Masum Koza

·
Okunma
·
Beğeni
·
899
Gösterim
Adı:
Masum Koza
Baskı tarihi:
Şubat 2015
Sayfa sayısı:
312
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056530296
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Olimpos Yayınları
Aşkı hiç tatmamış bir adam ve aşkı silah olarak kullanan bir kadın...
İntikam kor bir ateşti; bilinmezliğe sürükleyen ve her daim biraz daha yakın. Hayal, intikam ateşiyle ve tunçtan bir demir gibi şekillendirmişti yüreğini.
Umuda dair ne varsa küle dönüştürmüştü. Son avını seçtiğinde ruhundaki tüm hayalleri serbest bırakmıştı.
En büyük darbeyi aşkla vuracaktı. Ama unuttuğu bir gerçek çabuk hatırlattı her şeyi; kader koca bir labirentti. Sona ulaşmadan önce çıkmaz bir sürü sokağa sürüklerdi sizi...
Acaba bu koskoca labirentte kaybettiği masumiyetini ve yok olan insanlığını geri kazanabilecek miydi?
Deniz gözlü bir adamın ruhunda dindirebilecek miydi yorgun yüreğini?
312 syf.
·Beğendi·7/10
Merhaba arkadaşlar. Öylesine alıp iki günde heycanla bıkmadığım bir kitap diyebilirim. Eğer siz de yeter ya bu Türk yazarlarda ki güzel, aşık,masum kız; güçlü, kaba, yakışıklı erkek ikililerinden sıkıldıysanız bu kitap tam sizlik. Geçmişini silmeye çalışan, güçlü ve kendi ayakları üstünde duran bir kadın "Hayal" beni romana bağlayan ana karekter. Diğer yandan Poyraz; anlayışlı, kibar, bir bakışıyla sevdiği kadının yaralarını saran bir adam... Geçmişin tüm acılarını silen, aşkın insanı nasıl yeni doğmuş bir nefes gibi temizlediğini anlatan bir kitap... İyi okumalar umarım siz de beğenirsiniz.
312 syf.
·Beğendi·10/10
Bu kitap beni alıp götürdü resmen.Anlatılan aşk öyle kuvvetliydi ki hiçbir bağın koparmasına yetemezdi.Böyle bir aşkı daha önce hiç okumamıştım ve anlatmaya kelimeler yetmez.Kesinlikle okunması gerekir.
 • Destan
  7.8/10 (35 Oy)30 beğeni68 okunma22 alıntı1.073 gösterim
 • Biz
  8.2/10 (38 Oy)34 beğeni81 okunma21 alıntı1.652 gösterim
 • Paluri
  7.2/10 (33 Oy)22 beğeni91 okunma42 alıntı1.128 gösterim
 • Yarasa
  8.6/10 (63 Oy)49 beğeni125 okunma45 alıntı2.117 gösterim
 • İntikam
  7.5/10 (56 Oy)48 beğeni124 okunma17 alıntı3.310 gösterim
 • Benim Küçük Gelinim
  7.9/10 (39 Oy)29 beğeni72 okunma13 alıntı2.578 gösterim
 • Kalbim Sende Kalmış
  8.7/10 (54 Oy)43 beğeni111 okunma3 alıntı1.649 gösterim
 • Ceylan
  7.7/10 (28 Oy)24 beğeni74 okunma4 alıntı1.507 gösterim
 • Cezayir Menekşesi
  7.7/10 (47 Oy)40 beğeni106 okunma16 alıntı1.871 gösterim
 • Sen Benim Kaderimsin
  7.4/10 (37 Oy)33 beğeni84 okunma5 alıntı2.532 gösterim
312 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Kesinlikle çok ama çok etkiledi beni kitap. Çok duygusaldı. Ağladım.
Kitabın konusuna gelince; Bir yanda ruhu ve bedeni derin yaralar almış Hayal, bir yanda da doğduğu andan itibaren anne sevgisi tadamamış Poyraz. İki yaralı kuş ama Hayal öyle bir yaralı ki garibim. Psikolojisi zaten normal değil. nasıl olsun ki. Çok acılar çekmiş. Çook...
birbirlerine aşık oluyorlar. Hayal Poyraz'ı tanıyınca onun saf ve masum olduğunu anlıyor ve ondan uzak kalmak istiyor ama olamıyor. Bu sefer de hayal'in geçmişi onları rahat bırakmıyor.
Hele bir de Destan (Devran) var ki bence herkese öyle bir abi lazım..
İyi okumalar....
312 syf.
·10/10
Off off mahvettin be beni kitap.
Nasıl bir şey okudum ben ya.
Bu yazar da artık favorilerimde.
Kesinlkle ne yazsa okurum.
Destan kitabı da harikaydı. Bu kitabı da öyle. Kalbim dayansa kaç yüz defa daha okurum. Ama okuyabilcegimi sanmıyorum.
Hayal.. ah ne denir ki neler neler yaşamış o kucucuk yaşında.. yasadiklarindan dolayi gozunu nefret burumus. Ki ne yapsa hakkidir diyosunz okuyunca.
