Vahit Taha Kurutlu

Vahit Taha Kurutlu

Yazar
8.8/10
9 Kişi
·
14
Okunma
·
6
Beğeni
·
461
Gösterim
Adı:
Vahit Taha Kurutlu
Unvan:
Türk Tarihçi ve Yazar
“...unutmak imkânsız fakat alışmak da büyük nimet. Ya hiç alışamasaydık?”
Vahit Taha Kurutlu
Sayfa 121 - Vadi Yayınları
“Şehir içindekilerle anlam buluyor. İnsanın sevdikleri, dostları nerdeyse hasretini çektiği şehir de orasıdır...”
Vahit Taha Kurutlu
Sayfa 29 - Vadi Yayınları
“...Sadece kendini mi âşık zannediyorsun ? Sadece sen mi yaşıyorsun yangınların en büyüğünü ? Aşk mahcup bir duygudur, dile düşerse utanır. Aşkı utandırmamak gerek. Sabredeceksin. Sabır surdur, sur yıkılırsa kale de yıkılır...”
Vahit Taha Kurutlu
Sayfa 119 - Vadi Yayınları
Halihazırda Taha Kurutlu'nun ikinci kitabı olan "Yemen'imde Aşk Var" romanı; Tarih bölümü mezunu bir polis olup, mesleğini fazlaca sevemeyen, asıl tutkusu tarih, araştırma yönünde olan Aziz'e, Aziz'i büyüten Mahir ağabeyinin marifetiyle, tam Aziz'in isteyeceği kıvamda bir görev verilmesiyle başlar. Mahir ağabeyi tarafından bu görev hem Aziz'i mesleğine bağlaması hemde Aziz'in kendi geçmişini öğrenebilmesini sağlamak için ayarlanmıştır. Nitekim görev başlangıçtaki amaçlarının yanında Aziz'in hayatına Muhammed Hakkı'nın hayat öyküsüyle beraber Ayşe'yi de katacaktır. Muhammed Hakkı'nın Kiçiviranlı Ahmet, Zenci Musa, Fahrettin Paşa ile kesişen Yemen hatırlarının yanı sıra Ruhsar'a olan hasreti ile Zehra hemşireyle yeni bir hayata adım atmasına kadar içerisinde tarihi, aşkı, hüznü barındıran öyküsü Aziz'in tarih tutkusu eşliğinde anlatılmakta. İslam coğrafyasının zorlu yıllarında birbirine sevdalı iki genç; Ruhsar ve Muhammed Hakkı'yı ayıran Yemen topraklarında nesiller sonra yeşeren Aziz ve Ayşe aşkını bu romanda okuyabileceksiniz. Otuzlu yaşlarına yeni adım atan yazar Taha Kurutlu ikinci romanında tarih mezunu bir senarist oluşunun etkisini olayları ve mekanları tasarlama başarısıyla göstermiş. Yazarın genç oluşu, kuvvetli kaleminden çıkacak yeni eserler için biz okurları da heyecan ve memnuniyete sevk ediyor. İyi okumalar...
Ve bir harika kitabın daha sonuna geldim, yazar öyle güzel yazmış ki tarihçi olduğunu net bir şekilde belli etmiş kalemi gerçekten harikaydı akıcı bir kitap ve sizi içine çekiyor okuyun şiddetle tavsiyemdir, hicaz-yemen cephesi romanıydı ve kitap gerçek bir hikâyeden mülhem yazılmış.Yemen'de şehit olmuş ve geri dönememiş kahraman askerlerimizin mekanları cennet olsun.

Yazarın biyografisi

Adı:
Vahit Taha Kurutlu
Unvan:
Türk Tarihçi ve Yazar

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 14 okur okudu.
  • 9 okur okuyacak.