Tülin Baturu Ocak

Tülin Baturu Ocak

Yazar
9.1/10
39 Kişi
·
55
Okunma
·
13
Beğeni
·
896
Gösterim
Kontrolün olduğu yerde sen olamazsın. Bağlandığın yerde bir yansıma gibi kalırsın. Bu sadece bilinmeyenler ile sonu olmayan kötü bir yol yada hayat kurtaran bir mayın tarlasıdır! ...
Hiç kimse bilemezdi bir gün sonlarının kendi ellerimden olacağını. Eğer bunu bilseydiler belki de bu büyük sırrı asla kabul etmezler, evlerine, ailelerine geri dönerlerdi.
Seni görmek hayatın içinde ayı hissetmek gibi, seni görmek nefes almak gibi, seni görmek tüm yalanları yakmak gibi, seni görmek tüm hataları affetmek gibi, seni görmek tüm gezeni temizlemek gibi, seni görmek ölüme rest çekmek gibi...
Hayat seni öyle bir noktaya getirir ki kendi sevdiklerinle savaşır, savaşırken nefret ettiklerinden yardım beklersin.
Ve serinin ilk kitabı “Dönüşüm” bitti :)

Bu seri bayadır kitaplığımda bekliyordu ve bir türlü fırsat bulup başlayamamıştım.
Yazarın okuduğum ilk kitabı ve geç kalmışım. Çok keyifli ve heyecanlı ilerliyor…

Farklı ve çok akıcı bir kurgu ile kitap beni direk içine aldı. Temposu hiç düşmeyen çok keyifli bir konusu var. Karakterleri hemen benimsiyorsunuz ve ana karakterimiz Legend sizden biri gibi oluyor :)

Ana karakterimiz öksüz büyümüş maorili halkından olan çok güzel bir genç kızımız Lightning Legent.
Ailesini hiç tanımamış ancak canı gibi sevdiği arkadaşları onun ailesi olmuştur. Bir de çok sevdiği, orada yaşadığı ve adı LO olan karavanı vardır.
Tıp Fakültesi 4. sınıf da öğrencidir.
Aynı okulda okuyan Scyamore ise İngiltere'nin soylu bir ailesinin tek oğludur ve bu ikili birbirlerine ölümüne aşık olurlar.
Bu aşkı duyan soylu aile ise, kızı istemez bir sürü olaylar yaşanı ve bu ikili ayrılmak zorunda kalır.
Scyamore'nin ailesi bu konuda oldukça katı davranıp ikiliyi ayırır.
Lightning için hayat artık çok zordur ve bir gece başına gelen bir kazadan sonra farklı biri olarak uyanır...
Bundan sonra hayat Lighning için çok başka olacaktır :)

Bu değişim onun hayatında neleri değiştirecek?
Scymore ile ilgili intikamı nasıl olacak?
Ve kitap daki 13 rakamının sırrı nedir?

Açık vermeden yorum yapmak zor o yüzden devamı için kitabı okumalısınız :)
Sadece aşk hikayesi değil, kitabın içinde aksiyon ve bir sürü olaylar yaşanıyor :)
Sürekli bir yenilik ile şaşırıp kalıyorsunuz :)
Ben çok keyif alarak okudum ve 1. Kitap heyecanlı bir yerde bitti. Bomba gibi :)
2. kitaba hemen başladım ve sürükleyerek devam ediyor.
Kesinlikle tavsiye ederim.
Sevgili Tülin Baturu Ocak-Fantastik Yazar yüreğine – kalemine sağlık. Başarıların daim olsun :)
Ve serinin 2. kitabı “KAYIP RUH” da bitti ...

İlk kitabımızda Legent’i çok sevdiği Scyamore dan ayırmışlar, hayatını paramparça etmişlerdi.

Kaza ve değişen hayatı, kazadan sonra vücudunda olan değişiklikler de eklenince, Legent Tıp Fakültesini de bırakıp İngiltere’yi terk etmişti.

2. kitabımız kaldı yerden devam ediyor :) çok heyecanlı çok…

Legent çok uzağa Tazmanya ya yerleşip orada yarım bıraktığı eğitimine devam eder. Kimliğini tamamen saklayıp, gerçekte kim olduğunu kimseye söylemez.