Poyraz.. hiç aşık olmamış.. namı değrr deli fırtına.. Hayal'i gordügu an yeşillerinde kayboluyor. Hayal de etkileniyr ama yine de nefreti buna izin vermiyor.. Deniz gözlü de ne kadr kaybolmak istese de yaşadıklari buna izin vermiyor. Gerisini anlatmiyayim okuyun walla hatta kitabin dibine dibine vurun. Bilmiyorm etkisinden nasıl çikarimm..
Ama kitabin en sevdigim yani da aile baglari yaa o nasil guzel bi ailedir. O nasil guzel sevgidir. Superdi. Ben cok uzuldum ama cokta begenerk okudum kitabi..
312 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Daha yeni keşfettiğim kalemi ve gönlü muhteşem yazar sevgili @ozgeerkin 'in uzun uğraşlar sonucu bulabildiğim "Masum Koza " adlı kitabını keyifle okuyup bitirmenin huzurunu yaşıyorum. Bir çok kitap sitelerinde basım yok veya tükendi ibaresi ile karşılaşınca hemen ikinci el bile olsa son derece kaliteli hizmet veren @nadirkitapcom 'dan bulup sipariş verdim. Tabi ki bir sonraki okuyacağım ve yine aynı yazarın kitabı olan "Ebedi Yansıma " ile birlikte. Kitabın ana konusu kan olmadan can olan dostlar ve aile kurmak ve eğreti temelleri olsa bile aile olmanın sorumlulukları, birlik ve beraberlik ile sağlamlaştırılan bu temellerin en güzel şekilde mutlu sona ulaşmasını anlatan OKUNASI bir kitaptı. Kitap aynı zamanda bir çok sosyal sorumluluk gerektiren ve sosyal içerikli olayları da irdeleyerek dikkat çekiyor. Bunlardan biri de maalesef çocuk istismarı. Severek ve beğenerek okudum. Kesinlikle tavsiye ediyorum
312 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
bir günde bitti. Saskinim. Çok şey bir konusu var. Ağır, insanın içine oturan, kavuran bir konusu var. Ağladım ağlayacağım oldum. Ne denir bilmiyorum. İçime oturdu ama mutlu sonla bitti. Yoksa yerdim kafayı ((: harika bir hikayeydi. Romantik sevenlere tavsiye ederim.
312 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Kitabı ilk elime aldığımda sıradan bir aşk hikayesini anlattığını düşünmüştüm. Kitabın ilerleyen sayfalarında artık emindim intikam peşinde bir kız, son darbe için gözüne kestirmiş olduğu kurbanına aşık olacak. Ama ilerledikçe anlatılan geçmiş yaşantı beni derinden etkiledi. Öyle ki; kitabın sonlarına doğru her sayfasında kitabı bırakıp diğer odalarda dolandım, sinirlendim, ağladım. Kitabı bitirdiğimde duygularım o kadar karmaşıktı ki.. Başarılı bir kitap tavsiye ederim
312 syf.
·10/10
#ÖzgeErkin #MasumKoza
Daha çocuk yaşta hayatı, daha doğrusu ruhu çalınmış bir insanın büyüdüğünde alacağı intikam ve intikam şekillerini yadırgayabilir misiniz? Bence kimsenin buna hakkı yok.! Yok çünkü aldığı yaraları siz dışardan görür üç, beş çizik dersiniz ama onun en büyük yarayı ruhu almıştır ve asla kabuk başlamamış her fırsatta olabildiğince kanamıştır. Hayal'inde kanayan yaraları değil en çok ruhuydu. Ruhu çalınmıştı onun. Kendi masumiyetine olan inancını yitirtecek kadar hemde. İzmir' e döndüğünde Poyraz'ı görüp son bir savaş demişti Hayal, son bir savaş.! Bilemedi ama o savaştan her ikisinde koca yaralar alıp, beraber kanayacaklarını ve sonunda ruhlarını özgürleştirip en masum halleriyle, en masum hediyeyle ödüllendirileceklerini.
#MasumKoza Aziz babanın oğlu Poyraz'in hikayesi. Hemde içine Kara büyüler ve Destanlar karışmış şekilde. Hayal ve Poyraz'ın hikayesi en çokta. #ÖzgeErkin okuyan bilir onun kitapları hakkında pek yorum yapmaya gerek yok tek yapılması gereken tereddütsüz alıp okumaktır.
Bu kitapta da yaralarınız kayanacak, acıyacaksınız. Sonra bittim dediğiniz yerden bir el uzanacak " Ben buradayım Kıymetlim " deyip koca dünyaya kafa tutacak gücü bulacaksınız belki de. Devran öyle yaptı Hayal'e, abisi oldu, canına kattı onu, Meleğini gördü onda. DESTAN oldu Fırtınasına ADAM dedi. Hayal'in kabusuna 3 kurşun sıktı.

