Göğe Bakma Durağı'ın Kapak Resmi
zeynep özdemir, bir alıntı ekledi.
02 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

" Unuttuk sanıyorduk, meğer kaybolmuşuz."

İzdiham Sayı: 28, Kolektif (Sayfa 9)İzdiham Sayı: 28, Kolektif (Sayfa 9)
Recep, bir alıntı ekledi.
6 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Şehre inmiyorsam
vapura binmiyorsam
yalnızlığımdan

fakat size gelmiyorsam
kalabalığınızdan

Hafız İle Semender, Haydar Ergülen (Sayfa 182)Hafız İle Semender, Haydar Ergülen (Sayfa 182)
Pol Gara, bir alıntı ekledi.
7 saat önce

Yaralarım Aşktandır...
"İki mahkûm, hücre duvarına tıklayarak birbiriyle haberleşir. Onları ayıran duvar, aynı zamanda haberleşme vâsıtalarıdır. Her ayrılık, bir bağdır," demiş Simone Weil, ne güzel söylemiş. Bizi ayırdığını düşündüğümüz her şey belki de birbirimize sesimizi duyurabilmemizin bir vasıtası. Eğer aynı zindanın mahkûmları olduğumuzu fark edebildiysek! Cehennem kimsenin diğerini anlamadığı yerdir; hayır, cehennem "başkaları" değil, "başkasının hiç olmadığı" yerdir. Tıklayacak bir zindan duvarının olmadığı, ötekinin seni işittiğine dair en ufak bir malumata sahip olmadığın yer. Hallac-ı Mansur’a atfedilen bir sözde söylendiği gibi, "Cehennem, acı çektiğimiz yer değil, acı çektiğimizi kimsenin duymadığı yerdir."

Ölümden Önce Bir Hayat Vardır, Kemal Sayar (Sayfa 17 - Kapı Yayınları 562   Psikoloji 10   /   1. Basım: Kasım 2017 2. Basım: Aralık 2017)Ölümden Önce Bir Hayat Vardır, Kemal Sayar (Sayfa 17 - Kapı Yayınları 562 Psikoloji 10 / 1. Basım: Kasım 2017 2. Basım: Aralık 2017)

Aciil lütfen :/
Arkadaşlar sizden bir ricam var normalde böyle şeyleri çok belirtmek istemem ama bu sefer çok ağır bir durum trafik kazası geçiren abim şu an yoğun bakıma kaldırıldı sizden rica m bir duada bulumanız teşekkür ederim şimdiden ..

Vasiyetim olsun :)
Vasiyetimdir; beni taşıyacak olanlar en güçlülerinden seçilsin. Ahtım olsun, yükleri iyice ağırlaşsın diye, tabutumun içinde deliler gibi tepineceğim :)