Özge Erkin

Özge Erkin

Yazar
8.2/10
178 Kişi
·
333
Okunma
·
39
Beğeni
·
1756
Gösterim
Adı:
Özge Erkin
Unvan:
Türk Wattpad Yazarı
Doğum:
Türkiye
Sosyal paylaşım platformu Wattpad'de "@ozgeerk" adıyla yazmaktadır. 32 yaşında, evli ve bir kız çocuğu annesidir.
Kadere meydan okumak insanoğlunun yaptığı en büyük hataydı ..!
Kadere kafa tutulmazdı, baş eğilirdi sadece ..
Elinden geleni yapardın ve o an geldiğinde başını eğer gelecek olana hazırlanırdın .
440 syf.
·10/10
Vaay bee.. ne kitap okudum ya.. baştan aşağı aşk hem de en güzeli, en özelinden.. ilk görüşte aşk.. iyikilerimden oldu bu kitapta.. ayıla bayıla okudum :).. Efsun babasının isteği üzerine işlerin başına gecmistir aslinda doktordur. Devran ise hem şair hemde eli kanlı bir Destan'dir. İkili çiftlik evinde karşilasiyorlar. Efsun ilk goruste Devran'in yesillerine vuruluyor. Devran ise cok yarali bi aslan aslinda. Efsun ile ne yapicagini bilemiyor. O kadar cesur bi kadin ki Efsun ilk goruste o kadar guclu bi ask olamaz diyorsunuz ama Efsun daki aşktan öteydi bea. Herseyiyle kabul ediyor yesil devi. Devran ise koyu kahvelerden kacamayacagini anliyor ve kapiliyor buyusune. Ikisinn de aski o kdr guzel ki. Insann sevesi geliyor yahu ;) Ah kitapta birde yan karakterler var ki adamlar ya Has adamlar.. Kesinlikle okuyun okutun bu kitap kacmaz ;) o kadr guzel alintilar vardi ki yazarin kuvvetliydi baya kalemi :) sevdim sevdim hemde cok ;)
440 syf.
·Beğendi·10/10
#ÖzgeErkin #Destan yazmıışşş
Bu kadar mükemmel olabilir mi bir kitap her şeyi en muaazsam şekilde aktara bilir mi? Ve şunu söylemeliyim ki Efsun kesinlikle en güçlü kadın karakterlerim içinde zirvede ve yerinden edilebileceğini de sanmıyorum . .

Efsun kendini adadığı mesleği olan doktorluktan babasının vasiyeti üzerine şirketin başına geçiyor ve kendi hayatından çalarak yoluna devam ediyor. Yardımcısı Zümrüt'ün onun için yaptığı tatil planı değiştirecekti bütün hayatını. Orada yeşil gözlü deviyle karşılaşacak ve Efsun içinde ki Pembe Erderya 'yı dışarı çıkaracaktı . .
Tek bir beden, iki ruh. Biri şair, diğeri katil. 3 kurşun sıkardı o ADAM'lara . Biri Elvan'ı, biri Meleği , diğeri ise babası içindi. Babasının silah tutan ellerinden ayrılmıştı Devran. Ailesini kaçırmıştı barut kokan ellerden Meleğine bulaştıramazdı. Ama kader Devran'ın Meleğini patlayan arababın içinden yanmış küçük bedenini çıkarıp Destan'ı yaratana kadar izin vermişti. Eline ilk defa silah almıştı Devran. Oysa ki mürekkep lekeleri vardı onun elinde. Şimdi ise kan. . .

