1000Kitap Logosu
Süleyman Zaman

Süleyman Zaman

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.0
6 Kişi
11
Okunma
3
Beğeni
647
Gösterim
Unvan
Araştırmacı-Yazar.
Doğum
Sivas, 1956
Yaşamı
1956 yılında Sivas'ta doğdu. Eğitimine lise 3. sınıfa kadar devam etti. Ardından 8 yıl bir kütüphanede çalıştı. Daha sonra özel sektörde farklı firmalarda muhasebecilik yaptı. Emekliliğinin ardından halk edebiyatı konusunda çalışmaya başladı. Halk edebiyatı alanında araştırmalar yapan ve bu konuda kitaplar yayımlayan zaman aynı zamanda şiir de yazıyor. Kendine ait 500'e yakın şiiri olan Zaman, halen özel bir radyo kanalında Anadolu Güneşi adlı programına devam ediyor.
Büyük Ozan Aşık Mahzuni Şerif Türküleri Güncelliklerini Hiç Yitirmediler ! Üzerlerinden yıllar ( 10, 20, 30, 40, 50 ) geçmesine rağmen "Mahzuni Türküleri" hala güncelliklerini kaybetmiş değillerdir. O' nun türkülerinin bir çok kendilerini 'sanatçı' olarak adlandıran Şarkıcı ve Türkücüler tarafından sözleriyle ve yorumuyla yanlış okunması da, yıllanmış bir şarap gibi her yıl daha da değer kazanan, bu türküleri layık oldukları yerden mahrum edememişlerdir ! Mahzuni Türküleri Anadolu Kültürünün Mozaiklerinde vazgeçilemez bir mevkide altın değerinde yerlerini almışlardır ...
Mahzuni Şerif
10.0/10
· 3 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
7
397 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Yedi Ulu Ozan
7 Ulu Ozan, Alevi inancına göre ermiş sayılan, 12 imamlara bağlı, bir çoğu Ehlibeyt soyundan gelen Nesimi, Hatayi, Fuzuli, Yemini, Virani, Pir Sultan Abdal ve Kul Himmet’ten mütevellit ozanlardır. Kitapta her biri hakkında uzun sayılmayacak bilgiler ve bir kısım şiir/deyişlerine yer verilmiş.
Yedi Ulu Ozan
8.0/10
· 4 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2