Muz Sesleri Cep Boy

6,7/10  (39 Oy) · 
196 okunma  · 
19 beğeni  · 
1.187 gösterim
"Onu Ağustosta muz tarlalarına
götürecektim. Muz seslerini
dinleyecekti. Nasıl sevineceğini, hayret
edeceğini düşündükçe..."

Ece Temelkuran, kalplerin yağmalandığı yerden anlatıyor hikâyesini; Ortadoğu'dan. Bizden alıp döküntülerini iade ettikleri hikâyelerimizi geri almak için... Aşklarımızı, acılarımızı, haysiyetimizi... Yağmalandıkça kapattığın kalbini aç şimdi. Çünkü bu senin hikâyen. Sen de Ortadoğulusun!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2009
 • Sayfa Sayısı:
  360
 • ISBN:
  9789752899599
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Erhan 
04 Haz 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

Bu kitaba haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Beyrut'ta geçen farklı bir hikaye, biraz da şehrin etnik gruplarını ve kültürünü anlatıyor. Ece Temelkuran Beyrut'a hakim ve bence etkili bir yazar. Onun tarzı biraz farklı herkese hitap etmeyebilir ama bu kadar da olumsuz olmamalıydı yorumlar. Ben rahatlıkla bu kitabı beğendiğimi söyleyebilirim...

Burak Denizli 
26 Mar 08:43, Kitabı okudu, 2 günde, 6/10 puan

Biraz iteleye kakalaya bitirebildiğim bir roman sonuçata karar size ait. Yazarın ilk kitabı kitapta daha çok Beyruttan bahsediyor ve Beyrutu çok güzel tasvir etmiş. Beyrutun yakın tarihi bir ders kitabı gibi paylaşılmış bizlerle

Duru 
 03 May 12:03, Kitabı okudu, 10 günde, 7/10 puan

Ben bu kitabın daha ilk sayfalarında heyecanlanmaya başladım. Dr.Hamza'nın hikayesi kızına yazdığı mektup du beni en çok etkileyen. Yüreğim dayanmadı bir ara çok duygulandım, bazen çocukluk ve yoksulluk beni taaaaa içerimde bir yerlere götürdü. eskilerden sahneler koydu ekrana ve izletti. Ece Abla hep bunu yapıyor bana zaten. hep eskileri hatırlatıyor bana. anlattığı her hikayede benden birşeyer mutlaka serpiyor aralara. Hepimizin hikayeleri bunlar. Sonrası benim istediğim gibi değildi (pek güzel değildi benim için demek de Ece Abla'ya haksızlık olur) ama genel itibariyle güzel bir kitaptı.

Arzu Bozdemir 
16 May 10:27, Kitabı okudu, 5/10 puan

Ece Temelkuran'ın diğer kitaplarından sonra oluşan beklentiyi karşılamadığını düşünüyorum. Kişisel olarak iyi bir roman diyemem ama konusu itibariyle fikir edinmek isteyenler için bir başlangıç olabilir.

Sarı Sıcak 
29 Nis 2015, Kitabı okudu, 4/10 puan

kitap okurken edebi zevkten mahrum kalmak isteyenler için bulunmaz bir fırsat. (yanlış okumadınız)
kesinlikle popüler kültür ürünü bir yazar ve kısır kaleminden çıkmış bir roman. vaktinizi değerli görüyorsanız okumaya değecek bir roman olduğunu sanmıyorum.

Irem 
31 Mar 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Ece Temelkuran'ın kendine has üslubuyla anlattığı dağılan, yeniden kurulmaya çalışılan hayatlara dair hüzünlü,düşündürücü bir hikaye... Geçmişle gelecek arasındaki git geller biraz okuru yorsa da severek okuduğum bir Ece Temelkuran romanı daha.

blgn 
07 Eyl 15:49, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Ece temelkuran'ın ilk aşk romanı. oxford, paris, beyrut üçgeninde geçen romanını yazmak için, 9 ay beyrut'ta kaldı.
İlk defa elimde kalemimle, her yerini çize çize okuduğum roman. betimlemelerine, benim beş bin cümlede anlatabileceğim bi duyguyu, tek bir satırda anlatabilmesine bayıldığım..