İki harabenin Saray'a dönüşmesinin hikayesi bu. Efsun'un ve Devran'ın hikayesi. Kitabı okurken bazı yerlerde o kadar zor tutuyorsunuz ki kendinizi ağlamamak için. Boğazınızda koca koca yumrular kalıyor. Sonra yan karakterleri de o kadar harika ki. Kahkaha attırıyor insana Efsun ile diyalogları. Her birini ayrı ayrı o kadar güzel işleyip sermişki önümüze sevgili yazar. Masal yazsa okurum dediklerime eklendi. Bu arada kitabın sonunu evde bitirmeyi ve Bilal'in haline doyasıya kahkaha atmak isterdim. Maalesef otobüste bitti ve bir yığın insan deli görmüş gibi gözlerini bana dikti. Hayır ne yapayım. Yazık Bilal'e de ne çekti be adam. Asla kaçırmayın bu #Destan 'ı. Efsun'un cesaratinden Allah'ım çok amiin Adamın belinden silahı alıp tehdit etmek nedir. Resmen bu ne cesaret yidiğim, seni tanımak istiyorum dedirtiyor Efsun
496 syf.
·2 günde·7/10
Özge Erkin'in kitaplarını beğeniyorum.
Harika duygusal ve hareketli bir kitap okumak istiyorsanız Kutsal'ı tavsiye ederim.
Hakim, o ne güzel seviyor; karşılıksız, saf, almadan sadece veren bir sevgi..
Kutsal, kendi küçük yüreği geniş küçük adam, en büyük eksiği öyle güzel tamamlanıyor ki okurken içine sokası geliyor küçük adamı.
Mehveş, Hakim’in meneviş gözlüsü, aşkın vücut bulmuş hali ve anneliğin masumiyeti,simgesi..
Hayat bu üç kişinin yüreğini Kutsal’da birleştiriyor. Kutsal’ın her babası demesi ile içim titredi. O kadar söylenecek kelime var ki ama sanki her söylenen kelime eksik anlatacakmış gibi geliyor.
İyi okumalar........
496 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Herkese Merhaba Hani kitaplığımızda bazı kitaplar vardır ve o kitapların bizim için bütün kitaplardan ayrı bir yerde olduğunu biliriz ya, işte bu kitap benim için o listenin başına yerleşti. Uzun süre etkisinden çıkamayacağım beni derinden etkileyen bir kitap oldu. Anlatmak istenilen konu öyle güzel cümlelerle aktarılmış ki yazarın kalemine hayran olmamak elde değil. Sevmek, sevilmek için kan bağına değil de can bağına ihtiyacımız olduğuna şahitlik edeceksiniz. Bir kitap düşünün içeriğinde aile olmak, sevilmek, sevilmemek, aşk... öyle bir kurgu ile satırlara dökülmüş ki başınızı döndürüyor. Okumaya başladığınız andan itibaren kitaba o kadar bağlanıyorsunuz ki elinizden bırakmak mümkün olmuyor. Hem okuyarak bu güzel duyguları devam ettirmek istiyor hem de hemen bitmesin diye yavaş yavaş okuma ikilemi arasında kalıyorsunuz. Benim çok severek duygu yoğunluğunu sonuna kadar hissederek okuduğum bu eseri okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.
Gelelim konusuna;
"Mehveş doğduğunda bir otogarın tuvaletine bırakılan sonra da yetiştirme yurdunda büyüme başlayan bir kızdır. Ta ki Tufan Soylu ile tanışana kadar. Tufan Soylu Mehveşi yanına aldığında ve kardeşi Vural ile tanıştırdığında hayatı tamamen değişir. Aradan yıllar geçtiğinde karşımızda herkesin adını bile duyduğunda korkudan titrediği aleme nam salmış tek kadın Mehveş Soylu vardır. Kimsenin bilmediği küçük oğlu Kutsal'a içi giden onun yanında her saniye gülen ama dışarı da ciddiyetini hiç kaybetmeyen kimsenin bir kere bile güldüğünü görmediği Mehveş Soylu.
