Özge Erkin

Özge Erkin

8.4/10
43 Kişi
·
73
Okunma
·
13
Beğeni
·
893
Gösterim
Adı:
Özge Erkin
Unvan:
Türk Wattpad Yazarı
Doğum:
Türkiye
Sosyal paylaşım platformu Wattpad'de "@ozgeerk" adıyla yazmaktadır. 32 yaşında, evli ve bir kız çocuğu annesidir.
Hayat ırmak gibi bazen, coşkun akan... Bazen gece gibi simsiyahtı, ayını kaybetmiş... Bazen ise küçük bir çocuk gibiydi, neşe dolu saf...
Bir saat ile bir dakikanın farkını neyle ölçüyorsun sevgilim ?
Ölüm bile bir saniyede buluverirken insanı aşkın bulabilirliği mi korkutuyor seni?
Mutluluk garipti. En umutsuz olduğunuz anda karşınıza çıkardı. Kaybettiğinizi sandığınız anda tekrar gelirdi başucunuza. Mutluluk her daim var olandı. Sadece onun farkına varmak ve kucaklamak zordu.
"Bir kere kırdın mı bir kalbi, geri dönüşün olmaz Bilal. Kırık bir kalp, bozuk bir saat gibidir. Sadece iki gerçeği gösterir; kalp kırıklığını ve affedemediği gerçeğini. Geri kalanı hep yanlışa gebedir. Çalışır ama boşadır."
"..Bir saat ile bir dakikanın farkını neyle ölçüyorsun sevgilim? Ölüm bile bir saniyede buluverirken insanı aşkın bulabilirliği mi ürkütüyor seni ?."
"Dalgalı denizin ortasında küçük bir sandal gibiydi aşk.. Alabora olmak da vardı, usul usul suyun üzerin de süzülmekte.."
Aşk ne gibi biliyor musun Eslem ? Kurşun gibi; hedefi belli, hızı belli, yarası belli... Ve izini bir kere bıraktı mı ömrü belli.
Vaay bee.. ne kitap okudum ya.. baştan aşağı aşk hem de en güzeli, en özelinden.. ilk görüşte aşk.. iyikilerimden oldu bu kitapta.. ayıla bayıla okudum :).. Efsun babasının isteği üzerine işlerin başına gecmistir aslinda doktordur. Devran ise hem şair hemde eli kanlı bir Destan'dir. İkili çiftlik evinde karşilasiyorlar. Efsun ilk goruste Devran'in yesillerine vuruluyor. Devran ise cok yarali bi aslan aslinda. Efsun ile ne yapicagini bilemiyor. O kadar cesur bi kadin ki Efsun ilk goruste o kadar guclu bi ask olamaz diyorsunuz ama Efsun daki aşktan öteydi bea. Herseyiyle kabul ediyor yesil devi. Devran ise koyu kahvelerden kacamayacagini anliyor ve kapiliyor buyusune. Ikisinn de aski o kdr guzel ki. Insann sevesi geliyor yahu ;) Ah kitapta birde yan karakterler var ki adamlar ya Has adamlar.. Kesinlikle okuyun okutun bu kitap kacmaz ;) o kadr guzel alintilar vardi ki yazarin kuvvetliydi baya kalemi :) sevdim sevdim hemde cok ;)
#ÖzgeErkin #Destan yazmıışşş
Bu kadar mükemmel olabilir mi bir kitap her şeyi en muaazsam şekilde aktara bilir mi? Ve şunu söylemeliyim ki Efsun kesinlikle en güçlü kadın karakterlerim içinde zirvede ve yerinden edilebileceğini de sanmıyorum . .

Efsun kendini adadığı mesleği olan doktorluktan babasının vasiyeti üzerine şirketin başına geçiyor ve kendi hayatından çalarak yoluna devam ediyor. Yardımcısı Zümrüt'ün onun için yaptığı tatil planı değiştirecekti bütün hayatını. Orada yeşil gözlü deviyle karşılaşacak ve Efsun içinde ki Pembe Erderya 'yı dışarı çıkaracaktı . .
Tek bir beden, iki ruh. Biri şair, diğeri katil. 3 kurşun sıkardı o ADAM'lara . Biri Elvan'ı, biri Meleği , diğeri ise babası içindi. Babasının silah tutan ellerinden ayrılmıştı Devran. Ailesini kaçırmıştı barut kokan ellerden Meleğine bulaştıramazdı. Ama kader Devran'ın Meleğini patlayan arababın içinden yanmış küçük bedenini çıkarıp Destan'ı yaratana kadar izin vermişti. Eline ilk defa silah almıştı Devran. Oysa ki mürekkep lekeleri vardı onun elinde. Şimdi ise kan. . .

