·
Okunma
·
Beğeni
·
60
Gösterim
Adı:
Hüküm
Baskı tarihi:
Ağustos 2020
Sayfa sayısı:
304
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Freya Yayıncılık
304 syf.
·10/10
Özge Erkin
#hüküm
Herkse merhaba muhteşem bir kitabın yorumu ile karşınızdayım...
Devran ve Efsun'un ilk göz ağrıları Karahan'ın hikayesi ...
Aslında sadece Karahan değil herkes var kitapda...
Devran Efsun, murat özge, hakim mehveş, vural, merve bilal, eşref... Daha sayamadığım kitapları okuyanların tanıdığı karakterler...

Karahan namı diğer Kara efe başarılı bir beyin cerrahı alanında bir numara bir doktor. Karahan babası Devran gibi gözü kara Annesi kadar tuttuğunu koparan bir genç. Organ mafyasına savaş açmış gözünü kırpmadan öldüren elindeki kanı hastalarının hayatını kurtarak yıkatan biri
Karahan'ın yüreğinde Lara'sı var. Bakmaya kıyamadığı sevdiği sevdası....
Lara gözleri önünde babasının öldürüldüğünü görür ve Murat'a sığınır.Murat bir baba gibi kollar büyütür gözünden sakınır Lara'sını..
Üzülür haline sevdası karşılıksız diye.
Lara ve karahan'ın gözlerinden aşk akar birbirlerine bakarken umut doludur...

Ama Kara Efe 'yi organ kaçaklığı yapan sırp öğrenir hemen harekete geçer ve ailede bulunan herkesi kaldırır :( Karahan'ı yaralar Efsun'u yaralar...

Devran ise ölüm yemini etmiş herkesi toplamıştır hakim vural kızıl bilal hepsini...

Devran zamanında yetişebilecekmi?
Efsun ve can parçası karahan ne olacak ?
Kimler hayatta kalacak???

Şimdi harika hatta muhteşem bir kitap okudum hani bazı kitaplar vardır hiç bitmesin istersiniz ama sonunuda deli gibi merak edersiniz işte Ögze erkin Hüküm öyle bir kitap...
Yorumu bile zor yapılan bir eser ne kadar anlatsanız da içindekileri okumadan hissedemezsiniz. Heyecandan yerinde durmaz ya insan kitabı okurken aynen öyle oluyor duramıyorsunuz yerinizde, "hadi be olamaz" dediğiniz yerler çok...