Demem o ki bu kitap yanı başınızda olmalı acil durumlarda okumalısınız. Zira şöyle bir açıklama yapmak zorundayım. Boğazınıza yumrular oturacak, gözleriniz dolacak belki ama kitap sonunda ki o küçük mucize ile o yumru gidecek, bir damla yaş ile kapayacaksınız kitabın kapağını ve tektar teşekkür edeceksiniz yazara böylesi güzel masallarla bizleri tanıştırdığı için
312 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Sevgi dolu bir baba tarafından büyütülen, annesizliğin acısını çeken ve aşkı bir türlü bulamayan bir adam, Poyraz .

Yaşanabilecek en korkunç ve en iğrenç şeylerden birine maruz kalan bir kadın, Hayal.

Hayal yaşadığı acılar yüzünden erkeklerden nefret etmeye başlamış ve intikam yolunu seçmiştir ve kendine yeni bir başlangıç yapmak üzere gittiği İzmir de ise gözüne kestirdiği son hedef Poyraz olmuştur.

Hayal ve Poyraz'ın yolları öyle bir noktada kesişiyor ki,  nefretten sevgiye dönen, acılara merhem olunan, en büyük yaraların sevgiyle sarıldığı bir aşk hikayesi.

Kitap sadece iki karakter üzerine yoğunlaşmayıp, yan karakterleri de anlatıyor. Aziz Baba, Devran, Efsun, Aslan ve Demet. Öyle bir dostluk, öyle bir aile, öyle bir arkadaşlık, öyle bir aşk var ki. Sevgi, mutluluk, hüzün, yalnızlık, acı, dostluk, pişmanlık... Bütün duyguları barındırıyor içinde.

