1000Kitap Logosu
Semih
TAKİP ET
Semih
@Yuzeysel
Yaşamın aykırı uçlarındayım
485 okur puanı
08 Oca 2019 tarihinde katıldı.
108
Kitap
0
İnceleme
1.269
Alıntı
50
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
İlk sorularımız genellikle en çok yaralandığımız yerlere dair sorulardır. İlk kez karşılaştığımız insanlarla derin bir sohbete girmek için sorduğumuz samimi sorular aslında bir aynaya bakıp da kendimize sorduğumuz sorulardır. Karşımızdaki insanın cevaplarında kendi kaderimize makul gerekçeler, kendi sızılarımıza teselliler ararız. 
13
Hayatında yeni bir şeye, mesela bir şarkıya başlar gibi, bir kahvaltı masasına oturur gibi, bir gazeteyi açıp okur gibi, bir televizyonun başında kumanda tuşuna basar gibi kolayca başlayabilme kabiliyetine sahip insanlara çok gıpta ediyorum. Ben her köşe başına geldiğimde, bir sonraki sokakta olması muhtemel şeyleri düşünüyorum; korku ve pişmanlığım gitgide azalıyor ve hemen oracıkta ölmeyi hayal ediyorum. Hiçbir şeye başlamak kolay olmadı hayatımda. 
20
Ben gideceğim diye tutturursan seni burada tutmaya gücüm yetmez. Ne yaparsam yapayım gidersin. Hatta buradaymış gibi gidersin ki bu daha da kötü. Kalmış gibi yapmaktansa gitmek daha iyidir. Ama bana sorarsan sakın gitme. Nasılsa tekrar gelirim diye gider insan ama sonra dönebileceğin yer kalmaz. Bırak dönebileceğin yeri, üzerinde yürüyebileceğin yol da kalmaz. Gidip de dönen yok mudur? Var elbette. Bazılarının gitmesi elzemdir. Ama seninki böyle değil. Gitme.
10