1000Kitap Logosu
Pagos
TAKİP ET
Pagos
@Pagos35
"Tenhalığı seviyorum, sık görüşülmeyen ama bağı da koparılmayan dostlukları. Sakin mekanları, az rastlanılmayı, kendimle kalmayı, kendimi saklamayı ve de sınırlarımı..."
İzmir
İzmir
724 okur puanı
24 Haz 2017 tarihinde katıldı.
291
Kitap
0
İnceleme
3.730
Alıntı
7
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Negatif bir durumla ilgili olarak, bu negatifliği yaşadığınız kişiye değil, içinizdeki "ben"e bakın. Negatif durumun gerçek nedeni, içinizde olan, size konuşan ve dinlediğiniz "ben"dir. Eğer bu "ben"in konuşmaya devam etmesine izin verir ve onu dinlerseniz, gittikçe daha negatif hale gelirsiniz. Onun tek amacı, sizi negatif hale getirmek ve kuvvetinizi olabildiğince çok emmektir. Her negatif "ben" tek amaca sahiptir: sizi yakalamak, sizden beslenmek ve sizin zararınıza kendini güçlendirmek ve yalanlarıyla sizi ikna etmek, sizin üzerinizde hüküm sürmek ve yaşamınızı bozmak için yaşayan negatif "ben"lerdedir. Tüm negatif "ben"ler sadece sizi yıkmayı, yaşamlarınızı mahvetmeyi isterler.
1
Bu öğretide İnsan kavramı yedi kategoriye bölünmüştür. 1 No.lu İnsan'ın ağırlık merkezi fiziksel yaşamında, içgüdüleri ve hareketlerindedir. 2 No.lu İnsan'ın ağırlık merkezi duygusal hayatındadır. 3 No.lu İnsan'ın ağırlık merkezi entellektüel hayatındadır. Bu üç kategori, birbirini anlamayan mekanik insanlığı, insanlığın dış çemberini oluşturur. Bildiğiniz gibi, buna dillerin karışıklığı çemberi ya da Babil çemberi denir. Daha sonra, ağırlık merkezi İçgüdüsel-Hareket Merkezi, Duygusal Merkez ya da Entellektüel Merkez olmayan fakat sanki bunlar arasında dağılan 4 No.lu İnsan gelir. Bu, artık tek yönlü gelişim içinde olmayan ve uyanmaya başlamış dengeli insandır. Sonra şuurlu insanlık çemberi vardır: 5 No.lu, 6.No.lu ve 7.No.lu İnsan. Bunlar dönüşümün veya yeniden doğumun veya gelişimin farklı derecelerine maruz kalmıştır, kısaca yeni bir başlangıç sahibi olmuşlardır.
1