1000Kitap Logosu
Fatih Gerçel
Fatih Gerçel
Fatih Gerçel
TAKİP ET
Fatih Gerçel
@FatihGercel
Öğrenci
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi
İstanbul/Kayseri
20 okur puanı
12 Oca 2017 tarihinde katıldı.
197
Kitap
0
İnceleme
8
Alıntı
24
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Fatih Gerçel
bir alıntı ekledi.
Karımı kendi kasvetimin içinde solduruyordum. Bir çiçeği dibinde ona hava aldıracak deliği olmayan saksıya diktiğin zaman ister dünyanın en nadide çiçeği, ister en dirayetli çiçeği olsun, soluyor. Benim insana hava aldırabilecek bir alanım aralığım yok. Hiçbir şey tutmuyor toprağımda. Boşanalım dedim. Yüreğim dayanmadı ömrünün tükenişini görmeye.
1
11
Fatih Gerçel
bir alıntı ekledi.
Sevgileri yarınlara bıraktınız Çekingen, tutuk, saygılı. Bütün yakınlarınız Sizi yanlış tanıdı. Bitmeyen işler yüzünden (Siz böyle olsun istemezdiniz) Bir bakış bile yeterken anlatmaya her şeyi Kalbinizi dolduran duygular Kalbinizde kaldı. Siz geniş zamanlar umuyordunuz Çirkindi dar vakitlerde bir sevgiyi söylemek. Yılların telâşlarda bu kadar çabuk Geçeceği aklınıza gelmezdi. Gizli bahçenizde Açan çiçekler vardı, Gecelerde ve yalnız. Vermeye az buldunuz Yahut vakit olmadı
7
Fatih Gerçel
bir alıntı ekledi.
Müzmin bir üşengeç olmayan kimse bilmez. Ancak benimle aynı ruha sahip insanların açıklıkla anlayabileceği bir haldir bu. Biz geceleri yatarken üşendiğimiz için tuvalete gitmez, gece yarısı patlamak üzere olan bir mesaneyle uyanır ve sendeleyerek işemeye giderken kendimizden nefret ederiz. Biz şimdi çıkma teklifi etsek çıkmak gerekecek, çıkmayı bırak gezmek, dolaşmak, birlikte sinemaya gitmek icap edecek diyerek kızlara yaklaşmaz ve kendi yalnızlığımız içinde debeleniriz. Debelenmek fazla eylem içerdi gerçi, kımıldanırız diyelim.
9