İki harabenin Saray'a dönüşmesinin hikayesi bu. Efsun'un ve Devran'ın hikayesi. Kitabı okurken bazı yerlerde o kadar zor tutuyorsunuz ki kendinizi ağlamamak için. Boğazınızda koca koca yumrular kalıyor. Sonra yan karakterleri de o kadar harika ki. Kahkaha attırıyor insana Efsun ile diyalogları. Her birini ayrı ayrı o kadar güzel işleyip sermişki önümüze sevgili yazar. Masal yazsa okurum dediklerime eklendi. Bu arada kitabın sonunu evde bitirmeyi ve Bilal'in haline doyasıya kahkaha atmak isterdim. Maalesef otobüste bitti ve bir yığın insan deli görmüş gibi gözlerini bana dikti. Hayır ne yapayım. Yazık Bilal'e de ne çekti be adam. Asla kaçırmayın bu #Destan 'ı. Efsun'un cesaratinden Allah'ım çok amiin Adamın belinden silahı alıp tehdit etmek nedir. Resmen bu ne cesaret yidiğim, seni tanımak istiyorum dedirtiyor Efsun
Bu kitap beni alıp götürdü resmen.Anlatılan aşk öyle kuvvetliydi ki hiçbir bağın koparmasına yetemezdi.Böyle bir aşkı daha önce hiç okumamıştım ve anlatmaya kelimeler yetmez.Kesinlikle okunması gerekir.
Off off mahvettin be beni kitap.
Nasıl bir şey okudum ben ya.
Bu yazar da artık favorilerimde.
Kesinlkle ne yazsa okurum.
Destan kitabı da harikaydı. Bu kitabı da öyle. Kalbim dayansa kaç yüz defa daha okurum. Ama okuyabilcegimi sanmıyorum.
Hayal.. ah ne denir ki neler neler yaşamış o kucucuk yaşında.. yasadiklarindan dolayi gozunu nefret burumus. Ki ne yapsa hakkidir diyosunz okuyunca.
Poyraz.. hiç aşık olmamış.. namı değrr deli fırtına.. Hayal'i gordügu an yeşillerinde kayboluyor. Hayal de etkileniyr ama yine de nefreti buna izin vermiyor.. Deniz gözlü de ne kadr kaybolmak istese de yaşadıklari buna izin vermiyor. Gerisini anlatmiyayim okuyun walla hatta kitabin dibine dibine vurun. Bilmiyorm etkisinden nasıl çikarimm..
Ama kitabin en sevdigim yani da aile baglari yaa o nasil guzel bi ailedir. O nasil guzel sevgidir. Superdi. Ben cok uzuldum ama cokta begenerk okudum kitabi..
Gece aleminin iki güçlü ismi... Hakim Parlatan ve Mehveş Soylu...
.
Hakim doğduğu andan itibaren bahtı güzel yazılmış olanlardan. Annesi, babası ve hiçbir zaman evlatlik olduğunu hissettirmedikleri Erkin ile sevgi dolu huzurlu bir evde yaşayan, hırslı, istediğini elde eden bir katekter. Peki bu sefer gönlüne düşeni elde edebilecek mi?
.
Mehveş ise doğduğu gün otogarin tuvaletine bırakılmış, anne kucağından, baba sevgisinden mahrum yurtlarda büyüyen bir kız. Eski kabadayilardan Tarık Soylu'nun hayatina girmesi ile ayakları yere sağlam basan, zorluklara göğüs germeyi öğrenen, yeraltı dünyasında nam salan tek kadın. Aşka, sevgiye, bağlılığa tamamen kapalı olan gönlünü Hakim sayesinde yumusatabilecek mi?
.
Peki bu iki gücü bir araya getiren bağ ne olacak? Hakim'in canından kanından olmasa da, Kutsal'a olan aşırı düşkünlüğü ve O'nu evladı olarak seçmesi Mehves'in duygularını değiştirecek mi? Hayat onlara nasıl bir son yazacak?