2 yakın dostu dışında kimse nerede olduğunu bilmez…

Tüm sevdiklerini, en iyi dostlarını İngiltere de bırakmış, kendini yapayalnız hisseder. Üniversite de başta çok dışlansa da, sonrasında yeni dostlar edinir. Ancak bu arkadaşlarının arasında Normanı hiç sevmedim :) sonrasında niye sevmediğimi de anlamış oldum…

Özlemleri, yalnızlığı ile boğuşurken birde yaşadığı dönüşümü çözmeye çalışırken, yaralı bir hastaya kan vermesi ile işler iyice karışır. Çünkü kanını verdiği kişi de onunla aynı belirtileri göstermeye başlar.

Tazmanya da bu durum duyulunca kabileler arası çatışmaların önüne geçilemez. Artık herkes Legent’in kanının peşindedir…

Legent için yine başka bir mücadele başlar…

Ve kitabın sonu çok fena bir yerde bitti :) 3. kitaba başlamak için sabırsızlanıyorum.

Açık vermemek için bu kadar özet yeterli :) Yine kitap da yok yok, dostluklar, iç hesaplaşmaları, özlemler, aşk, aksiyon, heyecan :) ve sürekli yeni olaylar…

Bu tür kitapları sevenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.. Ben çok severek okuyorum…

Sevgili Tülin Baturu Ocak yüreğine – kalemine sağlık :)
Yeni Zelanda 'lı Lightning'in sıradan hayatı bir gecede bambaşka bir şeye dönüşmesi ve olayları sizi içine çekicektir. Fantastik kitap severlerin okumasını tavsiye ederim kesinlikle. Elinizden bırakamayacaksınız.
Ve serinin 4.kitabı “KAYIP İZ” de bitti… yorum için biraz geciktim…

Her kitap diğerinden daha heyecanlı  Yazarımız her seferinde şaşırtıyor… Olaylar , olaylar :) :)

Lin satın aldığı muhteşem şatosunda huzurlu bir hayat sürerken, olaylar yine peşini bırakmaz.
Bir yandan kimliğini hala gizlemeye çalışırken, sürekli pot kırması ile artık bu çok zor olmaya başlamıştır… Ortaya çıkması an meselesidir…

Lin her şeyden habersiz hastane deki görevine devam ederken, diğer taraftan Semira bir ordu kurarak hain planlar yapar. Tek amacı vardır oda intikam almak ve bunun için Lin’in ölmesini ister…

Hala kanı ile ilgili bilinmeyen belirsizlikler devam eder… Çözülemeyen çok şey vardır…

Lin den habersiz gelişen olaylar, saklanan sırlar şatoya bomba gibi düşer....
En güvendiklerinin ihaneti ile sınanırken, Lin için artık geri dönüşü olmaz…

İnanılmaz heyecanlı ve hiç aklıma gelmeyen olaylar yaşandı bu kitabında… Açıkçası çok fazla yorum yapamıyorum zira o zaman çok açık vereceğim…

Son sayfada öylece kalakaldım :) yine bomba bir final ile beni merak içinde bıraktı yazarımız… Şimdi gel de son kitabı bekle :)

Fantastik seri kitapları sevenler için çok keyifli bir seri… Ben çok severek okuyorum.. Tavsiye ediyorum..


