Aydınca

Aydınca
@Metaforlu
Sıkı Okur
ATAM İzindeyiz. İyilik iyidir ve de bulaşıcıdır.
Okur Yazar
Türkiye
Anadolu
155 okur puanı
Mart 2024 tarihinde katıldı
Aydınca

Aydınca

, bir kitap okudu
400 syf.
8/10 puan verdi
·
3 günde okudu
Reklam
"Hayatta kalan, türlerin en güçlüsü değil, değişime en çok cevap verendir." Doğal seçilim yöntemi ile şartlara daha uygun genlere sahip canlılar daha çok ürerken, uyum sağlayamayan türler daha az türeyip zamanla yok oluyor.
Avrupa 16. ve 17. yüzyılda büyük bir değişim geçirmektedir. İlk olarak coğrafi keşifler insanların dünya algısını ve tüketim biçimlerini değiştirmekle kalmamış aynı zamanda yarattığı zenginlikle ufak ufak yeni bir ekonomik sistemle toplumsal düzen tesis etmeye başlamıştır. Üstüne üstlük Martin luther ve Jan kalbinin görüşlerinin yayılmasıyla dini olarak da bölünmüş ve hatta iman uğruna birbirinin kanını akıtmaya başlamıştır.

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Cadı avı Avrupa'nın her yerinde değil daha çok İngiltere, Almanya ve Fransa'nın belli bölgeleri başta, ağırlıkla Protestan dünyasında görülen bir şeydir.
Cadı avı sanıldığı gibi Ortaçağ'da değil 1450-1750 arasında karşımıza çıkan bir olgudur ve özellikle 16. ve 17. yüzyıllarda toplamda 100.000 üzerinde davaya ve 50-100.000 arasında kişinin idamına neden olmuştur.
Reklam
2.061 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.