Özgür Şen

Özgür Şen

Yazar
9.8/10
6 Kişi
·
13
Okunma
·
4
Beğeni
·
352
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
200 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Kitap çok temel konular üzerinde durmuştur ve marksistlerin din ve laiklik konusunda nerede durduğunu çok iyi açıklamıştır. Laiklik yalnızca din ve devlet işlerinin ayrılması mıdır? Sınıfsız mıdır? Aydınlanma ve aydınlanmacılık nedir? Marksistler neden aydınlanmacı olurlar? Solu dinselleştirmek mümkün mü? Marksizm salt ateizm midir? gibi bir çok temel sorunda bize yardımcı oluyor. İlk iki bölümde marksizmin din, laiklik ve aydınlanmacılığa bakışı açıklanırken 3-5 arası bölümlerde ise bu bakış açısı tarihi bir düzlemde ele alınıyor. Yani, aydınlanmacılığın ve gericiliğin tarihi marksist materyalist bir şekilde açıklanıyor. Son bölümde ise solu dinselleştirmeye çalışanlara yine marksist bir bakış açısıyla yanıt veriliyor. Genel anlamda ise son derece önemli bir kitaptır.
200 syf.
·Beğendi·10/10
Türkiyede ki sol hareketin laiklik görüşüne bakışı ve Laikliğin Marksistler için ne derecede ve neden o denli önemli olduğunu anlatan eşsiz bir eser.Okuyunuz!
200 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Günümüz Türkiyesinde laikliğin bitirilmesi için gericilerin kurduğu tuzakları ve buna rağmen nasıl mücadele edilmesi gerektiğini anlatan, karanlıktan çıkışın yolunu öğrenebilmek adına mutlaka okunması gereken bir kitap

Yazarın biyografisi

Adı:
Özgür Şen
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 13 okur okudu.
  • 16 okur okuyacak.