Sevgili Tülin Baturu Ocak yüreğine – kalemine sağlık :) ve son kitap için çok bekletme ;)
Tıp fakültesi 4. sınıf okuyan bir öğrencinin karmaşık hayatını ele alan yazar güzel bir anlatım ile okuyucusuyla buluşuyor . Değer yargılarının en iyi şekilde işlenmiş olması kitaba ayrı bir özellik katıyor . Özellikle kendi dilimiz ile kaleme alınması kitap içerisinde bire bir yaşamanıza sebebiyet veriyor :)
.
.
.
Lightning Legent
Öksüz ve yetimdir. Tıp öğrencisi olan Lightning Lovers ismini taktığı kısaca Lo dediği karavanında kalır. Ailesi birlikte büyüdüğü arkadaşları dostlarıdır.
Başarılı bir doktor olup herkese yardım etmek isteyen Lightning aslında en sevdiği meslek kaleciliktir.
Üniversitenin başarılı öğrencilerinden olan Lightning'in çok geniş arkadaş çevresi de yoktur ve yeni arkadaşlar aramaz. Buna rağmen Scyamore ile tanışır.
Ve hayatına bir 13 doğar...
.
Peki bu 13'un anlamı nedir ?
Lightning ünlü bir doktor oldu mu?
Lightning'i komaya sokup 10 yıl uyutan sebep neydi?
Lightning uyandiktan sonra neler değişti ?
Lightning ingilizleri neden sevmiyordu?
Herkesin hayranı olmasını sağlayan sebep neydi ?
.
Keyifle okuyacağınız yok artık Lightning bu kadar olmaz diyeceginiz serinin 1. Kitabı olan güzel bir eser. Kaleminize yüreğinize sağlık değerli yazarım ..
.
Hayatınızdan 13'ünüz hiç eksik olmasın. 16 olsun inşallah...
.
.
.
Lightning Legent, söy ismimin yok olması kadar, yeni hayatımın bir Shining olarak kanımın ölümsüzlüğü ile her şeyin değişeceğini nereden bilebilirdim. Hayatımın sırları ne bir rüya ne de bir hayaldi.
.
Ruhu acırcasına onurlu, gururlu ve soylulukları ile cennet ve cehennemi yaşatan, aşkın gücü ile hayatın acı gerçeklerinin kötü bir yansımasıydı. Vazgeçmeyen tutku ile derin, çıkışı olmayan bir labirente itilmemi kimse engelleyemezdi dibine kadar nefret ve hiçliğe doğru gidiyordum.
.
Güçlü olarak ayakta durmayı yalnız ve sevgisiz olarak yaşamayı kendime yaşam olarak seçmiştim; gücüm, hızım ve başka bir gezegenin başka bir boyutunda KAYIP bir RUH olarak...
.
.
.
#KayıpRuh13Vakti
#TülinBaturuOcak
#Cinius
#Tanzanya
#DodomaŞehri
#HümeyranınKütüphanesi
.
.
.
Lightning LEGENT ve SHINING olarak sahip olduğum isimle amacım, sonun başlangıcı olan gerçek hayatımın yansımasını dahi geride bırakıp hicligim ve yalnızlığımla birlikte belirsizliğe doğru yol almaktı. ..
Düşen yaprağın esen rüzgârla savrulduğu yoldan gitmek isteyip de dalında sararmasını bekleyen yeşil yaprağın düşmesini engelleyen vahşiliğin, sırrın, kendisi olmalıydım. .. ölümle nefretin kendi acısı içinde yarattığı barış ve düzenin özgür kurallarıyla " kan " içerisinde bir sis gibi kayboluyordum.
.
Varlığından dahi haberi olmayan Azmin getirdiği savaşçı kavmin hırsını, nefretini ve çoğalmalarını kimse engelleyemezdi. Dengeler bozuluyor, damarımdan akan kanımla verdiğim sabit cehennemi cennete çeviren kavmimin sonsuz gizemini ve gerçek koruyucularını kimse bilmiyordu.
Dikenli beyaz bir gül ile dikensiz beyaz bir gülün aynı ruhun içinde sahip olduğu GÜÇ ve HIZ , her şey dipsiz bir kuyuda, çıkışı olmayan bir labirentin içinde sinsice devam ediyordu.
.
Hiçbir şey göründüğü gibi değildi, kanın içerisinde dolaşan GÜÇ ve HIZ... Ve her şey değişti ...
.
.
.
#Kan13Vakti
#TülinBaturuOcak
#Cinius
#MaoruÇığlığı
#HümeyranıbKütüphanesi
ilk iki kitabı okumayanlar için spoiler içerebilir yorum.