.
"Kutsal" daha önce okuduğum bu tarz kitapların bence en iyisi idi. Konu sadece iki kişinin aşkı üzerinden gitmemiş. Düşündüğüm, sorguladigim, empati kurduğum çok satirlar oldu. Her bölüm başında insanın içine işleyen efsane alıntılar var. Yan karakter çok iyi kurgulanmıs. Özellikle Devran ve Efsun ikilisinin hikayesini çok merak ediyorum. Bu nedenle en kısa sürede yazarın "Destan" kitabı da okunacaklar arasına girdi bile...Beğendiğim kitapları sevdikleriminde okumasını isterim. Ve bu da gönül rahatlığıyla tavsiye edeceğim bir kitap. Pişman olmazsınız.
Kutsal, her okuduğumda içimdeki en derin yerlere dokunan, en derin duyguları hissettiren, okurken yaşatan bir kitap.
Hakim, o ne güzel seviyor; karşılıksız, saf, almadan sadece veren bir sevgi..
Kutsal, kendi küçük yüreği geniş küçük adam, en büyük eksiği öyle güzel tamamlanıyor ki okurken içine sokası geliyor küçük adamı.
Mehveş, Hakim’in meneviş gözlüsü, aşkın vücut bulmuş hali ve anneliğin masumiyeti,simgesi..
Hayat bu üç kişinin yüreğini Kutsal’da birleştiriyor. Kutsal’ın her babası demesi ile içim titredi. O kadar söylenecek kelime var ki ama sanki her söylenen kelime eksik anlatacakmış gibi geliyor.
Yazarın kalemini ilk Edebi Yansıma kitabının daha basılmamış hali ile yayınlanan sitede (wattpad değil) okumuştum. Yazarımız böylece takip listemde yer almaya başladı.
Ama doyamadım; Kutsal’ın ve Aytun’un kendi sevdalarının vurgununu yaşayacağı bir kitaba asla “Hayır” demem kesinlikle..
Biraz ön yargıyla başlamama rağmen ilk sayfalarında dikkatimi çekmeyi başaran mükemmel bir kitap. Özge Erkin güçlü bir erkek figür yaratmanın yanı sıra güçlü ve ayakları üzerinde durabilen bir kadın karakter de yaratmıştır. Kitapta ana karakter Hakim'in aynı kandan olmasalar bile olağanüstü bir aşkla bağlandığı candan oğlu Kutsal'ın ve annesi Mehveş'in kavuşmak uğruna katlanmaları gereken zorlukları anlatmıştır. Kitapta mafyalar, silahlar, uçuşan mermiler, çakılar , racon gördüm ama asıl önemlisi bunca karanlık hayata rağmen insanların kalplerindeki sevgiyi gördüm. Saf baba sevgisini kalplerinizin derinliklerinde hissedebileceğiniz anlamlı bir kitap.
Kitabı ilk elime aldığımda sıradan bir aşk hikayesini anlattığını düşünmüştüm. Kitabın ilerleyen sayfalarında artık emindim intikam peşinde bir kız, son darbe için gözüne kestirmiş olduğu kurbanına aşık olacak. Ama ilerledikçe anlatılan geçmiş yaşantı beni derinden etkiledi. Öyle ki; kitabın sonlarına doğru her sayfasında kitabı bırakıp diğer odalarda dolandım, sinirlendim, ağladım. Kitabı bitirdiğimde duygularım o kadar karmaşıktı ki.. Başarılı bir kitap tavsiye ederim
Fantastik sevenler nerdesiniz? İşte size harika bir kitap tavsiyesi ile geldim. #ebediyansima @ozgeerkin ... Şimdi arkanıza yaslanin ve dinleyin, tıpkı benim okumaya başladığım gibi...

Koltuğuma yerleştim, kahvem elimde, perde açıldı ve film basladi...Bambaşka bir dünyadayım. İyilerin ve kötülerin olduğu, aydınlık ve karanlığın birbirleri ile savaştığı bir dünya...Bu dünyada, farklı ırklardan gelerek insanların içine karışmış, özel yeteneklere sahip, normal yaşam koşullarında yerine getirmeleri gereken görevleri olan muhafızlar mevcut. İyiliğin ışığı için savaşan muhafızlar... Günahların muhafızı Sam, yeşeren bitkilerin ve doğanın muhafızı Veronica, suya hakim olan Nelly ve sonsuz yaşam sahibi olup varolan her şeye hükmeden baş muhafiz Kevin. Varoluşlarinin sırlarından biri sonsuz ve saf aşkla ödüllendirilmiş olmaları. Hepsinin bir ruh eşi var. Kevin'nin ruh eşi ise beklenmedik bir anda karşısına çıkan Erica. Aşkın mührünün kırılmasıyla beklenen aksiyon başlıyor ve film son yazısı yazana kadar devam ediyor. Aslında son yazıyor ama bu sadece sonun başlangıcı...

Kitabı okumaya başlağıdım da kendimi bir sinema salonunda hissettim. Yabancı bir film...Müthiş bir kurgu...Heyecan ve aksiyon dorukta...Bu duyguların arasına yerleştirilmiş tutkulu bir aşk... Bir Türk kadın yazarın yazdığına inanamayacaginiz tatta...çok gurur verici...ilk okuduğum kitabından çok farklı bir tarz ve yine çok başarılı...tüm bunları okuyup hala sepete eklemeyi düşünmüyorsanız çok şey kaçırmış olursunuz. Acele edin derim çünkü devamı yolda.....
#ÖzgeErkin #MasumKoza
Daha çocuk yaşta hayatı, daha doğrusu ruhu çalınmış bir insanın büyüdüğünde alacağı intikam ve intikam şekillerini yadırgayabilir misiniz? Bence kimsenin buna hakkı yok.! Yok çünkü aldığı yaraları siz dışardan görür üç, beş çizik dersiniz ama onun en büyük yarayı ruhu almıştır ve asla kabuk başlamamış her fırsatta olabildiğince kanamıştır. Hayal'inde kanayan yaraları değil en çok ruhuydu. Ruhu çalınmıştı onun. Kendi masumiyetine olan inancını yitirtecek kadar hemde. İzmir' e döndüğünde Poyraz'ı görüp son bir savaş demişti Hayal, son bir savaş.! Bilemedi ama o savaştan her ikisinde koca yaralar alıp, beraber kanayacaklarını ve sonunda ruhlarını özgürleştirip en masum halleriyle, en masum hediyeyle ödüllendirileceklerini.
#MasumKoza Aziz babanın oğlu Poyraz'in hikayesi. Hemde içine Kara büyüler ve Destanlar karışmış şekilde. Hayal ve Poyraz'ın hikayesi en çokta. #ÖzgeErkin okuyan bilir onun kitapları hakkında pek yorum yapmaya gerek yok tek yapılması gereken tereddütsüz alıp okumaktır.
Bu kitapta da yaralarınız kayanacak, acıyacaksınız. Sonra bittim dediğiniz yerden bir el uzanacak " Ben buradayım Kıymetlim " deyip koca dünyaya kafa tutacak gücü bulacaksınız belki de. Devran öyle yaptı Hayal'e, abisi oldu, canına kattı onu, Meleğini gördü onda. DESTAN oldu Fırtınasına ADAM dedi. Hayal'in kabusuna 3 kurşun sıktı.

Demem o ki bu kitap yanı başınızda olmalı acil durumlarda okumalısınız. Zira şöyle bir açıklama yapmak zorundayım. Boğazınıza yumrular oturacak, gözleriniz dolacak belki ama kitap sonunda ki o küçük mucize ile o yumru gidecek, bir damla yaş ile kapayacaksınız kitabın kapağını ve tektar teşekkür edeceksiniz yazara böylesi güzel masallarla bizleri tanıştırdığı için

Yazarın biyografisi

Adı:
Özge Erkin
Unvan:
Türk Wattpad Yazarı
Doğum:
Türkiye
Sosyal paylaşım platformu Wattpad'de "@ozgeerk" adıyla yazmaktadır. 32 yaşında, evli ve bir kız çocuğu annesidir.

Yazar istatistikleri

  • 13 okur beğendi.
  • 73 okur okudu.
  • 43 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.