Hıdır Kişisel Gelişiyor

7,2/10  (32 Oy) · 
117 okunma  · 
13 beğeni  · 
1.161 gösterim
Dünyada İlk Kez Kitap İade Garantisi
Ahmet Şerin İzgören'in kitaplarından herhangi birini okudunuz ve beğenmediyseniz, iade edebilir ve ödediğiniz ücreti yayınevimizden geri alabilirsiniz

Zamanında okusam bugün Irak'a, Afganistan'a girmemiştik. Hayat felsefem değişti.
George W. Bush

Kitabın yankısı buraya kadar geldi. Hayat felsefemiz değişti.
Aristo (Bir grup felsefeci adına; Socrates, Demiclotes vs.)

Nice kitap okudum, Nice hikâye dinledim, Nice yer dolaştım. Hiçbir şey hayat felsefemi bu denli değştirmedi. Nice insanınokumasını diliyorum.
Nietzsche

Zekeriyaköy'deki 30 villamın aidatını, içinde oturmuyorum diye ödemiyordum. Okur okumaz ödemeye başladım. bu arada hayat felsefem değişti.
Eski Bi Başbakan

Biz Amerikalılar dünyada öyle bir pazarlama ağı kurduk ki burada osursak ülkenizde gök gürültüsü oluyor. Her şeyimize hayransınız. Oysa bu kitap içerik, bilgi açısından müthiş, bizim osuruklarımızdan da öte. Yazdıklarımı gözden deçireceğim. En iyi 7 arabamı en kısa zamanda modifiye ettireceğim. hayat felsefem değişti.
Stephan Covey

Şef, bizi kitaba gene malzeme yapmışsın. Yalnız modifiye olayını tuttum. Güzel gözlerinden öperim Hayat felsefem değişti.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2006
 • Sayfa Sayısı:
  169
 • ISBN:
  9789756093191
 • Yayınevi:
  Elma Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Muharrem Armağan 
 10 May 00:57, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Ahmet Şerif izgörende bana her zaman samimi gelen bir dil vardır gerek kitaplarında gerek seminerlerinde. Bu kitabında da kişisel gelişim adıyla ülkemizin nasıl değiştiğini insanımızın nasıl batılılaşmaya başladığını eleştirisel bir dille anlatmış yazarımız. Çeşit çeşit kişisel gelişim kitaplarından örnekler vererek bir çoğunun aslında birbirinin kopyası olduğunu ve aslında o kitapları yazan yazarları incelediğimizde aslında kitapta anlattıkları hayatı kendileri yaşayamazken bizlere nasıl yaşatacağını eleştirmiş özellikle Robin Sharma (ferrasini satan bilge kitabının yazarı) hakkında söylediklerine hak vermemek elde değil. Kitabın bir yerinde de dediği gibi : " Hiçbir şey üretemiyorsan, al hanımı, çocuğu git Çocuk Esirgeme Yuvalarına, bir şeyler anlat onlara, kitap oku. Senin benim gibi adamlar, saat markası, 100 metre kare daha büyük ev, yeni arabayla mutlu olmazlar. Senin için en büyük kişisel gelişim orada yanağına konacak bir öpücük. Ürettiğinin sonucunu bir hayır duasıyla orada alırsın. Öteki koşturmacanın sonu yok be Hıdırım."
Son olarak kişisel gelişimden çok toplumsal gelişmeyi anlatan ülkemizin aslının kişisellik özentisi batıdan aldığını aslında bizim birbirimize kenetlenerek bugünlere geldiğimizi ve bundan sonra ülke olarak kalkınmak istiyorsak yine birbirimize kenetlenmemiz gerektiğini anlatmış Ahmet Şerif izgören mutlaka okunması gereken kitaplardan bence

Yasemin Yavuz 
02 Ara 2015, Kitabı okudu, 10/10 puan

Önce kendim okuyup sonrasında da 15 yaşındaki sevgili kardeşime okuması için önerdiğim güzel bir kitap. Akıcı. Anlatımı, anlaması kolay. Hikaye zaten güzel. Gerçekten bizi anlatan içimizden biri.

Burak Denizli 
26 Şub 22:33, Kitabı okudu, 9/10 puan

Kitabı elime ilk aldığım andan itibaren kısa bir süre içerisinde bitirdim. Oldukça sürükleyici ve eğlenceli bir kitap. Yabancı yazarların yazmış olduğu kişisel gelişim kitapları genellikle kendi kültürlerine göre yazılıyor. Onların yaşam standartları örnek alınıyor. Kitapta örnek verilen karakterlerde hep yabancılar. Bu sebepten ötürü bizim kültürümüzü tam olarak yansıtmıyor ve bizim ihtiyaçlarımızı tam olarak karşılamıyor. Konu kitapta çok güzel olarak işlenmiş.

