Soner Yalçın

Soner YalçınBay Pipo yazarı
Yazar
Çevirmen
8.0/10
5,6bin Kişi
22,7bin
Okunma
1.092
Beğeni
35,8bin
Gösterim

Soner Yalçın Gönderileri

Soner Yalçın kitaplarını, Soner Yalçın sözleri ve alıntılarını, Soner Yalçın yazarlarını, Soner Yalçın yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Nedir bu zeytinyağı düşmanlığı;
AKP 7 kez TBMM'ye getirdiği torba yasa ile 25 dekar'dan küçük zeytin alanlarının enerji turizm maden işletmeciliğini açmak istedi tepkiler üzerine yasayı geri çekti Türkiye'de zeytinliklerin ortalama 12 dekar olduğunu düşünürseniz bu yasanın zeytincilerinin sonu getirmek için çıkartılmak istediğini anlarsınız
Marshall Yardımlari ; Ulusal Değer düşmanı
Kayseri'de 1925'te uçak fabrikası kurduk Kayseri'den Kalkan ilk milli uçağımız Ankara'ya indi .Denizaltı yapıyorduk sonra Marshall yardımı başladı bize şunu söyledi ne gerek var uçak üretiyorsunuz ne gerek var gemi yapıyorsunuz size uçak vereyim size gemi verelim uçak fabrikalarını tersaneleri kapattık. Ulusal değerlerimizi körelten Marshall Yardımlarıdır
Mentollü sigaralar;
Mentollü sigaralar normal sigaralara göre kamu sağlığı açısından daha büyük risk taşıyor ve daha zararlıdır mentölün serinletici ve ağrı kesici yönleri sigarayı daha hafif ve tiryakiler için daha çekici hale getiriyor.
Dünyanın 7 büyük pazarı Türkiye'de yerli üretimi ve işletmeciliği bitirirseniz bunun sosyal çalgısı olacaktır kuşkusuz bunlar hiç düşünülmedi ne diyordu Özal" Marlboro'yu serbest bırakarak kaçakçılığı bitirdim"
Büyüyen sigara kaçakçılığı
Sigara tüketiminin önüne geçilmesinde bir araç olarak vergi artırım politikası benimsendi. Benim sende bu ise sadece sigara kaçakçılığını büyütmeye yaradı .. Kim bu sigara kaçakçısı PKK!
Osmanlı da bira
Osmanlı'da bira içenlerin ne kadar müslüman bilmiyoruz ama Biraya" Fatma ananın helvası' diye şifreli isim verildiğini biliyoruz Osmanlı'da ortalama 8 9 milyonluk litrelik birayı tüketecek gayrimüslim olmadığını biliyoruz
2 .Abdülhamit'in hükümdarlık döneminde ilk genelev açılmasına kimine izin verdi ve ne kadar müslüman kadını çalıştığında yazarım keza Osmanlı ülkesine giren her şeyin şiir İslam fetvası ile girerdi ne demek ki her ikisi de izin vermişti
Bu kavgada herkes önder olamaz. Herkes Mustafa Kemal olamaz. Yavrum sen bu kavgada kurşunu taşıyan ol. Hamal ol, fırıncı ol, bir şeyler ol, ama mutlaka vatan için kavganın bir parçası ol.
Nasıl “93 Harbi” bahane edilip Meclis kapatıldıysa, şimdi de 31 Mart Ayaklanması’nı sebep göstererek yine Meclis’i kapatacaklardı. Kanunuesasî’yi rafa kaldıracaklardı. Çünkü, Meclis-i Mebusan, ne Zat-ı Şahane’ye, ne de Şeyhülislam’a karşı sorumluydu, sadece millete karşı sorumluydu. Onlar bunu hazmedemiyorlardı.
Dedem Yakup Cemilin bir yönü hiç bilinmez. O öldürdüğü kişilerin ailelerine yardım yapacak kadar büyük bir insanmış. “Karısının, çoçuğunun ne günahı var?” dermiş.
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.