1000Kitap Logosu
İ.Dündar
İ.Dündar
İ.Dündar
TAKİP ET
İ.Dündar
@Dundar_73
Edebiyat Öğrt.
Yüksek Lisans
12 okur puanı
27 Mar 15:08 tarihinde katıldı.
25
Kitap
6
İnceleme
12
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
İ.Dündar
bir alıntı ekledi.
Hürriyetin şahsiyetle münasebetini aramayan hukukçu, yalnız fert ve devlet arasındaki münasebet planında kalınca, aptalla zekiye, bilgisizle alime, görgüsüz ile görgülüye aynı rey hakkını tanımak zorunda kalır. Böyle bir hürriyet ve müsavat anlayışıyla iki ahmak bir dahiden üstündür. ... On cahili dokuz alime tercih eden bir sistemde bilginin demagojiye mağlup olmasına şaşar mısınız?
2
İ.Dündar
bir alıntı ekledi.
Dinler, insanın -İştah, şehvet, kazanç hırsı ve kibir halinde- kuduran ben’nini Allah’ta eritmeye çalışmışlardır. Hümanizm, onu insanlık idealinde uyuşturmaya savaşır. Nasyonalizm fena fil’milleti emreder. Ben’in Allah’ta yok olmaya koşması azizleri, insanlıkta yok olmaya koşması dahileri, millette yok olmaya koşması kahramanları yaratmıştır.
1
İ.Dündar
Yaban'ı inceledi.
214 syf.
·
Puan vermedi
Çizdiği, “Kurtuluş Savaşı dönemi Anadolu köylüsü” profilinden dolayı tartışmalı bir kitap olmuştur hep. Kitabı okurken o dönemin köylüsünden nefret ettirir adeta. Kimi eleştirmenler, Milli Mücadele’nin mimarı olan köylülere haksızlık edildiğini savunur. Berna Moran ise kitap üzerine yaptığı eleştiride bu köylü profilinin yaratılma sebebini izah eder.. İyi okumalar..
Yaban
8.3/10
· 27,3bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
İ.Dündar
bir alıntı ekledi.
Kralına karşı haklı olan bir vekil, kocasına karşı haklı olan bir kadın, subayına karşı haklı olan bir nefer; bunların hepsi iki kat cezaya çarptırılmaz mı? Zayıflar için, haklı olmak bir suçtur.
3