Ediz

Ediz
@Erleg
Sıkı Okur
Yaz kızım; altı kişinin öldürüldüğü Forbes cinayetleri zanlısı olarak yargılanan doktor Ferit Özerdem artık ölmeye başladığı için teslim olmuştur.
Sabitlenmiş gönderi
Evren karanlık bir ormandır. Her medeniyet ağaçların arasında gezinen silahlı bir avcıdır, tıpkı bir hayalet gibi, yolunu engelleyen dalları kenara iterek sessizce yürümeye çalışır. Nefesini bile itinayla verir, avcı dikkatli olmak zorundadır. Çünkü ormanın her yerinde onun gibi gizli avcılar vardır. Bu, kozmik medeniyetin resmidir işte. Fermi Paradoksu için açıklamadır. Ve bu karanlık ormanda, şenlik ateşini yakıp, "İşte buradayım! İşte buradayım!" diye bağıran ve tüm ilgiyi üzerine çekmeye çalışan insanlık denen aptal bir çocuk var.
Sayfa 567Kitabı okudu
Reklam
#237925350’de söylediğimi yaptım.
Moskova'da Bir Beyefendi
Moskova'da Bir Beyefendi
‘de geçen restoranlardan birine de girdim. Her şey çok güzeldi. 1905’te yapılmış harika bir yer. Kitapta anlatıldığı kadar var. 💪🏻
Ediz

Ediz

, bir kitabı okumayı düşünüyor
Bay Pipo
Soner Yalçın
8/10 · 3.978 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
İttihatçıların dar görüşlülükleri yüzünden hilafet ve saltanat idaresini kendilerince meşruti bir milli hükümete çevirmeleri ve Müslüman Arap hükümranlığını Batı ruhuyla işlenmiş zorba bir yönetimle değiştirmeleri yüzünden Araplarla Türkler arasındaki bağlar koptu.
İnsanlar Abdülhamid'in zalim olduğuna inanıyorlar. Ama yanlış biliyorlar. Abdülhamid zalim değil, sadece çok dikkatli bir hükümdardı. Tahttan indirildikten sonra anlaşıldı ki Abdülhamid görevi boyunca sadece bir defa idam cezası vermişti. Bence Sultan Abdülhamid İslam dünyasının son büyük sultanıydı.
Reklam
Reklam
944 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.