Erzen

Erzen
@Erzen4733
İçinden Geçenleri Söylemeye Cesaretin Yoksa, İçinde Kalanların Esareti Ağır Olur.
Turkish Teacher
Mersin University Faculty of Education
Mardin
6 okur puanı
Temmuz 2022 tarihinde katıldı
Sevmek zor geliyor. Alışmamışım yoruluyorum. Her an sevdiğimi düşünemiyorum. Bazen atlıyorum. Boşluklar oluyor. Bunları boş sözlerle doldurmaya çalışıyorum.
Reklam
Satranç, hayat gibidir. Bazı taşlar zayıftır, bazıları güçlü. Bazıları oyunun başında işine yarar, bazılarıysa sonunda. Ama kazanmak için hepsini kullanmak zorundasın.
-Haksız yere idam ediliyorsun Sokrates +Ne yani, haklı yere edilsem daha mı iyiydi?

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Yanımda olmanı istiyorum diyemediğim için bu yağmur içimi ıslatıyor dediğimi nasıl anlamaz? Düpedüz, sarıl bana dedikten sonra sarılmanın ne anlamı kalır!
Özgürlüklerini savunamayanların ödedikleri bedel ağırdır.
Reklam
Zaman acıları da,çekişmeleri de onarır,insan değişiyor da ondan bu. Kalmaz insan olduğu gibi, ne yerici olarak kalır,ne de yerilmiş olarak...
Hakikati bilen, ama onu sadece çıkarlarına uyduğu sürece destekleyenler, uymadığında ise terk edenler zayıf insanlardır.
Sayfa 267Kitabı okudu
Kendini tanımak gerekir. Bunun gerçeği bulmakta yardımı dokunmazsa, hiç değilse hayatı düzene koymaya yarar. Bundan daha iyi bir şey de olamaz.
536 syf.
·
Puan vermedi
Düşünceler
DüşüncelerBlaise Pascal
7.3/10 · 522 okunma
Olric, insan nedir biliyor musun? Ağaçları kesip kâğıt yapan,sonra o kâğıda “ağaçları koruyun” yazandır. Beni ölünce onun yanaklarındaki gamzelere gömsünler Olric.
Reklam
Ve bütün dünyayı kucaklayamayacak kadar küçük biri olduğum için,sahip olduğum az bir şeyi her zaman koruyacağım.
Birbirinden kopuk, diğerlerinin neler yaşadığından habersiz ne çok insan vardı. Çeşitli amaçlar peşinde, çeşitli kaygılarla akıp gidiyordu hayat. Ama kimse kimsenin hikâyesini bilmiyordu.
Bitecektir korkusuyla aşktan kaçarsan hayattan hiçbir tat alamazsın. Çünkü Romeo ölmeli, Titanic batmalı ve aşk her şeye rağmen yaşanmalı.
Resim