1000Kitap Logosu
SAKINCALI PIYADE
TAKİP ET
SAKINCALI PIYADE
@SakincaliPiyade
Sisin içinde inceden inceye ciseleyen yağmura yemin olsun Çok sevmelerin ne adamı var ne kadını Göğsümde bir boşluk derme çatma şimdi herşey Dökülüyorum...
138 okur puanı
06 Tem 2017 tarihinde katıldı.
161
Kitap
72
İnceleme
66
Alıntı
241
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
İyilik ve Kötülük
İBB tarafından başlatılan askıda fatura uygulamasında ilk 7 saatte 16100 ailenin faturası ödenmiş. Gerçi aş evleri, yardım kampanyaları gibi bunada kulp bulunur mu bilemiyorum neyse. Birileri kapatmadan imkanı olan yardım etsin not 1 tl dahi ödeme yapabiliyorsunuz toplu ödeme yapmanıza gerek yok. iyilik yaşamaya devam edebilir. kalplerinizi dinleyin. hep birlikte bu cehennemden uzaklaşabiliriz.
4
Yağmur
Kesinlikle ama kesinlikle buna da engel olacaklardır. Bu durumda bile siyasi çıkarlarını düşünen bi hükümet var başımız da. Yardım yardim dir 😊
2
1
2 YANITIN TAMAMINI GÖSTER
SAKINCALI PIYADE
En çok üzüldüğüm 25 30 yıldır var olan aş evlerine sıkıntı çıkarılması idi oradan gelecek sıcak çorba ile karnı doyan insanlar vardı. Ne diyelim sadece ve sadece halkı düşünen birilerini görürüz belki ömür bitmeden.
1
Kumpanya
Yardımlaşmak dayanışma elbet güzel ve gerekli ama her doğal afette her sıkıntı da her para gerekli olduğunda millet kampanyaya çağrılıyorsa. Ekmekten dahi alınan vergiler ödediğim faturalardaki vergiler çalışarak emeğimle kazandığım vergiler nerede devlet en zor günde halkına bu güveni nasıl veremez. Zengin olanlar evde kalsın yaşasın asgeri ücretli çalışması gereken insanlar öldüğü kadar. Ölmeyen çalışsın çalışsın ki milyon dolarlık yolsuzluklar devam etsin.
3
Ayşe Demir Nohutçu
Kitaba bayılmıştım 😊☺️
1
SAKINCALI PIYADE
Türk edebiyatının ünlü eserlerinden biri değil boşuna:) tabi dokuzuncu hariciye koğuşunu daha çok bilir ınsanlar
Eksik hatalı yada yalan bilgi
Halka yalan bilgi verince ne vakalar ne ölümler azalacak ve hatta doğru verilerin açıklanması gerek ki insanlar daha sıkı önlemler alsın. Sadece e devletteki vefat bilgi sisteminde İstanbulda covid 19 sebepli ölüm sayısı 22 görünüyor oysa bakan ülke genelinde 16 kişi olarak açıkladı bu veriyi.
7
Yorgun demokrat
Şu an ciddi derecede gündem oldu. Bakalım bu rezilliği sorabilecek tek gazeteci var mı memlekette.
1
4
SAKINCALI PIYADE
Muhtemelen çıkmaz sorulsada cevap gelmeyebilir
SAKINCALI PIYADE
yorumladı.
Esra
Görmek'i inceledi.
352 syf.
·
Puan vermedi
Ben bittim kitap bitmedi!!!
Oku oku bitmedi bir türlü!! Kendimden şüphe ettim, bocaladım, kafam ağrıdı yemin ederim :) hiçbirşey anlamadım ben bu kitaptan. Körlük bu kadar zor değildi aksine akıcı geldi iyi gitti ama sıra Görmek’e gelince göresim gelmedi :))
Görmek
7.5/10
· 10,1bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
9
SAKINCALI PIYADE
İlk kitaba göre biraz daha ağır sayılır hem göndermeleri hem çıkarımları olarak yada hepimiz hala ilk kitapta ki gibi körlük sürecinde olduğumuz için tekrar görmek zor geliyor da olabilir.