Lightning son hali ile Lin diğer kitaplarda yaşadıklarını az çok okuyanlar hatırlayacaktır devam kitabı olan kan da ise aynı soluksuz okurken aynı duyguları hissedeceğiz bir macera daha kaldığı yerden daha devam ediyor . Norman Lin e verdiği sözü tutmamış ve ona ihanet etmiştir bunun üzerine Lin her şeyi ardında bırakarak doğduğu topraklara doğru yola çıkmaya karar verir ve Dunedin şehrine doğru yol almaya başlarlar sadık dostu Haydut ile.Dunedin şehrinde yeni bir hayata başlayan Lin için aslında çoğu şey yeni başlamakta idi. Kanının verdiği güç ve hız herkesin gözünün dönmesine nasıl sebep olduğunu yaşadığı olaylarla bir kez daha anlayacaktır Lin

Aslında daha da fazla söz yazacağım ama okuyacak ve henüz Kan dan önceki kitapları okumamış olanlara haksızlık olmaması için fazla detaya giremedim ama her kitap bir diğerinden daha da merak uyandirici ve sürükleyici olmuş bir sonraki sayfa ne olacak heyecani içindeyim özellikle mavi battaniyeden ne cikacak onu sabirsizlikla bekledim açıkcası.Uzun lafın kısası yin heyecan ve macera eşiğimizi zorlayan ,akıcı ve sürükleyici bir kitap daha bizlerle buluşmuş oldu
Ve serinin 3. kitabı “KAN 13 VAKTİ” de bitti…

2. kitabında kaldığı yerden bomba gibi devam ediyor 3. kitabımız :) yine soluksuz, yine ful heyecanla okudum ….

Lin Tanzanya adasında Tıp eğitimini bitirmiş ve mezun olmuştur.
Orada herkesten uzak, kimliği gizli olarak mutlu yaşamak isterken yine olaylar peşini bırakmaz…

Bir yandan iki kabile arası savaş son hız sürerken, diğer yandan bu kabileler Lin’in kanının peşindedir.

Lin, güvendiği ve yakın dostlu olarak gördüğü Norman’ın ihaneti sonrası yıkılır ve Tanzanya dan kimseyle vedalaşmadan ayrılır….

Sadık dostu, hayatını kurtardığı kurdu Haydut ve sevdiği karavanı LO ile yine yollara düşmüştür…

Doğduğu topraklara Dunedin şehrine gitmeye ve oraya yerleşmeye karar verir…

Şehre geldiğinde önce kendisine geniş arazisi olan ve okyanusa bakan yeni bir ev alır ( aslında şato desem daha doğru)
Herkes o şato da kalmaması, oranın tehlikeli olduğunu ve oradan hemen ayrılması gerektiğini söyler…
Satın aldığı şato da ki güvenlikçi yaşlı ama gizemli adam hakkında herkes kendisini uyarsa da, Lin buna kulak asmaz…
Kendisini neler beklediğinden habersiz evine yerleşir…

Yaşadığını bilen iki yakın dostu Stella ve Gerard’ın yardımı ile Şehir deki Halk Hastanesinde çalışmaya başlar. Tek istediği kendi maorili halkına yardım etmek ve onları kalkındırmaktır.

Sakin ve huzurla yaşayacağını düşünen Lin için asıl olaylar şimdi başlayacaktır :)

Yazarımız yapmış yine yapacağını, her bir kitap diğerinden iyi…
Her kitabında yeni bir olay, yeni bir heyecan…
O kadar ki “şimdi ne olacak” diye hop oturup hop kalkıyorsunuz :)

Yazılacak çok şey var ancak, kitapları okumayanlar için açık vermek istemiyorum…

Her bir kitabın finali bomba diyorum ya :) bu kitabın finali tam ultra bomba oldu :)
Ya konu öyle bir yere geldi ki, öyle bir yere bağladı ki yazarımız “yok artık” oldum :)

4. kitabım gelir gelmez hemen başlayacağım…

Çok çok severek okuyorum seriyi…
Herkese tavsiye ediyorum :)
Sevgili Tülin Baturu Ocak-Fantastik Yazar yüreğine – kalemine sağlık :) devamı için sabırsızlanıyorum…

Kocaman 13 ve maorili çığlı mı duydunuz mu :) :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Tülin Baturu Ocak
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 13 okur beğendi.
  • 55 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 36 okur okuyacak.