Git Allah Aşkına, Ne biçim bi kitaptı, neydi bu?? Acaip çekici bi kapak, extra bi iç kapak (o da ayrı bi güzel) veeee berbat bi anlatım, bi dolu basım hatası, karışan isimler, sürekli atlayan olaylar; nihayetinde kandırılan okurlar...Tüm okuyanlara geçmiş olsun :))

Kitaptan 26 Alıntı

“Dilini bilmediğin bir yerde ağlamak fenadır. Çünkü seni, senin dilinde susturacak kimse yoktur.”

Muz Sesleri, Ece TemelkuranMuz Sesleri, Ece Temelkuran
elif dinç 
09 Nis 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

"İnsan çok yalnızken, bir tane daha kendinden doğuruyordu içinde, "korkma" desin diye..."

Muz Sesleri, Ece Temelkuran (Sayfa 8)Muz Sesleri, Ece Temelkuran (Sayfa 8)
Irem 
18 Kas 2014, Kitabı okudu, İnceledi, 7/10 puan

Kadınlara öyle şeyler yapıyoruz ki niye hala bizi koyunlarına aldıklarına her gün şaşırıyorum…

Muz Sesleri, Ece TemelkuranMuz Sesleri, Ece Temelkuran
Burak Denizli 
24 Mar 23:35, Kitabı okudu, İnceledi, 6/10 puan

Ne bu eski , sarı kazak oluyor üzerime , ne de bu siyah pantolon..Büsbütün başkasının hikayesini giyinmişim üzerime.Ben de artık rüzgarla alabora olan çakıl taşlarından biriyim .Şimdi bir hikaye anlatabilirim.
Toza dönebilirim

Muz Sesleri, Ece TemelkuranMuz Sesleri, Ece Temelkuran
Burak Denizli 
25 Mar 11:20, Kitabı okudu, İnceledi, 6/10 puan

“Sakın,” dedi kendine, “korkma.” Bir hafta önceydi, anlamıştı. İnsan çok yalnızken, bir tane daha kendinden doğuruyordu içinde, “Korkma,” desin diye..

Muz Sesleri, Ece TemelkuranMuz Sesleri, Ece Temelkuran
Duru 
02 May 10:47, Kitabı okudu, İnceledi, 7/10 puan

Kavganın tek bir kuralı vardır: Öfkesi daha büyük olan, eninde sonunda kazanır.

Muz Sesleri, Ece TemelkuranMuz Sesleri, Ece Temelkuran
Duru 
29 Nis 11:36, Kitabı okudu, İnceledi, 7/10 puan

Sakın bana uzaklardan pahalı oyuncaklar göndermeye kalkma! Çünkü uzak, zengin ülkelerden gönderilen hediyeler çok acıklıdır. Yoksul evlerin iyiden iyiye kolunu kanadını kırar böyle hediyeler. Evdeki her şeyden, hatta bazen herkesten daha kıymetli göründükleri için evdekilerin şavkını söndürüp kendi başlarına bir ışık yaratırlar. Üstelik çocuk ne zaman oyuncağı eline alsa -acaba sadece bu topraklarda mı bu böyle- biri çocuğa kızar:
Dikkat et! Dikkat et!
Millet birbirini öldürürken Allah'ın belası oyuncak her şeyden daha kıymetli gibi görünür. Çocukları kıymetsizleştirmekle kalmaz, bütün aileye de -sanki başka dertleri yokmuş gibi- kadersizliklerini hatırlatan bir bildiri okur bu oyuncaklar.

Muz Sesleri, Ece TemelkuranMuz Sesleri, Ece Temelkuran

Bir insan bir insanda başka bir hayatın kapısını görünce aşık olur. ne mutluluktur öte yandaki, ne de tadıyla meraklandıran bir acı. aşk diye buna denir: bir insan bir insanda tekinsiz bir ev görür. insan, yarası yarasına denk geleni seviyor demek ki.

Muz Sesleri, Ece TemelkuranMuz Sesleri, Ece Temelkuran
Damla YILDIRIM 
07 Nis 16:13, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

İnsanlara baka baka güç almıştı, doğururken de, ölürken de. Haklıydı, insanlara bakmayı unutmazsan aslında, hiç korkmazsın.

Muz Sesleri, Ece Temelkuran (Sayfa 28 - Everest)Muz Sesleri, Ece Temelkuran (Sayfa 28 - Everest)
3 /

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız