1000Kitap Logosu
Ö.Yücel Ulukanoğlu
Ö.Yücel Ulukanoğlu
Ö.Yücel Ulukanoğlu
TAKİP ET
Ö.Yücel Ulukanoğlu
@yclulukanoglu
Öd Tengri aşar kişi oglı köp ölgeli törümiş 𐰢𐰇𐰤𐰏𐰚𐰀∶𐱅𐰭𐰼𐰃𐰘𐰤∶𐰚𐰇𐰲𐰓𐰼
Türkiye
Erkek
114 okur puanı
26 Eki 2018 tarihinde katıldı.
527
Kitap
12
İnceleme
383
Alıntı
262
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Ö.Yücel Ulukanoğlu
bir yorumu yanıtladı.
🍁 Selam sana hücrelerde benzi solan genç! Selam sana ey yılları heba olan genç! İstikbalim gitti diye yaslanma sakın! İstikbalin değil ruhun Tanrı'ya yakın! 🍁 |Hüseyin Nihal Atsız|
6
478
Aلi
Tanrı değil Allah ALLAH.
10
1
10 YANITIN TAMAMINI GÖSTER
Ö.Yücel Ulukanoğlu
Ben Türkçe yazılmış bir sözcük için mi dur olmaz arapça yazman lazımdı diye mi destek olacağım.Ben Atalarımı es geçip sana mı destek olacağım Tanrı Tengriden türer Orhun Abidelerine bakabilirsin.Kaynak olarakta Ahmet Taşağıl ve Bahaeddin Ögel kitaplarına bakabilirsin.
Ö.Yücel Ulukanoğlu
yorumladı.
Gölge
bir alıntı ekledi.
Türk'ün Türk'ten baska dostu yoktur
Derler ki Türk'ün Türk'ten baska dostu yoktur. Müslüman, Müslümanın kardeşidir. Dogrudur. Ama dogru olan bir sey daha vardir ki o da en büyuk düsmanların yine kendi içimizde olduğudur.
Beyazıt Akman
Sayfa 523 - Kopernik
6
Ö.Yücel Ulukanoğlu
Birisi kan kardeşliği birisi inanç kardeşliği birbirine karışmaması lazım. Bir gün Pîr Ahmet Yesevî Hazretleri’ne sormuşlar: * Müslüman mısın? * Elhamdülillah Türk’üm ve Müslüman’ım demiş. * Neden Türklüğü katıyorsun, Biz dinini soruyoruz demişler. Bir gün Pîr Ahmet Yesevî Hazretleri’ne sormuşlar: * Müslüman mısın? * Elhamdülillah Türk’üm ve Müslüman’ım demiş. * Neden Türklüğü katıyorsun, Biz dinini soruyoruz demişler. * Din seçim, Türklük kaderdir demiş. * Din seçim, Türklük kaderdir demiş.
1
Ö.Yücel Ulukanoğlu
yorumladı.
Şu an tek ihtiyacım olan şey güzel havada akşamüstü deniz kenarında bir sandalyede geriye yaslanıp saatlerce dalgaları dinlemek. Ve oradan biraz nefes alıp kafasını dinlemiş bir insan olarak kalkıp evime gelmek. Her şeyi bir kenara bırakıp biraz nefes almaya çok ihtiyacımız var.
16
Ö.Yücel Ulukanoğlu
Tek ihtiyacım zannedersem.
1