Zelal Edin

Zelal Edin

Tasarımcı
6.7/10
24 Kişi
·
27
Okunma
·
0
Beğeni
·
30
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
400 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Berin Karapınar'ın muhteşem bir kitabı daha. Yüreğime Doğ'dan tanıdığımız Polat'ın ve Henna'nın hikayesi anlatılıyor.
Polat bir Türk polisi ve Henna ile evlenmek zorunda kalır ama onu başlarda hiç umursamaz sonra işler maalesef değişir.
Henna da ailesinin özellikle annesinin baskısından kurtulmak için Polat la birlikte olduklarına dair yalan atar ve onunla evlenip Boran ve Simay ile Türkiye'ye gelir hayatını baştan yaratmak için. Yoksa yaşlı bir adamın dördüncü eşi olacaktı.
Güzel ve hoş bir hikayeydi tabi ki Beni özle olur mu gibi değil. Yazarın o kitabı en çok beğendiğim kitabıdır.
İyi okumalar....
304 syf.
·Beğendi·7/10
İkinci kitap birinciye göre biraz daha aksiyonluydu. Ve bu kitapta Buğra ile Yağmur baş kahramanlardan çıkmışlar bence. Emir ile Didem'in çocuk istemeleri ve Didem'in sorunlu hamileliği. Yağmur'un kardeşi Melisa ile Savaş'ın aşkı da anlatılıyor. Melisa'nın babası evliliklerine karşı çıkıyor ve Savaş'ın sırrı ortaya çıkıyor. Savaş'ın eski sevgilisi işleri karıştırıyor. Buğra'nın şirkette aldığı yanlış kararlar davar tabi vs vs. İyi okumalar.
496 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Sinem İşler yine muhteşem bir kitap yazmış arkadaşlar... Kitap çıktığı gibi aldım. En kısa zamanda yeni kitabı bekliyorum. Komik, eğlenceli ve aşk kokan bir kitap..
Konusuna gelince;
Asena anne annesinin ve annesinin onu İGAP adı altında sıkı olarak yetiştirmeleri sonucu bunalır ve babasının yardımı ile öğrenci değiştirme programı ile dünyaya açılır.
Ve burada yanında kaldığı aileye kendini çok sevdirir ve özellikle erkeklerin gözdesi olur. O kadar masum yetiştirilmiştir ki hiç bir erkekle şimdiye kadar çıkmamıştır, muhteşem yemek yapar, espirili , çocuklarla çok iyi anlaşır ve çok eğlencelidir. Kitabı okurken gülmekten kırılacağınız yerler çok fazla...
Asena'yı gözüne kestirenler arasında Gabriel'de vardır ama Asena hakkında öğrendikleirnden sonra onunla evlenmeden yaklaşamayacağını anlayan Gabriel uzak durmaya karar verir ama kalbi söz dinlemez. Asena da Gabriel'e aşık olur ama onunla olamayacağını bildiği için ondan uzak kalmaya çalışır.
Yetişme şeklinden dolayı herkesi hayrete düşüren Asena ile Türk geleneklerini öğrendikçe ne yapacağını şaşıran Gabriel ile muhteşem bir romantik komedi sizleri bekliyor.
Kitaba puanım 10 üzerinden 11 arkadaşlar....
İyi okumalar. Ama mutlaka okuyun.....
400 syf.
·5/10
Diğer kitaptan sonra bu kitabında ismi meraklandırıcı olduğu için aldım. Henna ve Polat'ın hikayesini beklemiyordum. Daha farklı bir kurgu beklerken yine arapları içeren bir kitap okumak güzeldi. Çok fazla arap kültürü ile ilgili bölümler yok. Kurgu öncelikle zorunlu bir evlilik ile başlarken yavaş yavaş başlayan bir aşk ve Henna'nın hastalığı beni etkiledi. En üzüldüğüm, etkilendiğim kısım ise Henna'nın tedavisi için herşeyi yapması ve bunu Henna'dan saklamasını çok taktir ettim. Çok etkileyici bir kurguydu. Akıcı bir dili var. Okumanızı tavsiye ederim
400 syf.
·9 günde·9/10
Yüreğime Doğ kitabının devam niteliğinde ama tek de okunabilen bu kitap da gayet akıcı ve güzeldi. Hatta içinde yazarın ikinci kitabı ve benim favorim olan Beni Özle Olur mu? Kitabından da esintiler olması çok güzeldi. Kitabın adından da anlaşılacağı üzere Çok eşlilik kültüründen ve dolayısıyla baskıcı ailesinden kaçmak isteyen Kuveyt 'li Henna ile arkadaşları ile Kuveyt 'de gezmeye giden polis Polat ile 1 TL mehir karşılığında evlilik yapmak zorunda kalmalarının hikayesini anlatıyor. Hikaye böyle başlıyor ama, bir annenin evladı için kendi canından vazgecmesini, dostluğu, aile içi birlik ve beraberliği , paranın karşılayamayacağı sevgiyi, sadakati çok güzel anlatan bir konu akışı vardı. Kitabın sonuna doğru olması gerekenin olması beni her zaman mutlu ediyor. Sanırım bir sonraki kitabı Nebi ile ilgili olacak gibi bir izlenime kapıldım. Ve yine sanırım bu defa romantik komedi olacak gibi görünüyor, neden mi? Çünkü Kuveyt 'li Nebi ile Laz kızı Sevim 'in başka bir türde hikayesini düşünemiyorum .
302 syf.
·5 günde·10/10
