit Ertuğrul, Adıyamanın Besni ilçesinin Şambayat Nahiyesinde dünyaya geldi. İlkokulu doğduğu yerde, Ortaokul ve Öğretmen okulunu da Kırşehirde okudu.Niğde Eğitim Enstitüsü ve Gazi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümünü bitirdi. Cumhuriyet Üniversitesi, Kamu Yönetimi Bölümünde "Aile Yönetimi ve Problemleri" konusunda YÜKSEK LİSANS; Sakarya Üniversitesi, Sosyoloji Bölümünde de "Aile ve Gençlik İletişimi" konusunda DOKTORA yaptı. Çalışmalarını "Aile ve gençlik problemleri" alanında yoğunlaştırdı. Yurdun çeşitli yerlerinde ilkokul öğretmenliği, okul müdürlüğü, Millî Eğitim Şube Müdürlüğü ve Millî Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu.rnrnMillî Eğitim Bakanlığı merkez teşkilâtına geçerek, Kurul Uzmanı ve Bakan Danışmanı olarak çalıştı. Akademik çalışmalarını tamamlayan Dr.Halit Ertuğrul, çeşitli üniversitelerde yöneticilik ve öğretim üyeliği yaptı. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında çeşitli bilimsel ve kültürel faaliyetlere katıldı. Meslek hayatı boyunca, eğitim ve kültür alanında elliden fazla kitapları ve çok sayıda da makale ve yazıları yayınlandı. Kitapları çok sayıda ödül aldı ve çeşitli dillere çevrildi. Ayrıca, kitaplarının bazıları da, Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tavsiye edildi. Yayınlanan kitaplarından Kendini Arayan Adam, Düzceli Mehmet, Aysel ve Ateşte Yeşerdim gibi bir çok eserleri baskı rekorları kırdı. Bundan dolayı da YILIN YAZARI seçildi. Bugüne kadar yaptığı çalışmalardan dolayı, çok sayıda ödül alan Dr.Halit Ertuğrul, ayrıca YILIN ÖĞRETMENİ de seçildi. Eğitimci – yazar Dr. Halit Ertuğrul evli ve iki çocuk babasıdır.
Düzceli Mehmet
Okuyacaklarıma Ekle
Aysel
Okuyacaklarıma Ekle
Canan
Okuyacaklarıma Ekle
Selim ve Hande
Okuyacaklarıma Ekle
Emre
Okuyacaklarıma Ekle
Sevda
Okuyacaklarıma Ekle
Kendimi Buldum
Okuyacaklarıma Ekle
Ezanla Diriliş
Okuyacaklarıma Ekle
160 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
~Tavsiye Ederim~
Bu kitabı hala okumadıysanız gerçekten çok büyük bir kayıptasınız. Kitap tek kelimeyle mükemmeldi. İnsanın hayatının eninde sonunda biteceğini ve bu hayatta neden var olduğumuzu unutmamamız gerektiğini anlatıyor. Kesinlikle okumalısınız pişman olmazsınız :)
Düzceli Mehmet
8.5/10 · 4.296 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
141 syf.
·
11 günde
·
8/10 puan
Genç ve idealist bir öğretmenin bir otobüs yolculuğunda, Allah’a inanmayan ve bunu dava olarak gören, bunun için yıllarca yanlış şeyler yapan bir adamla tanışmasını ve öğretmenin onu yepyeni bir yola yönlendirmesiyle kendini aramasını ve bulmasını konu edinir. Kendini arayıpta bulamayanlar için okunması gereken kitap. İyi okurlar..
Kendini Arayan Adam
8.1/10 · 8,4bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
112 syf.
·
2 günde
·
10/10 puan
Kendini arayan herkese...
