Safiyyürrahman Mübarek Furi

Safiyyürrahman Mübarek Furi

Yazar
9.0/10
25 Kişi
·
48
Okunma
·
2
Beğeni
·
111
Gösterim
Adı:
Safiyyürrahman Mübarek Furi
Tam adı:
Safiyurrahman el Mübarek Furi
Unvan:
Yazar
.....


Münafıkların durumu tıpkı şeytanın durumu gibidir. Çünkü şeytan insana 'İnkar et' der. İnsan inkar edince de 'Ben senden uzağım...' der. (Haşr, 16)

.....
.....


Muhakkak ki hamd Allah içindir. O'na hamd eder, O'ndan yardım dileriz. Allah kimi hidayete erdirirse, artık kimse onu saptıramaz. Kimi de saptırırsa, onu da doğru yola erdirmez.


.....
.....

Sizlere bir emanet bırakmış bulunuyorum ki ona sıkı sıkıya sarıldığınız müddetçe yönünüzü asla şaşırmazsınız. O emanet de Allah'ın Kitabı Kur'an'dır ve elçisinin çizmiş olduğu çıgırdır.

.....
384 syf.
·10/10
Siyer konusunda bir çok eser mevcuttur, lakin bu eser okuduğum en güzel siyer diyebilirim yazar kitabını hakiki anlamda çok ihlaslı bir şekilde yazmış, hem herkesin anlayacağı bir kolaylıkta hemde ayetlerle beraber Kur'an'nın inişine tanık oluyorsunuz, bazı yerlerde gülümsüyorsunuz duygusal yerlerde gözünüzden yaş akıyor. Kitap o kadar güzel ki ara sıra tekrardan okuyası bile geliyor insanın, siyer konusunda kitap arayanlara muhakkak tavsiye ediyorum
Evet, bu şahane kitaptan kısaca bahsetmem gerekirse; öncelikle müslüman olduğunu iddia edenlerin olmazsa olmazı diyebileceğim çok kapsamlı bir eser,
diyerek başlamak isterim söze,neden mi ?
Çünkü; biz müslümanlara yegane “rehber”,
“en güzel örnek” ve de Allah (C.C) çağıran; bir davetçi,nurlu bir kandil,şahit,müjdeleyici ve en güzel uyarıcı ... olan Peygamber Efendimiz (sav)’i ve hayatını,yaşayışını,davasını en güzel şekilde anlatan muhteşem bir SİYER kitabı,bu davaya gönül vermiş ve bu yolda olmak isteyenlerin evvelinde okuması gereken ve okuyup sindirmesi gereken bir kitap.

Allah’ım !... Ona,ehl-i beytine,ashabına ve din gününe kadar güzellikle onların izinden gidenlere salât eyle.Onlar için rahmet ve rıza pınarlarının çoşkuyla taşmasını nasip eyle...

Allahumme amin
384 syf.
·10/10
Kutlu önderin (sav) hayatını öz olarak bizlere sunan bu eserle beraber geniş çaplı siyer kitaplarını okumaya başlayabiliriz. Bunu bir nevi alt yapı olarak düşünülebiliriz. Bir bina düşünelim ve üst kademelerine yönelmeden nasıl mi temel atılması gerekigordur; bu eser de siyerde binamizi temellendirebilecegimiz bir eserdir. Elinize alınca inanıyorum ki namaz harici ve yahut da iş mesguliyeti dışında bitirmeden bırakmayacağız. Ben bir günde bitirmiştim.
496 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10
Bu eser uluslararası Siret-i Nebi ödülünü kazanmış ve çeşitli dillere çevrilerek büyük bir kabul görmüştür. Eserde Peygamberimizin hayatı, daha önce bu alanda yazılan bütün kaynaklar taranarak Arapça'nın yanı sıra Farsça ve Urduca eserlerden de yararlanılarak ortaya konmaktadır. Peygamber Efendimizin (s.a.) hayatının anlaşılması ve yaşanması için kaleme alınmış olan bu eser efendimizin hayatında bizler için var olan misalleri en iyi şekilde gözler önüne sermektedir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Safiyyürrahman Mübarek Furi
Tam adı:
Safiyurrahman el Mübarek Furi
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 48 okur okudu.
  • 15 okur okuyor.
  • 26 okur okuyacak.