Çocukluğundan beri her istediği olmuş, sevgiyle büyümüş, alemde şerefi ile bilinen Hakim Patlatan mekanını isteyeceği  Mehveş Soylu'yu araştırmaya karar verir. Karşına Mehveş ve  oğlu Kutsal'un fotoğrafı çıkınca ise onun için dünya bir anlığına durur. Resimdeki bebek ve ona bakan kadın o kadar güzeldir ki bu resme hayran olmamak mümkün değildir. Hakim Patlatan Mehveş Soylu'nun ilk önce anneliğine vurulur. Peki şimdi neler olacak? Hayatı boyunca hiç sevilmediğini düşünen hayatına kimse girmesin diye duvarlar ören Mehveş karşısında Hakim ne yapacak? Henüz dört yaşında olan ve baba eksikliğini hisseden Kutsal ve Hakim arasında nasıl bir bağ oluşacak? Soruların cevabını merak edenlere keyifli okumalar dilerim.
288 syf.
·1 günde·10/10
Özge Erkin'in en çok beğendiğim kitabıydı bence...
Kusurlu olarak doğan(yüzünde çok kötü bir yara ile) Aidan McCall kusursuzluğa duyduğu takıntı yüzünden ülkenin ne başarılı estetik cerrahı olmuştur. Bir gün iş yerine özel asistan ararken Anna ile karşılaşır. Ve Anna'nın kusursuz güzelliği aklını başından alır. Ama o kusursuz güzelliğe inanmamaktadır.
Anna ise; güzelliği yüzünden okulundan atılmış ve hiç bir işte dikiş tutturamamıştır. Çünkü hep tacize uğrar. hayalleri olan tıp okulundan bile atılmıştır. Bir profesörün iftirası sonucu. Kendisi profösör tarfından tacize uğradığı halde onun profösörü baştan çıkarmaya çalıştığı iddiası sonucunda... Ve Aidan onu işe alır hatta ona dikkat çekici kıyafetler giymemesi konusunda uyarır vs. Anna Aidan'ı tanıdıkça onun ne kadar hayır sever, disiplinli, işinde çok iyi ve en önemlisi de çok iyi kalpli olduğunu öğrenir ve ona hayran olmaya başlar. Aidan da günden güne Anna'ya hayran kalmaktadır. 5 günlük bir konferans için seyahaye giderler ve her şey değişir.
Aidan güzeller güzeli Anna yüzünden tüm dengesini kaybeder.
Ve ikisinin de geçmişleri bu konferans da önlerine çıkar. Aidan Anna'yı korurken Anna da Aidan'ı korur ve aşık olurlar. Ama işler biraz karışır vs. vs.
Puanım 10 üzerinden 11 arkadaşlar.
yazarı tebrik ediyorum.
iyi okumalar..
312 syf.
·Beğendi·7/10
Merhaba arkadaşlar. Öylesine alıp iki günde heycanla bıkmadığım bir kitap diyebilirim. Eğer siz de yeter ya bu Türk yazarlarda ki güzel, aşık,masum kız; güçlü, kaba, yakışıklı erkek ikililerinden sıkıldıysanız bu kitap tam sizlik. Geçmişini silmeye çalışan, güçlü ve kendi ayakları üstünde duran bir kadın "Hayal" beni romana bağlayan ana karekter. Diğer yandan Poyraz; anlayışlı, kibar, bir bakışıyla sevdiği kadının yaralarını saran bir adam... Geçmişin tüm acılarını silen, aşkın insanı nasıl yeni doğmuş bir nefes gibi temizlediğini anlatan bir kitap... İyi okumalar umarım siz de beğenirsiniz.
312 syf.
·Beğendi·10/10
Bu kitap beni alıp götürdü resmen.Anlatılan aşk öyle kuvvetliydi ki hiçbir bağın koparmasına yetemezdi.Böyle bir aşkı daha önce hiç okumamıştım ve anlatmaya kelimeler yetmez.Kesinlikle okunması gerekir.
312 syf.
·1 günde·10/10
Kesinlikle çok ama çok etkiledi beni kitap. Çok duygusaldı. Ağladım.
Kitabın konusuna gelince; Bir yanda ruhu ve bedeni derin yaralar almış Hayal, bir yanda da doğduğu andan itibaren anne sevgisi tadamamış Poyraz. İki yaralı kuş ama Hayal öyle bir yaralı ki garibim. Psikolojisi zaten normal değil. nasıl olsun ki. Çok acılar çekmiş. Çook...
