Ada.Wong

196 syf.
·
Puan vermedi
Konu özeti:Sadece kendin ol! Kitap samimi, dürüst bir insan olmanın, kendin olabilmenin, aksi takdirde sorunlarından bahsediyor. herkes kendisi olmaya cesaret etmeli. bizi çocukluğumuzdan itibaren yönlendiriyorlar ama bu yanlış. her toplum vatandaşlarının standart, sabit fikirli aptallar olmasını ister. Ayrıca toplumun aklına uymayan bireyler lanetlenip yok edilmelidir düşüncesindeler. ve biz o aptal toplumu bırakıp düşünen insanlar olmalıyız. Kendimiz olmak için İsa'ya Buda'ya ihtiyacımız yok. İç sesimizi bulmalı aslında iç ses olarak bildiğim sesin kime ait olduğunu bulmalı, ona şimdiye kadar bize yol gösterdiği için minnettar olmalı, yolumuzu ayırmalıyız. Bundan başka kitapda geçen konular arasında ego, utanç hissi, güven gibi duyguların hayatımızdakı rollderinde açıklıyor.
Sadece Kendin Ol
Sadece Kendin OlOsho · Ganj Yayınları · 2010120 okunma
Reklam
96 syf.
·
Puan vermedi
Efendi ve Uşağı
Bu kitapta ana konu hırstır. Bir insan nereye kadar hırsına yenik düşe bilir? Konusu özet olarak: Efendi ve uşağının bir mülk almak için çıktığı yolculukla başlar. Efendi zengin giyinmiş kuşanmış, uşağı ise delikleri olan ince bir ayakkabı, paltoyla yolculuğumuz başlar. Bu yolculukta 3 can olur. Efendi, onun uşağı ve uşağın en yakın dostu bir at. Yolculuk başlar lakin yollarından çıkan efendi ve uşağının başlarına gelmeyen kalmaz. Efendi uşağına ihanet edecek mi? Onu atıp atla gidecek mi? Efendi uşağını dinleseydi bu kadar belaya bulaşmazdılar. Lakin hırs bu insan dinlemez. Sonunda Efendinin mülkü alma hırsı yüzünden başlarına gelen olayın kendinin suçu olduğunu anlar, ama bunu anlaması artık geç olmuştu. Eve dönerken bir kişi döneceğini biliyordular.
Efendi ve Uşağı
Efendi ve UşağıLev Tolstoy · Sözcü Kitabevi Yayınları · 20218,2bin okunma
208 syf.
·
Puan vermedi
süt ve bal
Bu şiir kitabı bence insanın tüm duyguların barındıran bir kitap. Bir kadının yaşadığı farklı-farklı olaylarda ne hissetdiğini göstermek isteyen bir kitap. 4 bölüme ayrılan "Süt ve Bal" her bölümünde farklı-farklı duyguları yansıtıyor. Bölümleri okurken başlıklara göre hangi duygular olduğu açık şekilde ortada: SANCIMAK- hüzün Acı İhanet Şiddet İlgisiz, umursamaz, alkolik ebeveynler SEVMEK- Aşk Umut Güven Sevmeği öğrenme isteği KIRILMAK- Yalnızlık Terk edilme korkusu Yokluk Özlem SAĞALMA- Güç Sevgiyi bulmak Güven
Süt ve Bal
Süt ve BalRupi Kaur · Pegasus Yayınları · 20177,2bin okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
376 syf.
9/10 puan verdi
Kim bu 17 numara?
Evetttt, şimdi bu kitapta karşılaşacağınız ilk soru "kim bu 17 numara?" Bir insanın hayatı seçildiği rakamdan sonra nasıl bu kadar değişe bilir? Tek istediği huzurlu bir hayat olan baş röl kızımız çıkacağı otobüs yolculuğunda nelerle karşılaşağıyla habersizdir. Oyuncu, güzel, zeki, karıncaya bile zarar veremeyen "masum" kızımızın hayatı bir anda dönüş yapar. Herkesin içinde bir katil yatar, ve siz bunu bilemezsiniz. Ta ki içinizde ki katili ortaya çıkarana kadar.... Dikkat:Asır karakterine aşık olmak olasılığı yüksektir.!!.
17 Numara 
17 Numara Fatma Şamata · Artemis Yayınları · 20231,127 okunma