Giriş Yap

Özlem Aytek

Yazar
Editör
7.2
23 Kişi
Unvan
Türk yazar
Doğum
İstanbul, 1969
Yaşamı
1969 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. On beş yılı aşkın zamandan bu yana kitap yazmaktadır. Bugüne kadar basılmış 470 adet kitabı bulunmakta ve bu kitapların tamamının basımı devam etmektedir.Kendi kitaplarının yanısıra 700 den fazla dünya klasiğini yeniden düzenlemiş; bunlardan birçoğunu ayrıca ilköğretim öğrencilerinin düzeyine uygun hâle de getirmiştir. Kitaplarından bazıları Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulundan onay alarak okullarda ders kitabı olarak okutulmuştur. Çocuklar için yazarken öykülerin pedogojik açından uygun, eğitici ve öğretici olmasına özen göstermiştir. Yazarlık çalışmalardan başka televizyonda “Kitap Kurdu” adlı bir programı vardır. Halen bir yayınevinin editörlüğünü yapmaktadır.

İncelemeler

Tümünü Gör
64 syf.
·
8/10 puan
Türk Masallarından Seçmeler
Beklerken tesadüfen elime geçen bir eserdi, Türk Masalları. Tam baskısını bulamadığım için içinden bir masalın ismiyle yer alan kitabı seçip incelememi paylaşıyorum. İçinde farklı masallar yer alıyor. Birçoğumuz biliriz Kırk Haramiler masalını mesela. Kahramanların ismi benim ilk kez duyduğum şekilde çıktı karşıma Mesut ile abisi Cabbar. Çocukken ne severek okurdum bu masalı ve yine severek izlerdim filmini. İnsan iyi yürekli olunca onu bütün hazineler talip ediyor gerçekten. Hayat da bunu öğretti bana. Bu yüzden Cabbar yerine hep Mesut olmayı yeğledim, budur belki de mesut yaşamımın sırrı. Yalnızca bu değil birçok masal var eserde: Üç Oğul Hamur Gelin Keloğlan Limon Perisi ile Şehzade Gümüş Selvi Ağacı Oduncu ile Kurt Konuşan Kaval Kara Kedi Belki çocuk gerçekliği ile yazılmamış ama çocukluğumu anımsatan masallardı. Her biri ayrı bir ders... Keloğlan'dan dem vursam susmaz uzun uzun anlatırım mesela. Onlarla büyüdük şimdiki masallar çok değişse de. Keyifle okunması temennisiyle...
Hamur Gelin
8.0/10 · 7 okunma
Reklam
63 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Eski Oyuncak Tren
İlkokul 3. sınıftayken denk geldim bu kitaba. Şu an 22 yaşındayım her sene en az iki kere okurum. En sevdiğim kitaplardandır. Bir kişi daha bu kitap hakkında inceleme yazmış ama hanımefendi yaşı kitabın seviyesine uygun olmadığı için olsa gerek beğenmemiş. Ben çok severek okumuştum. Sayfalardaki çizimlere konuya odaklandığım için dikkat etmemiştim bile. Küçük kardeşim geçen sene 1. Sınıftı normalde kitap okumayı sevmez ama bu kitabı bir günde bitirdi (normalde 3 sayfa okuma ödevini zorla yapardı).
Eski Oyuncak Tren
3.0/10 · 2 okunma
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42