Recep Kayalı

Recep Kayalı

Editör
9.0/10
14 Kişi
·
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
432 syf.
·17 günde·Beğendi·Puan vermedi
Baş kahraman Jan Valjan, 19 yıldan sonra nihayet -görece- özgürlüğe kavuşmuş bir kürek mahkûmu. Jan Valjan hakkında öğrendiklerim ve onun başına gelenleri okumak her geçen sayfada içimi ısıttı. Bu insanlığın sefil bırakıp yine insanlığın cezalandırmak istediği iyi kalpli adamın, aslında her şeyin farkında olması bilgeliğini gün yüzüne çıkardığı "sefillik" hakkında attığı tirad sahnesinde, karakterin benim için ayakları yere basmış oldu. Hem sürükleyici hem de çok hisli bir hikayeydi.
391 syf.
·6/10
Bir kadının hasta kızı ile imtihanı esnasında evli bir erkekle olan gönül ilişkisini konu alan kitap. Ben çok sevemedim birbirinin aynı sahneler bir türlü kavuşamayan yasak aşk yaşayan kadın ile doktor ve sonlara doğru da bedensel olarak birlikteliklerini anlatan kitap. Ben de mükemmel hisler uyandırmadı önce kitabın beni içine çekmesi için okumaya devam ettim sonra ilişkilerinin boyutunu merak edip okudum. :)
419 syf.
·8 günde·Beğendi·9/10
Okumaya yeni basladim. Fazlasiyla dramatik ancak bolumlerin sonuna dogru insanin icini bir nebze de olsa rahatlatiyor. Victor Hugo o kadar da acimasiz bir roman yazmamis ancak yine de Dunya Edebiyati’nin en onemli eserlerinden biri olan Sefilleri yutkunarak okuyorum.