Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Hüseyin Akraz

Hüseyin Akraz
@HuseyinAkraz
Öğretmen
Lisans
İzmir
25 okur puanı
Aralık 2022 tarihinde katıldı
Şu anda okuduğu kitap
Hüseyin Akraz

Hüseyin Akraz

, bir kitabı okumaya başladı
Mükemmellik Tuzağı
Mükemmellik TuzağıThomas Curran
8.2/10 · 25 okunma
Reklam
238 syf.
·
Puan vermedi
·
4 günde okudu
Hz. Muhammed Mekke’de
Hz. Muhammed Mekke’deW. Montgomery Watt
7/10 · 35 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Herhangi bir sporun, herhangi bir eğitim sürecinin amacı deha yaratmak olmamalı. Eğitimin amacı insanın olabileceğinin en iyisi olmasına olanak sağlamak ve yol göstermek olmalıdır.
Sayfa 189Kitabı okudu
Eğitimin niyeti; kişinin getirdiği merak potansiyelini beslemek, daha karmaşık soruları sorabilecek ve yolculuğa zevkle devam edebilecek durumda kalmasını sağlamaktır.
Sayfa 139Kitabı okudu
Reklam
Evlilikte kadın-erkek olmanın yanı sıra "insan insana" bir bağın da var olduğunu anlamak ilişkinin sağlığı için önemlidir.
Bir çocuğu geliştirip özgür bir birey olması için çabalamak yerine kalıplayıp emir kulu yapmaya çalışmışız.
Kişi, hayatındaki en önemli kişinin kendisi, en önemli tanıklığın da kendi tanıklığı olduğunu fark edemezse hiçbir zaman hayatla ilişkisini doğru kuramaz.
İç tanıklığa önem veren kültürde kişi önce kendi özüne, vicdanına hesap verir. Sınavda öğrencinin başına gözetmen dikmeye gerek yoktur. En önemli denetimci içindeki vicdanıdır.
Konumu ne olursa olsun insan olma sıfatını taşıyan herkes, Allah adına değil kendi adına hareket eder, bu kimselerin görüşleri tenkit edilebilir, tasarrufları sorgulanabilir ve yönetici ise hukuka aykırı tasarrufları sebebiyle muhalefet edilebilir ve hatta azledilebilir.
213 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.