1000Kitap Logosu
CEM AKDAG
TAKİP ET
CEM AKDAG
@STILIT
Gizemli kitaplarla alış verişim yok; ben ilgimi çeken, bana keyif veren, basit kitapları seviyorum. Kitaplardan tek beklentim bana keyif vermeleri, düzeyli bir biçimde bana hoşça vakit geçirtmeleri… . MONTAİGNE
BASKETBOL ANTRENÖRÜ
İSTANBUL
SAMSUN
1653 okur puanı
18 May 2018 tarihinde katıldı.
623
Kitap
518
İnceleme
8,9bin
Alıntı
26
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
CEM AKDAG
tekrar paylaştı.
Amy Pond
bir alıntı ekledi.
Buraya ait olmadığını bilse de elinde değil; liderlerin öyküleriyle coşuyor, hocaların ninnileriyle uyuyor, "ötekilerin" tehdidiyle kenetleniyor. En çok da korkuyor. Başka doğruların varlığından ve yanılmaz tanrıların yokluğundan korkuyor. Giderek karmaşıklaşan bir dünyayı, giderek kısalan cümlelerle anlamak istiyor. Bilgi Çağı'nın ortasında, cehaletin verdiği mutluluğu arıyor.
1
24
CEM AKDAG
bir alıntı ekledi.
İnsanların memnun yaşamaları için işkence ve ölümden kurtulmuş olmaları yetmiyordu: kibir gurur, övünme gibi huyları; üstelik eşi benzeri görülmemiş bir terbiyesizlik ve küstahlıkla yeniden kendini göstermeye başlıyordu.
6
CEM AKDAG
bir alıntı ekledi.
Bir an bu saçma dünyanın gökdelenleriyle, tanklarıyla , hapishaneleriyle bir kurgudan başka bir şey olmadığını; kötü bir kabusun gökdelenleri, tankları, ve hapishanelerinden daha fazla bir gerçekliği olmadığını düşündüm.
4