V. Metin Türkoğlu

V. Metin Türkoğlu

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
21
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
91 syf.
Tarih Okumanın Farklı Yolları, kitabın adı ve içeriği hakkında pek bağlantı kuramadığım 91 sayfalık küçük bir kitap. Yazarla ilgili herhangi bir açıklama olmaması şaşırtıcı.Kızılderili ile Türk bağlantısı üzerinde dururken tek taraflı bakmaya çalışmış. Yüzeysel bir değerlendirme olduğunu düşünüyorum. Kaynakları yetersiz. Türk nedir? diye bir başlık içerisinden Gök-Türk kelimesinin yanlış okunduğu, Tuğluk Uruğu üzerinden Polonya'da kullanılan sembollerin Türk sembolleri ile bağlantısına, hızlı bir şekilde Türk piramitinden Altın Elbiseli Adam'a, Dünya haritasının yanlışlığından Göbeklitepe uzanan (jet hızlıyla) birbiriyle bağlantı kurmada sıkıntı olan bir çalışma olarak gördüm. Evet bahsettiği şeylerin doğruluğu açık ancak kaynaklar neden bu kadar az? Neden bu kaynaklar arasında herhangi bir Türk akademisyen yok? wikipedia üzerinden bu kadar ilerlemiş anlam veremedim.
Yazarın notu kısmı var; ilginç olarak 2000 yılında henüz modern bir cihazın bulunmadığı için PTT'nin 146 nolu telefon hattından internete bağlanarak indirdiği 1,44 megabaytlık görseller diye bi açıklaması var. Kitap 2019'un Temmuz ayında yayımlanmış. Hayır indirdiğin görselin yeni kayıtlarını bulamadı mı? ya da uğraşmak mı istemedi? bu resimler mi kaldırıldı nedir?
Okudum ne öğrendim diye sorduğumda cevap veremediğim kitaplardan biri. Verdiği bilgilerin neredeyse hepsini daha önce okuduğum öğrendiğim bilgiler olduğu için tatmin etmedi.
Tavsiye eder miyim sorusunu sordum kendime, sanırım hayır.
Kanaat not: 4/10

Yazarın biyografisi

Adı:
V. Metin Türkoğlu
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.