Kısacası bu kitabı okurken bir yandan içiniz burkulup yüreğiniz acıyacak, duygulanacak, hüzünlenecek bir yandan ise gülümseyeceksiniz.
312 syf.
·Puan vermedi
Kitaba sadece önsözü okuyacağım diye başladım ve iki saat sonra baktığımda kitap bitmişti öyle bir kitaptı. Özge ablanın kalemiyle tanıştığım bir kitaptı. Çok çok severek okudum hatta şu an tekrar okuyorum bilgi tazelemek için. Ağlamaktan gözlerimin buzustugunu hatırlıyorum. Şaka bir yana çok çok ağlamıştım yaa. Kalbine sağlık ablam.
312 syf.
·9/10
Okuduğum kitaplar arasında ilk 3'e girer türden.Aşk,dram,korku ne ararsanız var.Olay örgüsü , kitabın akışı tam bir film gibi elimden bırakamıyordum ne oldu ne olacak derken gün içinde bitirdim.Bir kitabı 2.kez okuyunca sonunun değişmeyeceğini bildiğim halde tekrar tekrar okurum.
Hayat ırmak gibi bazen, coşkun akan... Bazen gece gibi simsiyahtı, ayını kaybetmiş... Bazen ise küçük bir çocuk gibiydi, neşe dolu saf...
 Kadınların yüreği okyanus gibidir...

İçinde binlerce canlı barındırır ; ama en büyük batıklar yine içinde saklıdır... 

Kimi zaman görmeme izin verir , kimi zamansa dalgaların köpüklerine saklar...

Her kadının kendine ait bir gizemi vardır. Tıpkı her insanın gizlediği bir günahı olduğu gibi...
"Dalgalı denizin ortasında küçük bir sandal gibiydi aşk.. Alabora olmak da vardı, usul usul suyun üzerin de süzülmekte.."
Mutluluk garipti. En umutsuz olduğunuz anda karşınıza çıkardı. Kaybettiğinizi sandığınız anda tekrar gelirdi başucunuza. Mutluluk her daim var olandı. Sadece onun farkına varmak ve kucaklamak zordu.
Bedenin hazzı yalandır, ihanete sevk eder.
Yeter ki ruhun ihanet etmesin sevdiğine.
Özge Erkin
Sayfa 259 - Olimpos Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Masum Koza
Baskı tarihi:
Şubat 2015
Sayfa sayısı:
312
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056530296
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Olimpos Yayınları
Aşkı hiç tatmamış bir adam ve aşkı silah olarak kullanan bir kadın...
İntikam kor bir ateşti; bilinmezliğe sürükleyen ve her daim biraz daha yakın. Hayal, intikam ateşiyle ve tunçtan bir demir gibi şekillendirmişti yüreğini.
Umuda dair ne varsa küle dönüştürmüştü. Son avını seçtiğinde ruhundaki tüm hayalleri serbest bırakmıştı.
En büyük darbeyi aşkla vuracaktı. Ama unuttuğu bir gerçek çabuk hatırlattı her şeyi; kader koca bir labirentti. Sona ulaşmadan önce çıkmaz bir sürü sokağa sürüklerdi sizi...
Acaba bu koskoca labirentte kaybettiği masumiyetini ve yok olan insanlığını geri kazanabilecek miydi?
Deniz gözlü bir adamın ruhunda dindirebilecek miydi yorgun yüreğini?

Kitabı okuyanlar 66 okur

 • Sümeyye Cin
 • Duygu
 • Merve ceylan
 • Sisifos
 • Merva Şeker
 • Mine Özsaltık
 • EMİNE SAĞLAM
 • Semra bilgi
 • Okuyan Lady
 • Büşra Sezgin

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%43.2 (16)
9
%18.9 (7)
8
%16.2 (6)
7
%8.1 (3)
6
%2.7 (1)
5
%0
4
%0
3
%2.7 (1)
2
%2.7 (1)
1
%5.4 (2)