Bugünün Anısına...
Kadınlar...

İlla ki kadın mı, kızlar da var tabii...Saudade Seni es geçemezdim benim için büyük, çoook büyük bir kızsın. Benim küçük annem gibisin. Neden böylesin? Senin şu anda küçük bir kız gibi davranman gerekirken neden beni bir anne gibi sarıp sarmalıyorsun? Senin de kadınlar günün kutlu olsun küçük anne...

Evet bugün kadınlar günü, bugün kadın ve bana göre küçük bir kız olanların da günü. Bugün benim için degerli olan Melek in de günü. Ne küçük bir kız çocuğu ne de çocuklu bir anne olmamasına rağmen bugün onun da günü.

Kadınlar; ne kötü bir insan olacak kadar kalpsiz ne de kalplerini değiştirebilecek kadar vicdansızlar. Kadınlar, her şeyden önce bir melek adayı, her şeyden önce bir anneler. Hem de çok güzel bir anne...Pınar Yiğitcan Çok güzel bir annesin Pınar. Hem çocuğun için güzel ve özel hem de ben ve benim gibi düşünenler için güzel ve özel... Bütün kadınlar özeldir.

Kadınlar gününüz kutlu olsun. Hem kızların hem de kadınların...

Başının üstü Ayet,
Ayağının altı Cennet Annelerimiz
İyi ki varsınız.
Anneler gününüz kutlu olsun

Anneler Günü
Anneler Gününüz Kutlu Olsun!

Doğduğumuz andan itibaren sıcaklığına, gölgesine ihtiyaç duyduğumuz, lokmaları ağzımıza tıkmak için peygambber sabrı ile peşimizde koşturan, canımız yandığında, şımarıklarımızda bile ağlarken telaffuz ettiğimiz, daha neler neler... Annelerimiz!

Tüm annelerin, anne adaylarının Anneler Gününü içtenlikle kutluyorum.


Ağlamak Meselesi

Nasıl etmeli de ağlayabilmeli
farkına bile varmadan?
Nasıl etmeli de ağlayabilmeli
ayıpsız,
aşikare,
yağmur misali?

Neylersin alışkanlık
için kan ağlarken yüzün güler
dikilitaş gibi dinelirsin yine.
Yavrum, erişmek ne müşkülmüş meğer,
anneler gibi ağlamanın yiğitliğine?

Nazım Hikmet Ran

Tüm annelerimiz iyiki varsınız anneler gününüz kutlu olsun ellerinizden saygıyla öpüyorum :)