Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Merve Acar

Merve Acar
@MerveAcr
- Kaymuş
.
City, University of London
London, 18 Eylül
370 okur puanı
Haziran 2019 tarihinde katıldı
Reklam
Merve Acar tekrar paylaştı.
Sanki durmadan bir şeyi, birini arıyormuş gibi hissediyorum.
Merve Acar tekrar paylaştı.
Geçmişimizden mesul, gelecekten ise sorumluyuz. Mesuliyet geçmişe, sorumluluk geleceğe dairdir.
Seyyid Muhammed Ruhi
Seyyid Muhammed Ruhi

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Merve Acar tekrar paylaştı.
“Geçmiş geçmiştir, artık değiştirilemez.” diyenlere deriz ki, eğer bu durum böyle olsaydı, Allahu Zülcelal tövbei istiğfarı insanın hayatının merkezine koymazdı. İnsan geçmişte yaptığı günahlardan arındığı zaman diliminde sadece temizlenmek ve günahlarından arınmakla kalmaz aynı zamanda dünü değiştiği için yarını da değişir. Dünü değişen toplumların, yarınının değişmesi mümkündür. Bunların yapıldığı zaman bugündür.
Merve Acar tekrar paylaştı.
Her kim Peygamber Aleyhisselatü Vesselam'ın isminde Muhammed kelimesinin harfi د"ına uzun uzun baksa, zamanın bereketine nail olur.
Reklam
Merve Acar tekrar paylaştı.
Muhammed isminin harfi ح'sına uzun uzun bakılmasının insanı zeka, fikir ve düşünce derinliğinde daha ileri noktalara götürebileceğini söyleyebiliriz. Bir diğer taraftan harfi ح'nın kendisi, bilgiyi tutabilme ve saklayabilme özelliği ile suya en yakın formlardan birine sahiptir.
Merve Acar tekrar paylaştı.
Nasihat
Yazıklar olsun sana! Eğer bir lokman eksik olsa, bir buğday tanen gitse, ya da bir isteğin kırılsa kıyâmetleri koparıyorsun! Rabbine îtiraz üstüne îtiraz ediyorsun... Oysa murâkabe ehlinden, akıllı ve uyanık biri olsaydın, Rabbinin huzûrunda olmayı gözetler, Onun bütün fiillerinin senin hayrına olduğunu, onların, Rabbinin sana birer nazarı olduğunu bilirdin. Yazık sana! Açların açlığını hatırla. Hatırla, cıplakların cıplaklığını; hastaların hastalığını, mahbusların hapsini... Sana verilen belâ sana az gelmiş! Kıyâmet dehşeti içerisindeki kabir ehlini hatırla. Allah’ın senin hakkındaki hükmünü, O’nun sana baktığını, kazâ ve kaderini hatırla ki, O’dan utanasın. Eğer hayâtın zorlaşırsa, günâhlarını hatırla. Onlara tevbe et. Nefsine de ki: “Cenâb-ı Hak, günâhın dolayısıyla seni sıkıntıya uğrattı. Eğer günâhından tevbe eder ve Hakk’a karşı takvâ sâhibi olursan, O sana her zorluktan kurtulacak bir kolaylık verir ve her sıkıntını giderecek bir çıkış yolu gösterir.”
Sayfa 56 - İlk Harf Yayınevi
Merve Acar tekrar paylaştı.
Sadece para kazanmak için harcanan bir ömürde harcanan şey insanın ta kendisidir.
Tevhid Ocağı
Tevhid Ocağı
Merve Acar tekrar paylaştı.
Derviş Olmayı Kolay mı Sandın?
İnsanın insan olma yolculuğu devam ediyor. Esmaül Hüsna'lara kaldığımız yerden devam ediyoruz. Ve önce kendimize sonra da talip olan herkese soruyoruz... "Derviş Olmayı Kolay mı Sandın?" youtube.com/live/HcPYNuy8uP...
2.693 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.