Bu kitap öyle bir kitap ki hem geçmiş hem de gelecek yaralara merhem oluyor. Öyle ibret dolu ki kendini medeniyet adı altında her şeyi yapma özgürlüğüne sahip olduğunu zanneden Z kuşağının okuması ve ders alması gereken bir kitap. Okurken bazen ağladım bazen mutluluktan havalara uçtum bazen de kendimi sorguladim. Benim " o adam" dan bir farkim var mı? Belki Marksist değilim ama ne kadar müslümanın? Ağzımdan çıkanı kalbim ne kadar tasdik ediyor? Ve ben de bir gün Salih bey gibi biriyle karşılaşırsam böyle güzel bir şekilde hak davamızı savunabilir miyim? Gibi sorular sordum kendime. Ve sanırım bunun cevabını verebilmem için kırk fırın ekmeği yemem lazım. Yazar Halit ERTUĞRUL Bey'e ve emeği geçen yayın evine teşekkürlerimi sunuyorum. Allah razı olsun. Kitabı okuyan kardeşlerimden de ricamdir herkese okutmaya çalışsınlar. Saygı ve sevgi ile.... VESSELAM ️
Kendini Arayan Adam
8.1/10 · 8,4bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
240 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bir ömür boyu öğrenmeyi ve öğretmeyi kendine ilke edinen idealist bir oyretmenin hayat hikâyesini bazen duygulanarak bazen de büyük bir heyecanla okudum. İlkokul öğretmenliğinden üniversite hocalığına uzanan başarı dolu bir yaşam. Öğretmen olan öğrencileri ile hâlâ bağını koparmayan Halit hoca öğrencilerinin sorunlarıyla ilgilenen onlara yol gösteren çözümler sunan bir öğretmendir. Halit öğretmene göre eğitim öğretimden önce gelir. Bununla kasdedilen ; bir öğretmenin sadece ders anlatmak ve sınav yapmakla öğretmen olamayacağıdır . Ona göre öğretmen öğrencilere davranışlarıyla rehberlik etmeli. Benim için düşündüren kendimi sorguladığım verimli bir okuma oldu.
Her Yönüyle Örnek Öğretmen
Okuyacaklarıma Ekle
160 syf.
Bugüne kadar hiç inceleme yazma gereği duymadım ama bu kitap bi başkaydı benim için hep te öyle kalıcak galiba çünkü ilk defa bir kitabı ağlayarak bitirdim... Kısa bir özeti sizle paylaşmak istedim.. Nasıl olduğunu bilemediğim ve anlayamadığım bu yolculukta karşıma bütün ihtişamıyla KABE çıkmıştı ,diye devam etti: Kendimi o muhteşem kalabalıkta buldum. Orada kılınan Cuma namazında saf tuttum. O heyecanımı size anlatamam. Namazdan sonra baktım Kabenin içine bir kapı açılmış,bazı insanlar oraya gidiyorlar. Ama oraya her insanı almıyorlar. Ben de şansımı deneyeyim,orada ne var diye kapıya yöneldim. Kapıya kavuşunca baktım,benim çok sevdiğim ve çok iyi bir insan kapıda bekliyor. Onu görünce kucaklaştık. İçeri gir mehmet bak neler görceksin dedi. Heyecanla içeri girdim. Baktım ki muhteşem saray gibi bir yer. Tam karşıda bir kalabalık,kalabalığın önünde de bir kürsü kurulmuş,başta peygamberimiz (a.s.m) Hz Ebubekir,Hz Ömer, ve diğer bazı zatlar ve Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri... Ben içeri girince, Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri bana işaret etti ve beni yanına çağırdı. Hoş geldin ,kardaşım mehmet diyerek kolumdan tuttu. Peygamber Efendimizin (a.s.m) önüne getirdi. Ya Resulallah işte mehmet budur dedi. Peygamber Efendimiz saçımı okşadı,ben de mübarek ellerinden öptüm. Peygamber Efendimiz yüzüme şefkatle bakarak yalnızca maşallah dedi. O esnada camide müezzin sesini duydum ve kendime geldim,baktım ki ,Düzce de camideyim.
Düzceli Mehmet
8.5/10 · 4.296 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
128 syf.
çok güzel bir kitap gerçekten aşk böyle yaşanır.
Aşk hemen hemen bütün insanların hayatlarında en az bir kere yaşadıkları bir duygu. Bazen de tüm hayat boyu sadece bir kere yaşanabiliyor. Bu değerli eserde geçen, ete-kemiğe değer verilmeden yaşanmış gerçek aşk hikayeleri, kitabın değerli yazarı Halit ERTUĞRUL'a ya bizzat anlatılarak; ya da mektup ile aktarılarak ulaştırılmış. 12 tane -gerçek- aşk hikayesi ve tavsiye isteyen 2 gencin yazdığı mektuplar ile bunlara verilen cevaplar kitabın içeriğini oluşturuyor. Özellikle kitabın hacim olarak yarısını oluşturan ilk iki aşk öyküsü, maddi değerlerin ön plana çıktığı günümüzde okuyup düşünmeye çok muhtaç olduğumuz değerleri barındırıyor. Okurken zaman zaman gözlerinizin yaşarması da kuvvetle muhtemel olan bu kitabı okuduktan sonra tüm tanıdıklarınıza da okutmak faydalı bir hizmet olsa gerek.
Aşk Böyle Yaşanır
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.