Gerçekten Türkler için yazılmış nokta atışları olan bir kitap, kişisel gelişim kitaplarında yaşadığınız ülkedeki gelenekler ve alışkanlıkların çok önemli olduğunu, yabancı yazarların da bu konuda çok güzel kitapları olmasına rağmen bizim için çok fazla anlam ifade etmediğini düşünüyorum. Ahmet Şerif İzgören Türkleri çok iyi tahlil etmiş ve harika bir kitap yazmış.

hakan akbaş 
16 Şub 2015, Kitabı okudu, 4/10 puan

yabancı yazarların kişisel gelişim kitaplarına yönelik eleştirel bir bakış açısıyla yazılmış mizahi komik bir kitap :)

Kitaptan 13 Alıntı

Aysel 
15 Şub 15:02, Kitabı okudu, 6/10 puan

Aslında televizyonların gösterdikleri değil, insanların seyretmek istedikleri korkunç. Üç dakikada bir, bir kadına tecavüz edilen bir ülkenin ihraç ettiği yaşam biçimi korkunç. Kendi paçanı kurtar, fırtınada komşunun evini yağmala. Kocaeli depreminde beline kiriş devrildiği için kıpırdayamayan kadına tecavüz eden, bozuk telaffuzlu üç adamı bu sistem yarattı. O itler, karanlıkta, okudukları gazetenin arka sayfasında, sağ üst köşedeki mankeni gördüklerini sandılar; TV’deki programda yine sevgilisinden ayrılmış mankeni gördüklerini sandılar; hiç dedelerinin, ninelerinin boşlukta uğuldayan “Komşun açken, tok yatma!” sesini duymadı o sapıklar; 900’lü hatlardaki kadınların şuh sesini duydular. O kadını hiçbir psikiyatristin sözleri tedavi edemez Hıdır. Hiçbir gazetecinin lüks lokantalarda ücretsiz yiyip içirdiği, karşılığında anlattığı yemeklerden o kadın artık tat alamaz.

Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgörenHıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören
Aysel 
14 Şub 15:27, Kitabı okudu, 6/10 puan

– Her şey, her zaman göründüğü gibi değildir. Bazen, işler istediğimiz gibi sonuçlanmadığında, aslında bizim başımıza gelen tam da budur işte. Eğer inanıyorsanız, yapmanız gereken şey sadece, her sonucun her zaman sizin lehinize olduğuna güvenmektir. Bunun böyle olduğunu, ancak belirli bir zaman sonra öğrenebilecek olsanız bile...

Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgörenHıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören
Aysel 
14 Şub 15:24, Kitabı okudu, 6/10 puan

Bir anda Greene’in İktidar kitabını hatırladı. Ne diyordu, “Düşmanlarınız gerçek düşüncelerinizi zamanı gelinceye dek bilmesinler. Machiavelli’nin iktidar oyununu oynayın.”

Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgörenHıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören
Aysel 
15 Şub 14:59, Kitabı okudu, 6/10 puan

Robin Sharma kitapta bilgeliği, dış görünüşün o denli de önemli olmadığını falan anlatıyordu; ama röportajda kolundaki saatin servet ettiğini fark etmişti. Bir de saçının döküldüğü belli olmasın diye kafayı tamamen kazıtmıştı. “Hani nerede kaldı doğu felsefesi, hep imaj kardeşim” diye düşündü.

Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgörenHıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören
Muharrem Armağan 
10 May 01:09, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 9/10 puan

Senin benim gibi adamlar, saat markası, 100 metre kare daha büyük ev, yeni arabayla mutlu olmazlar. Senin için en büyük kişisel gelişim orada yanağına konacak bir öpücük. Ürettiğinin sonucunu bir hayır duasıyla orada alırsın. Öteki koşturmacanın sonu yok be Hıdırım.

Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgörenHıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören
Aysel 
 14 Şub 15:25, Kitabı okudu, 6/10 puan

- Şahinleri eğitirken önce gözlerini diker ve aç bırakırlar. İsyankâr hayvan boyun eğmeye başlar, sonra istediklerini yaptırırlar.

– ...

– Bence gözlerimizi diktiler, sıra aç bırakmaya geldi. Aç bırakmayı yemek anlamında söylemiyorum.

Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgörenHıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören
Muharrem Armağan 
10 May 01:07, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 9/10 puan

Bak yanına ben oturdum. Bildiğim için sana tıp ve ilaç dünyasının % 1’ini anlattım. Gözüm kapalı bir fili tarif edecek kadar bilgiliyim. Yanına oturan hemşerin gümrükçü olsaydı, gümrüklerdeki pisliği anlatacaktı. Milletvekili olsa devlet yönetimindeki, hâkim olsa hukuktaki, iş adamı olsa iş hayatındaki, sporcu olsa spordaki, subay olsa ordudaki, öğretmen olsa eğitimdeki, gazeteci olsa basındakini... Sen hepsini böyle gözlerin fal taşı gibi dinleyecektin.

Hıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgörenHıdır Kişisel Gelişiyor, Ahmet Şerif İzgören
2 /