1000Kitap Logosu
Selin taşkın
Selin taşkın
Selin taşkın
TAKİP ET
Selin taşkın
@Slnts
Edebiyat öğretmeni
İzmir
63 okur puanı
30 Haz 14:24 tarihinde katıldı.
ŞU ANDA OKUDUĞU KİTAP
13
Kitap
1
İnceleme
9
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Selin taşkın
tekrar paylaştı.
Selin taşkın
Bana Bir Son Lazım'ı inceledi.
350 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Mutlaka okunmalı
10/10 puan Bir genç kız düşünün... Yirmi yaşında! Hayata dair umutları, hayalleri var. Ve bir gün Bir gün hava soğuk olduğu için ertesi gün giyeyeceği kıyafeti kurutmaya çalışırken, ertesi gün dört duvar arasında bir hapishanede buluyor kendini. Sonra anlatmaya başlıyor kısacık ömrüne zorla sıkıştırılmış hüzünlerini. Daha küçük yaşta başlamış olan ve onun peşini bırakmayan berbat kaderini. Bir bakıyorsunuz hapishanede yaşanan, kah gardiyanlarca kah mahkumlarca yapılan eziyetler, bir bakıyorsunuz geçmişinde anasının, babasının, üvey abisinin, halasının, hele ki nefret edilesi amcasının yaptıklarını yaşıyorsunuz o genç kızla. Ne yazarın ilk kitabı olduğunu anlıyorsunuz, ne de bir kadının iç dünyasını nasıl bu kadar anlayıp anlatabildiğini. O kadar sürükleyiciydiki 2 günde bitirdim. Yeri geldi güldüm, yeri geldi gözlerim doldu, yeri geldi isyan ettim adaletsiz dünyaya. Sıcacık evlerimizde otururken, bizden apayrı bir dünyanın kapılarını açıp içeri bakmak isterseniz mutlaka okumalısınız bu kitabı. Hayatın gerçeklerini…
Bana Bir Son Lazım
9.3/10
· 109 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
239
Selin taşkın
bir alıntı ekledi.
Hikayeni anlatmak ister misin?" dedi Milletvekili. " Hikayem..." Ne anlatabilirdim ki, anlatacak ya da dinlemeye değecek ne yaşamıştım? Ayrıca bilmek istediği neydi? Her şeyi en başından mı? Eğer öyleyse, benim yirmi iki yıllık yaşantımı, şimdi burada taş patlasın bir buçuk iki saate sığdırmaya çalışmak, acısıyla tatlısıyla onca yaşadığım anıya hakaret sayılmaz mıydı? Yoksa kısaca neden, nasıl burada bulunduğunu mu merak ediyordu... Bence bu hiç deşilecek bir yara değildi.
132
Selin taşkın
bir alıntı ekledi.
Bu durumlarda sadece kocamı ayarttın bahanesiyle kadınlara suç bulmak ne kadar doğruydu? Sanki erkeklerin hiç suçu yokmuş gibi, aldatılma konusunda bütün suçu kadınlara yüklemek, erkeğin iradesiz aklı yetmeyen, aciz bir varlık olduğunu kabul etmek değil miydi? Peki kim ister böyle bir erkekle hayat geçirmek, onun için hayat boyu çıkabilecek sorunlarla savaşıp ömür geçirmek?
1
137
Selin taşkın
bir alıntı ekledi.
Bir an için insanların genelinin pek yaşamadığı ama bizim tahakkümümüz altındaki o zavallı hayvanların çok yakından tanıdıkları bir duyguya kapıldım. Kendimi yuvasına dönen ve yuvasının yerinde birden bir evin temelini kazmakla meşgul olan bir düzine işçinin eseriyle karşılaşan bir tavşan gibi hissetmiştim.
56