Sunset Park

6,6/10  (8 Oy) · 
41 okunma  · 
4 beğeni  · 
532 gösterim
Brooklyn, Paul Auster'ın her köşesini özümsemiş olduğu kendi coğrafyası. Son romanı da, Florida'da başlamakla birlikte yine gelip Brooklyn'in Sunset Park semtinde düğümleniyor. Çocukça bir ağız dalaşının kaldırılamayacak kadar ağır bir vicdan yüküne dönüşmesi sonucunda, doğup büyüdüğü yerden, içinde yetiştiği ortamdan, ailesinden ve arkadaşlarından, kendi geçmişinden ve hatta geleceğinden kaçan bir gencin acılı öyküsü. Pişmanlık, avarelik, aşk, umut kıvılcımları, günlük yaşamın çetin koşullarında bulunan geçici çözümlerin bir araya getirdiği kişilerin dayanışması... Bu kişilerden her birinin kendi kişiliğinin penceresinden dünyaya bakışı... Sunset Park, Paul Auster'ın bütün diğer kitapları gibi bir solukta okunacak bir çağdaş edebiyat başyapıtı.

"Tutkulu bir edebiyat... Yaşadığımız zorlu ve belirsizliklerle dolu çağda, Auster bize aşkın, sanatın ve her şeye rağmen hayatta kalabilmenin mucizesini anlatıyor."
-Donna Seaman, Booklist-

"Auster'dan yine ustalıkla yazılmış bir metin... Sevginin gücüne, kaybetmenin acısına, pişmanlığın ve öfkenin yarattığı dinmek bilmez sızıya dair unutulmayacak bir hikâye."
-Jane Ciabattari, New York Times Book Review-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2010
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9789750712548
 • Çeviri:
  Seçkin Selvi
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Biraz Deli 
25 Nis 21:03, Kitabı okudu, 7/10 puan

Genç bir adam düşünün, üvey kardeşinin ölümüne tanıklık eden ve bunda kendi suçunun olduğunu düşünen. Vicdan azabıyla geçen on yıl ve on yıl sonra tanıştığı bir kızın hayatını değiştirmesi. Paul Auster okuyanlar bilir, insan bir kere okudu mu tadına doyum olmuyor.

Kitaptan 1 Alıntı

Kitaplar tehlikeli değildir, diyordu kendi kendine; kitaplar onları okuyanlara sadece keyif ve mutluluk verir, insanların kendilerini yaşama ve birbirlerine daha bağlı hissetmelerini sağlardı.

Sunset Park, Paul Auster (Sayfa 205)Sunset Park, Paul Auster (Sayfa 205)