birbirlerine aşık oluyorlar. Hayal Poyraz'ı tanıyınca onun saf ve masum olduğunu anlıyor ve ondan uzak kalmak istiyor ama olamıyor. Bu sefer de hayal'in geçmişi onları rahat bırakmıyor.
Hele bir de Destan (Devran) var ki bence herkese öyle bir abi lazım..
İyi okumalar....
432 syf.
·3 günde·Puan vermedi
| Destan ~ Özge Erkin |
.
Bir tarafı şair ruhlu Devran diğer tarafı katil Destan. O hayatının en değerli varlıklarının öldürülmesiyle Devran’ı arka plana atıp intikamını alan ‘destan’ yazan İstanbul’un Destan’ı.
Bu hikayede aşık olduğu kişiyi aşkına inandırmaya çalışan kız. Korkan adam.
Efsun namı diğer Karabüyü. Babası ölünce tek istediği olan şirketin başına geçen ama asıl mesleği doktorluk olan genç kadın. 3 yıldır nefes almadan çalışan bir kadının biraz kafa dinlemek için gittiği yerde karşılaştığı ve görür görmez içinde oluşan duygularla aşkı yaşadığı adam. Yaralı adamımızın gönlüne girmeye çalışan cesur kadın.
İlk karşılaşmada hatta ilk bakışta, göz göze geldikleri an aşk dolduruyor yüreklerini. Ve çok güçlü bağlarla bağlanıyorlar. Şimdi ilk dakikadan bu kadar büyük bir aşk olur mu demeyin. Öyle bir büyü ki onları da okurken bizi de içine alıyor.
Kitap boyunca Devran’ın şair ruhu aşırı hoşuma gitti. Okumadan önce bolca güzel yorum almıştım ve asla boşuna olmadığını anlamış oldum. Devran’a yeniden şiir yazdıran kadın ve şiirleri çok güzeldi.
Kitap boyunca yanımızda olan Kızıl lakaplı Bilal ve Merve de sevdiğim karakterlerden oldu. Özellikle kitabın başında yaşanan bir olaydan sonra Efsun’a ‘Pembe Ejderha’ demesi ve bu lakabın aralarındaki esprisi çok güzeldi.
Devran’ın acılarının, korkularının üstüne üstüne gidip Efsun’la yan yana oluşu, Efsun’un ise o müthiş büyük yüreği o kadar etkileyiciydi ki Normalde kitaplarda birden oluşan aşklara ya hızlı olmadı mı diye düşünürken bu hikayede o kadar doğal ve o kadar etkileyiciydi ki aklımdan asla bu geçmedi. Özge Erkin kalemi boşuna bu kadar övülmemiş! Muhteşemsin️ Sırada yazarımızın diğer bebeği Kutsal var
Ben ona geçerken sizlere de Destan’ı kesinlikle tavsiye ediyorum
440 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Yazarın okuduğum ikinci kitabı. Bu kitapta Masum Koza kitabından tanıdığımız Devran ve Efsun’un hikayesi anlatılıyor.

Çok acılar çekmiş , hayata küsmüş, eli silahlı ama şair bir adamla, doktor olan ama babasının vasiyeti üzerine şirketin başına geçmiş yalnız ve mutsuz bir kadının, yapılan tatil planı ile değişen hayatları ve herşeye rağmen birbirlerine duydukları aşk.

Kitabı okurken bazı yerlerde içiniz acıyor, boğazınızda koca koca yumrular kalıyor. Zor ve acılı bir aşk hikayesi ancak kitapta sadece aşk yok. Acılar var, kaybedişler var, korkular var.

Kitaptaki yan karakterlerde harikaydı. Hele Bilal'in Efsun karşısındaki hali çok güzeldi.

Dram, romantizim, aksiyon dolu ve şiirle harmanlanmış destansı bir aşk hikayesi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Özge Erkin
Unvan:
Türk Wattpad Yazarı
Doğum:
Türkiye
Sosyal paylaşım platformu Wattpad'de "@ozgeerk" adıyla yazmaktadır. 32 yaşında, evli ve bir kız çocuğu annesidir.

Yazar istatistikleri

  • 39 okur beğendi.
  • 333 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 146 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.