Vapur Dergisi

Vapur Dergisi

Dergi
6.9/10
22 Kişi
·
58
Okunma
·
0
Beğeni
·
20
Gösterim
Adı:
Vapur Dergisi
Doğum:
Aralık 2017
Ölüm:
Eylül 2018
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Daha önce Kafkaokur Dergisine övgü dolu bir inceleme yaptığım için herkesten özür dilerim! Dergiyle tanışmam Nilgün Marmara sayısı ile olmuştu. Ondan sonra 2 kez daha şans verdim ve olmadı. Nilgün Marmara'nın güzelligi, intihar eden yazarlar için ayrılmış kısım benim için dergiyi göklere çıkarmama yetmişti. Ancak daha sonraki 2 sayı bomboş geldi ve bir süre dergilere küstüm. Bu dergi ile tanışmam ise kitapyurdundan 35 tl üzeri alışveriş yaptığımdan dolayı sepet fırsatlarında bu derginin 1 tlye gelecegini görmem ile oldu. Zaten çok yeni bir dergiymiş fiyatı da çok uygun olunca denemeye deger dedim ve iyi ki denemişim. Kitapyurdundan alışveriş yapan arkadaslar mutlaka sans verin bu güzel dergiye. Dergide sevmediğim ve okumadan geçtiğim tek kısım Futbol köşesiydi ki 1 sayfa yer vermişler sadece. Onun dışında içerik olarak beğendiğim bir dergi oldu. Özellikle Cemal Süreya Neden Ağladı ? köşesinde o kadar duygulandım ki.. Bundan size de bahsetmek istiyorum o yüzden. 2. Yenicilerin pek sevilmediği bir dönemde yayınevlerinin yeni yeni basmaya başladığı 2. Yenici Şairlerin kitaplarının arasında bir türlü Cemal Süreya'ya yer verilmez. Bir gün Cemal Bey'in arkadaşı yayınevi açar ve toplandıkları bir gece Cemal der senin Üvercinka'yı basalım mı biz? Bunun üzerine Cemal Süreya masadaki diğer arkadaşına dönüp "Görüyor musun Tevfik, hiç olmazsa bu çocuklar seviyor beni." diye ağlamaya başlar. Bir ülkenin, bir edebiyat çevresinin bu denli güzel bir şaire bu duyguları yaşatması nasıl mümkün olabilir? Ah, Cemal Süreya umarım mezarında rahat uyuyorsundur şimdi o kadar çok seviliyorsun ki..
Ben gibi, çok fazla dergi var hangi birini takip edeyim deyip hiç birini takip edemeyen biriyseniz bu dergi yayın hayatına yeni başlamış. Aralıkta ilk sayısı çıktı. Güzel de dergi, okunuyor eğlenceli kitap tanıtımları vs. Baştan başlayıp rahatça takip etmek için güzel bir fırsat diye düşünüyorum.
Dolu, güzel bir dergi olmuş, herkese teşekkürler. İlk sayıda Ahmet Ümit anlatılmış, değerli kişilere ve konulara değinilmiş. Takip edilesi dergi...
Yayın hayatına yeni başlayan güzel bir edebiyat dergisi. Kitap yurdu ile anlaşması ayrıca mükemmel bir lezzet olmuş. içerik de çok iyi. Her ay almayı düşündüğüm dergi listesine dahil oldu şimdiden.
Bir önceki sayıya nazaran daha iyi görselleştirilmiş ama yine yetersiz buldum. Virginia Woolf a ayrılan sayfaları sevdim.İhsan Sezal a ait şiiri beğendim.
Altı çizilesi bir çok cümle... ezberlenesi kelimeler... okuma listesine eklenmelik bir çok kitap... hepsi ve daha fazlası için okumalısınız. Ünlü yazarlarımız ile oturup kahve içer gibi okunan bir dergi... Harika bir sayı daha.
Hediye olarak gelmeseydi belki de tanışamayacaktım ama artık takip etmeyi düşünüyorum. Güzel bir dergi. Yolun açık olsun Vapur... Yakında yeniden karşılaşmak üzere...
İlk sayı için yeterince zayıf bir dergi olmuş. Sponsorluğunu bir kitap satım sitesinin yaptığını düşünüyorum. Çünkü dergi orada belli okurlara hediye ediliyor. Bunlardan biriyim ben de. Derginin iç tasarımını ve görsellerini yetersiz buluyorum. Reklam sayfalarının azaltılması gerektiğini düşünüyorum.
Derginin görsel tasarımlarını malesef ki beğenmiyorum. Bu konuda da geliştirme yapacaklarını sanmıyorum. Tek düze bir tasarımları var. Ayrıca içerisi reklam dolu bir dergi kültür sanat ya da edebiyat başlıkları altında bir dergi olmamalı. Bu ay yazarlar takvimi verdiler. Mine Söğütün olduğu sayfayı sevdim. Sorular çok yerinde cevaplar çok zekice.
ben vapur dergisini hala daha yetersiz bulanlardanım. Görselleri cok zayıf ve benzer konular işleniyor. Derginin içerisindeki reklamlarda malesef çok itici.

Yazarın biyografisi

Adı:
Vapur Dergisi
Doğum:
Aralık 2017
Ölüm:
Eylül 2018

Yazar istatistikleri

  • 58 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 16 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.