Merhaba :) Kitap okumamı sağlayan kitapla devam etmek istiyorum. Kitap okumayı bana sevdiren serinin kitabın 2. kitabının sayfa sayısının ilk kitaba göre az olması beni üzmüştü.
Kitap hakkında konuşursak gerçekten güzel bir kitaptı. 3 günde bitirmiştim. 2. kitap 1. kitaba göre biraz daha az aksiyonluydu. 1. kitabın hakkını yiyemeyeceğim :) Gece meraktan uyumadığım saatler olmuştu.
Yazar hakkında konuşmak gerekirse gerçekten aşırı tatlı bir yazar. Hiç mesajlarıma cevap vermemezlik yapmadı. Alçak gönüllülüğü ile gönlümü fethetti :))
Genel olarak yaptığım yaş sınırında bu sefer her yaş grubu okuyabilir diyorum ve sizi büyülü dünyasına bırakıyorum...
400 syf.
·Puan vermedi
Sosyal platformdan okumuştum. Yine okudum. Nasip olursa yine okuyacağım. Okumaktan bıkmayacağım bir kitap. Evlendiği gün 1 lira mehir biçim daha sonrasında karısı için varını yoğunu harcayan gerçekten aşık bir adamın ve bu aşkı sonuna kadar hakeden aşık bir kadının hikayesi.
496 syf.
·6 günde·10/10
En sevdiğim yazarlar kategorisinde en üst sıralara bu kitapla kalıcı olarak yerleşen muhteşem bir yazar. Kahkahalar ile okudukça kalemine bir kez daha hayran kaldım. Tam bir Türk kızına yakışır komik mi komik maceraları ile abartısız bir anlatımla okumaktan büyük keyif aldım. Naime Sultan 'a bayıldım. Asena'nın Gabriel 'i Türkçe öğreneceğim diye maymun etmesi fazlasıyla komik ve eğlenceliydi. Asla kişiliğinden ve örf, adetlerinden taviz vermeyen Asena , tam bir Türk kızı ama anneannesinin kendi kurallarına göre yetiştirdiği bir Türk kızı hikayemizin baş kahramanıydı . Olay akışı gereği geçen espriler hele tam kahkahalık. Argo ve vıcık vıcık aşk sahneleri olmadan yazılmış olması klişe benzerlerini geride bıraktığı gibi bence her yaş kesiminin de rahatlıkla okuyabileceği enfes bir kitaptı.
304 syf.
·8/10
"Yağmur, babasının son isteği üzerine Buğra ile evlenip mutlu bir hayata adım atar. Yaşananlardan sonra, çift ortak bir kararla İzmir’e yerleşmeye karar verir. Genç kadın, kendisini koca şehirde yapayalnız hissederken, en yakın dostu Didem’in İzmir’e gelmesiyle her şey değişir.
Didem’in bebek beklediğini öğrenen Yağmur çok sevinir ama yeni evli arkadaşı mutlu değildir ve bu durum en çok bebeğin babası Emir’i çok üzer.
Annesiyle babasının iş nedeniyle yurtdışına çıkmasını fırsat bilen Melisa, zamanını sözlüsü Savaş ile geçirmeye karar verir.
Evlilik teklifi aldığını babasından sır gibi saklayan genç kızı, kötü bir sürpriz beklemektedir."
Benim için 8 puanlık bir kitaptı.
496 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
@parolayayinlari dan çıkmış, @mine_selen kaleminden #igap bu aralar okuduğum en eğlenceli kitaptı. İGAP diye kitap adı mi olur demeden size hemen açılımını yazıyorum: İdeal Gelin Adayı Projesi . Hayattaki bütün gayesi kendince uygun bulduğu gencleri evlendirmek olan bir anneanne, bundan nasibini alan kızı ve torununu konu alan komik bir hikaye... Ama bu üç kuşak kadından anneanne bildiğiniz gibi değil. Evlilik ve erkekler üzerine ne taktikler, ne kurallar, ne adetler...Aman Allah'ım Aslında bu konular biz kadınlar arasında hep konuştuğumuz, bazen yakındığımız, kısacası alışık olduğumuz şeyler olduğu için yazarın gündelik ağızla yazdığı satırlar hiç yabancı gelmedi. Hele ki torunun ideal koca bulma çabalarından kaçarak Amerika'ya gidipte orada Gabriel'e aşık olması tamamen kitabı hareketlendiren bölümlerden biri. Yabancıların gözünden Türklerin gelenekleri, kadın erkek ilişkilerine bakış açıları, yaşam tarzları çok iyi analiz edilerek kaleme alınmış. Tabi aynı zamanda Türk ve kız babası olarak durumun kabul edilmesi de ayrı bir gözlem. Ama itiraf etmeliyim ki Asena'nin Gabriel'e aşık olduğunu babasına anlattığı ve ondan onay beklediği satırları okurken çok duygulandım. Baba kız arasındaki konuşma beni en etkileyen sahne oldu. Buranın dışında her açtığım sayfada sürekli bir tebessüm ve sesli kahkaha eşlik etti bana. Açıkçası yazarla tanışma kitabımdı. Daha önce kitaplarini görmüş olmama rağmen hiç okumamiştim. Ama şimdi iyi ki yaza denk geldi diyorum. Sanırım kitabın devamı da gelecek. Ben onu beklerken siz de bunu okumayı unutmayın. Bol kahkahali bir hafta geçirmeniz dileğiyle...sevgiler

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 27 okur okudu.
  • 29 okur okuyacak.