ayşegül

Sabitlenmiş gönderi
Dün de bugün de yarın da bize düşen en büyük vazife, duası kabul olunan zatlar arasına girmeye çalışmaktır. Filistinli kardeşlerimiz için bir şeyler yapmak isteyen evvela günahlarına samimi bir tövbe etmeli, Allah’a layık bir kul olmak için çalışmalı, çabalamalı. İbadetlerini eksiksiz yerine getirmeli, hayır hasenatını arttırmalı, ahlâkını güzelleştirmeye çalışmalıdır. Böylelikle -uyanık bir kalple- bir dua ordusu kurup kafiri ezer geçeriz, biiznillah.
Reklam
haddi aştığın an gözünün yaşına bakmam.
ayşegül tekrar paylaştı.
Muhteşem..
Ülfet belâlı şey, fakat uzlet sıkıntılı, Bilmem nasıl geçirmeliyim son beş on yılı? İnsanlar anlaşıldı. Cihânın da sırrı yok, Kalsaydı terkeşimde bugün tek bir altın ok En tatlı bir hayâl için atmazdım ufkuma. Dalsın yakında gözlerim artık son uykuma! "Yalnız duyan yaşar" sözü, derler ki, doğrudur "Yalnız duyan çeker" derim, en doğru söz budur. Gördüm ve anladım yaşamak mâcerâsını, Bâkiyse rûh eğer dilemezdim bekasını. Hulyâsı kalmayınca hayâtın ne zevki var? Bitsin, hayırlısıyla, bu beyhûde sonbahar! Ölmek değildir ömrümüzün en fecî işi, Müşkül budur ki ölmeden evvel ölür kişi.
Düşünce Şiiri

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
ayşegül tekrar paylaştı.
“Bahtı güzel olsun" diye mırıldandı yaşlı kadın. Bu ülkenin merhametli kadınları, genç ve güzel kızlarını bu duayla sarıp sarmaladılar; "Bahtı güzel olsun." Çünkü en iyi o kadınlar bilirler ki, bu ülkenin genç ve güzel kızları hüzne en yakın insanlardır. Bu topraklarda güzel kadınların yaşamaları muhtemel çok acı var.
Sayfa 34 - doğan kitap, 1. baskı. 2021Kitabı okudu
fiziğimiz, güzelliğimiz, saçımızın teli, gözümüzün rengi olduğu kadar ahlaklarımız da ırsi
Reklam
Allah encamımızı hayreylesin
16,8bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.