Ben etrafımda başarıya asansörle çıkmış hiç kimse görmedim, mutlaka merdivenlerden çıkmak zorundasınız
Deli deli ilişkiler
"Ne gülüyorsun deli gibi" deriz ya aslında psikolojik problemi olanların %90'ı somurtur. Aklınızda hiçbir şey yoksa gülümseyin, herkes "Ne düşünüyorsunuz" diye merak eder. Gülümsemek zeka belirtisidir.
Reklam
Derler ki; konuşmaktan zevk alacağın biriyle evlen çünkü yaşlılıkta konuşmak ve dinlemek en çok arayacağınız özellik olacaktır.
Gelecek için bir hedef belirler ve çabanızı o yolda gösterirseniz, çabanız değerli olmaya başlar. Hayatın amacını kaybetmek hayatın kendisini kaybetmekten daha acıdır. İntihar eden insanların hepsinin tek bir nedeni vardır, “Hayatın amacını kaybetmişlerdir”. İntihar, görüp görebileceğiniz en gerçek, dürüst ve acı özeleştiridir.
Kendinizi odunlukta, karton kutularda unutulmuş kitaplar gibi hissetmek çok kötüdür.
Sayfa 62 - Elma Yayınevi
Oğlaklarıma söyleyim:)
Ağaca bakan keçinin dala çıkan yavrusu olur, derler Anadolu'da. Çocuklar dudaklarınızı değil, ayaklarınızı izler, derler İskoçya'da. Armut dibine düşer, derler yine ülkemizde.
Sayfa 104Kitabı okudu
Reklam
Bandırma Havacılık ve Uzay Araştırma Derneği hâlâ açık. Belki de öykünün en güzel ikinci tarafı bu. Temelleri 1957'de atılan dernek hâlâ yaşıyor.
Sayfa 100Kitabı okudu
Vatan millet Sakarya!
Devletin işiyse, çalışsan da aynı maaş çalışmasan da duygusu olur kimi insanda.
Osmanlı'nın çöküş dönemindeki en büyük hatalarından biri artık bilimin peşinde olmayı bırakması ve liyakati unutması oldu.
Dinlemek Allah'ın insana verdiği en büyük becerilerden biridir ve bence sevgiyi gösteren en güzel hediyedir.
Reklam
Her gün biri farklı bir gazete alıyor, beraberce okuyorlardı. Haberler ve köşe yazıları üzerine tartışıyorlardı. En rahatsız oldukları konu partilerin kısır çekişmeleriydi.
Başarı istediğinizi elde etmenizdir, mutluluk ise elde ettiğinizi istemeniz.
Sayfa 158Kitabı okudu
Yaşadıkça yaşlanmazsınız, yaşamadıkça yaşlanırsınız.
Zamanla fark ediyorsunuz ki bizim çocuklarda inanılmaz bir ezber yeteneği gelişmiş; ama kendini ifade etme, yaratıcılık, toplum önünde konuşma, özgüven üzerine eğitim sisteminin hiçbir katkısı olmamış.
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.