İslam Öncesi Mekke Dönemi ve Hz. Muhammed

7,7/10  (3 Oy) · 
28 okunma  · 
1 beğeni  · 
595 gösterim
Tarihe mal olmuş büyük şahsiyetlerin vermiş oldukları mücadeleleri anlayabilmek, onların hangi şartlar altında yetiştikleri, hangi ortamlarda çocukluk ve gençliklerinin geçtiği, bu ortamlar içerisindeki fonksiyonlarını ve inkılaplarını görüp değerlendirebilmek için, mücadele dönemlerinden önceki dönemi de çok iyi bilmek gerekir. Şüphesiz tarih içinde kendisine verilen görevi ifa etmesi bakımından insanların en büyüğü, en cesuru ve örnek alınacak şahsiyetlerin ilki, Allahın son peygamber olarak seçmiş olduğu Hz. Muhammeddir.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  94
 • ISBN:
  754730318
 • Yayınevi:
  Beyan Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ömer Nas 
15 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

tüm Müslüman kardeşlerim ve bacılarım için tavsiye edeceğim bir kitap. Bu kitabı okuduğunuzda emin olun İslam önce insanların yaşamlar hakkında daha bilgi almış olacaksınız

Kitaptan 5 Alıntı

Afra 
16 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hz. İbrahim'in hanımı Hacer'in çırpınışları günümüz kadınına örnek olmalı; o da Hacer gibi Allah için, O'nun davası için çırpınmalıdır.Hacer, bir çocuğa su bulmak için koşuyordu. Aslında bu bir semboldür.Günümüz anneleri de, İslam'a susamış insanlara tebliği ulaştıracak çocukları yetiştirsinler, İslam davalarında kocalarına yardımcı olsunlar.

Müslüman kadınımız, Hacer'i hatırlasın da, kabul ve çay sohbetlerinde öldürmesinler vakitlerini, çocuklarının eğitimine ayırsınlar saatlerini...

Hacer'leşip İsmail'ler yetiştirsinler kadınlarımız!

İslam Öncesi Mekke Dönemi ve Hz. Muhammed, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 56)İslam Öncesi Mekke Dönemi ve Hz. Muhammed, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 56)
Sümeyye K. 
31 Tem 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Hakimiyet kayıtsız, şartsız insanlarındır, her türlü ilahi kanuna karşıyız; din'le, ne devlet olur, ne de insanlar idare edilir" şeklinde mantık yürütürler ki , modern şirk budur!

İslam Öncesi Mekke Dönemi ve Hz. Muhammed, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 45)İslam Öncesi Mekke Dönemi ve Hz. Muhammed, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 45)
Sümeyye K. 
01 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Müslüman kadınımız, Hacer'i hatırlasın da, kabul ve çay sohbetlerinde öldürmesinler vakitlerini...
Hacer'leşip İsmail'ler yetiştirsinler kadınlarımız!

İslam Öncesi Mekke Dönemi ve Hz. Muhammed, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 52)İslam Öncesi Mekke Dönemi ve Hz. Muhammed, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 52)
Sümeyye K. 
01 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Allah için kurban kesmek israftır" diyen o zavallılar; et yemekten boyunları kalınlaşmış olan ağaları, idarecileri, ulu'l emr'leri beldelerini şereflendirince (!), yüzlerce koyun keserler ayaklarının altına!...

İslam Öncesi Mekke Dönemi ve Hz. Muhammed, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 53)İslam Öncesi Mekke Dönemi ve Hz. Muhammed, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 53)
Sümeyye K. 
01 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

O halde, nasıl yadedelim Hz.Peygamber
(s.a.v)'i?
Bir insanı yâdetmek, onun davasını, sevdiklerini, davranışlarını, onun hayat tarzını yâdetmekle olur!...

İslam Öncesi Mekke Dönemi ve Hz. Muhammed, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 64)İslam Öncesi Mekke Dönemi ve Hz. Muhammed, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 64)