Kısaca kesinlikle tavsiyem şiddetle öneriyorum
304 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Yazarın, Destan kitabını okuduğum andan itibaren sıkı takipçilerinden biri oldum. Her ne kadar Destan ile Eyşan’ın yeri bende ayrı olsa da her çıkardığı kitabıyla çıtayı bir o kadar yükseltti.
Destan ile Eyşan’ın oğlu Karahan’ın hikayesine konuk oluyoruz.
Ne anlatsam nasıl anlatsam.. Kitap nasıl bitti anlayamadım. Kitabı okurken kurgusu o kadar içine çekti ki; yazar okutmadı adeta okuduğum her satırı yaşattı. Kitap hakkında ne yorum yapsam sanki kelimelerim hissettiklerimi anlatmakta yetersiz kalacakmış gibi..
Kısaca güzel bir çok duyguyu bir arada yaşatan bir kitaptı. Ve son bölümde yer alan yazarımızın sıradaki kitabı Karamolla ile ilgili ön okuma süprizi… Mahir KARAMOLLA’nın hikayesini çok ama çok merak ediyorum. En kısa sürede okumak dileğiyle…
Hoşçakalın..
304 syf.
·Beğendi·9/10
Destan ve Kara Büyü'nün oğlu, alemin Kara Efe'si KARAHAN... Öyle özlemiştim ki her bir karaktere ufacık da olsa yer vermeleri çok güzeldi.
Karahan annesinin izinden gidip başarılı bir doktor olmuş fakat geceleri maskelerin ardına saklanarak babasının izinden giderek alemdeki organ mafyasının tepesine çöken nam-ı diğer Kara Efe'dir. Babası ve Kızıl Bilal'in eli her daim üstünde aslında ama onlar da perde arkasındalar çünkü Karahan kimseyi bu işe çekmek istemezken Devran da oğlunun Destan'ı bilmesini istemiyor.
Karahan'ın gönlünün ateşi ise Destan'ın aslanı, Murat'ın kardeşi Ensar'ın sarı papatyası Lara... Ah Ensar ve Leyla... Yaktılar içimi... Murat'ın fedakarlığına ise söz yok... Kızıl Bilal'in turuncu ejderhası Öykü ise büyümüş ve babasının tüm itirazlarına rağmen polis olmuştur ve oldukça da başarılıdır. Hayal ve Poyraz da bir kısa görünüp kayboluyorlar Nilüfer Melek'le :) Efsun'un kardeşi Eslem'le Devran'ın Yavuz'u da olmazsa olmazdı ama keşke onlarında hikayesinin anlatıldığı ayrı bir kitap da olsaydı :) Kutsal'ın babası Hakim de yerini alıyor Destan'ın yanında ;) Mehveş hala sert kadın ama Hakim o sert kadını dize getirmiş gibi duruyor :)
1 gün içinde okuyup bitirdim "Hüküm"ü ve tadı damağımda kaldı. Merakla bekliyorum "KARAMOLLA"yı :)
Öyle bir an gelirdi ki vicdanınızın kafasına sıkar; intikamın verdiği o dayanılmaz hafifliği ilaç niyetine basardınız üstüne.
“SEN NE KALENE GÜVENDİN NE DE VEZİRİNİ ALDIN ARKANA. ONLAR SENİ KOLLASA DA BİR SONRAKİ HAMLENİ TAHMİN EDEMEDİLER. SEN OYUNU KENDİ KENDİNE KAYBETTİN. ŞAH OLMAK YERİNE PİYON OLMAYI TERCİH ETTİN. ŞAH OLAN BABANIN GÖLGESİNE SIĞINMAYI BİLE AKIL EDEMEDİN.”
Özge Erkin
Freya Yayınevi
Bir değil, iki doğumu kutluyordu yeni doğan gün. Biri derinlerden, cehennem ateşlerinden doğuyordu, senelerce çekilmiş sancılarla. Diğeri ise aşkla dolu gönlün derinliklerinden, cenneti bahşederek geliyordu.
“Vav’ın hikmeti büyüktür Karahan. Gizleri çoktur. Ama sana en önemlisini söyleyeyim. Vav, ana rahmindeki bebeği temsil eder. Yaradan’ın insanoğluna bağışladığı en büyük armağan anneliktir. Dünya üzerinde onlardan daha güçlü, sevgisi saf başka bir varlık yoktur. Anneye duyulan saygı, sevgi, hürmet seni Yaradan’ına yakınlaştırır. Yaradan’a kulluğun manasıdır Vav. Ve seni Vav gibi sarıp sarmalayan, cennetin bile ayaklarının altına serildiği annen ile sevginiz çarpıştığında olan ne biliyor musun? Budur işte Karahan. Anne ile evladının sevgisi çarpıştığında, Yaradan’ın varlığının yüceliği hatırlatır kendisini. Sen annenin sevgisinden uzaklaştıkça Rabbinden de uzaklaşıyorsun Karahan.”
Özge Erkin
Sayfa 48 - Freya Yayıncılık

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Hüküm
Baskı tarihi:
Ağustos 2020
Sayfa sayısı:
304
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Freya Yayıncılık

Kitabı okuyanlar 9 okur

  • maviyorum
  • Fatma Ay
  • Meltem KADIOĞLU
  • mucdem
  • Esra Akdoğan
  • Feride Kaptan
  • Merve mete küçükbinar
  • Özge Başoğlu
  • gggizemmm

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%80 (4)
9
%20 (1)
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0