Giriş Yap
Samet Ö.
@Viceverse
Bu profil; cehaletin değil enformasyonun mutluluk olduğunu savunan, iç dünyasında yaşayan birinin, mezar taşıyla övünmesidir.
Dr.
Bursa
25 Ocak
1339 okur puanı
27 Mar 2017 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Gerek işim, gerekse hayatım hep hastalarla ilgili. Hastalar ve hastalıkları beni aksi halde hiç üzerinde durmayacağım düşüncelere yönlendirmişlerdir. Bu konuda, Nietzsche ile hemfikirim ve aynen onun sorduğu şu soruyu ben de soruyorum: Acaba hastalıklar olmadan yaşayabilir miyiz? Bu sorunun çağrıştırdığı diğer soruları yaşamın vazgeçilmez esasları olarak görüyorum. Hastalarım beni sürekli olarak sormaya yönlendiriyor ve aynı şekilde sorularım da beni hastalarıma...
·
1 yorumun tümünü gör
Varoluşmak
Doğaüstü işlev gelişigüzel, amaçsız hedefsiz hareket etmez, esas insanın ortaya çıkarılmasına yöneliktir.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Samet Ö. tekrar paylaştı.
Dostoyevski’ye sormalık soru:
Neden bazı hastalar semptomlarından kurtulmaya -deyim yerindeyse- tahammül edememektedirler?
·
4 yorumun tümünü gör
Samet Ö. tekrar paylaştı.
Kişi kendisini yaralanmaya maruz bırakmadan başkasını göremez. Görmek incinebilir olmayı gerektirir. Diğer türlü, hep aynı şeyler tekrar eder. Duygululuk incilebilirliktir. Yaralanmaya görmenin hakikat anı denilebilinir. Yaralanma olmadan hakikat (Wahrheit) yoktur; doğruyu almak, yani algılama(Wahr-nehmen) da yoktur.
Sayfa 36 - İnsan Yayınları
·
Samet Ö. tekrar paylaştı.
Günümüzün baskın öznellik biçimi, derin bir kayıtsızlık eşliğinde ne sevebilen ne de nefret edebilen, tümüyle terk edilmiş ve duygusal bağlarından kopmuş hisseden -neredeyse hiçbir şey hissetmeyen- ruhlarla karakterize değil midir?
·
2 yorumun tümünü gör
2
1077
10,8bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.11